Iščem čajno gobo kombuša/kombuča

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

26. jan 2012 1:40

Poleg rdečega imena člana je eno pisemce. Tisto se klikne in se lahko sporočilo napiše in pošlje.

Imamo jih pa kar nekaj tu gori. In iz vseh koncev Slovenije, če se ne motim.  Moja je zeloooo počasna. Čakam, da se mala svetla gobica "odcepi", pa se ta velike drži kot klop...

yulchi

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

26. jan 2012 18:44

Yulchi, a misliš, da se sama odcepi?  Potem sem ga pa malo polomila, ker jaz sem jo kar potegnila z nje. Pa saj ne vem, če je tako prav in kako debela sploh je nova kombuča.

Prav danes, po 7 dnevih , mi je uspela prva pridobitev pijače. Nekako mi je malo presladka, morda mi celo malo draži želodec. Prav tako, kot bi pila malo zježen jabolčnik. No, vsekakor je res, da ne čutiš lakote, če je to skrivnost uspešnosti hujšanja s kombučo.

Ker sem bolj nezaupljive narave in skeptik, bom še malo počakala in potem videla kako in kaj je s tem. Še poročam.

kara

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

26. jan 2012 23:17

Danes sem jo imela že 12. dan noter, pa je samo svetla membrana nastala. Sem pa en liter odlila pred petimi dnevi, ker tako piše v navodilih. Malo prej sem pripravila nov čaj pa sem jo preložila. Mogoče pa bo kaj in se bosta odcepili. Baje se zelo lepo odcepita in mala ostane na površju, stara goba pa se potopi. Ali obratno. Če se bo začela delati nova kombuča, je očitno v redu bilo, da si povlekla. Ne vem, prvič jo delam. Napitek pa je res dober. Za malenkost presladko, ampak osvežujoče.

Na youtube so tudi posnetki in navodila, ampak ne vem no...

Čakamo nasvete strokovnjakov

yulchi

magnolija3  

član od: 27.1.2012

sporočila: 35

29. jan 2012 11:37

Pozdravljeni.Če se kambuča lepo hrani z sladkorjem in čajm goba raste in se pod njo naredi nova.Še en klobuček,Ko je malo večja jo na rahlo potegnemo od stare kambuče in jo pripravimo po navodilih,Sama pijem in jo imam že nekje od oktobra.Se pa naredi tudi od usledin.No vsaj meni se lepo naredi.Ko ne uspem spite vsega čaja se po nekaj tednih naredi klobuček.

Sem iz okolice Celja,oz Slo.Konjic,če bi jo mogoče  kdo rad imel.

l.p

magnolija3

magnolija3

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

29. jan 2012 20:10

Magnolija jaz sem pa iz Vojnika,kako bi jo lahko dobila.Jo že kar nekaj časa iščem,pa ne dobim.

 

kriznana

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

30. jan 2012 11:35

Ni mi še uspelo priti do nove kombuče, pa ne vem ali morda delam napako, ko dam v čaj fruktozo? Doslej sem morala še vsakokrat podlagati palčke, pijača pa je preveč sladka in jo redčim z vodo. 

Sem že precej obupala nad njo in bo menda romala v smeti, če me še naprej ne bo ubogala.

kara

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

30. jan 2012 11:37

kara, pa ne bi poskusila z navadnim sladkorjem? Morda ji pa res fruktoza ne ustreza.

rimljanka

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

30. jan 2012 12:17

Pošlje kdo po pošti gobo.

runo01

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

30. jan 2012 13:05

Rimljanka saj to bom še poskusila, potem pa res kapituliram. Čeprav v navodilih pa je pisalo, da se pri sladkornih bolnikih uporablja fruktoza. No, bom reskirala, pa da vidimo. 

kara

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

30. jan 2012 15:23

kara, lahko se sladka tudi z medom.

No, jaz sem tudi na istem, mi tudi skoz potone, kljub zadostni količini navadnega sladkorja. Mogoče se more okrepiti/odebeliti. Bom eno posodo kombuče pustila kakšne 3 teden pri miru, da vidim, če bo kaj drugače.

 

yulchi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti