Pražena jetrca - pogrevanje

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

30. jan 2009 14:59

Ja, glede zrebickov se pa povsem strinjam s saro - ze res, da se nacelno drzim modrosti "if animals aren't supposed to be eaten, then why are they made up of meat", ampak nekje imam vseeno ocitno potegnjeno crto, ki je v obicajnih okoliscinah nocem prestopati. lp, proxima

NNATALIJA  

član od: 2.9.2003

sporočila: 141

30. jan 2009 15:26

kaj pa rdeča pesa? Jaz prisegam nanjo, samo jo res na steklenem ribežnu (včasih je bil za otroke tak) nastrgam in čez gazo stisnem sok. Velikokrat je to zbilo otrokom vročino. Nasploh pa mislim, da je zdrava zelo. Nisem pa strokovnjak. Tinca, kje pa kupiš babybeef jetrca...so to telečja oz kaj rečeš mesarju? Mi smo imeli najraje zajčje jetrca, zdaj se jih ne dobi pa imamo potem puranje. Sporočilo je spremenil(a) NNATALIJA dne 30. jan 2009 15:28:02

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. jan 2009 16:38

Pečena kri bi bila tudi opcija. Pa ne se zgražat, pri nas jo priopravimo kot pečenjak. testo za palačinke, del mleka zamenjan s krvjo in pečeno v pečici. Če ješ zraven solato, dobiš še kislino, pa imaš vse.

rimljanka - zasebno mnenje

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

30. jan 2009 17:03

Ja, rdeča pesa je redno na mojem jedilniku. Sicer vložena, ampak kolikor jaz vem, je taka tudi ok. Pečeno kri smo tudi pri nas včasih jedli ... pa veš da se ne spomnim, kako je že tisto zgledalo. Se mi zdi, da nekaj z jajci pa v ponvi ... mi je ušlo iz spomina, je že dooolgo tega. Mi pa krvavice dišijo zadnje čase. Se mi zdi, da ti telo itak samo malo namigne, kaj bi bilo fajn zanj. Kri! Avtorici teme sem hotela že zdavnaj napisat, pa vedno pozabim: včasih smo jetra jedli najprej na dan kolin, potem pa taista (že pripravljena, vmes ohlajena in naslednji dan pogreta) še naslednji dan kot zabelo na kuhanem krompirju, narezanim na šnite. Bilo je zelo dobro, preživeli pa smo tudi vsi. sara

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

30. jan 2009 18:24

Ja, Sara, tudi mi smo vedno jedli jetrca na dan kolin - v omaki in krompir zraven. Ampak tista mi niso bila nič preveč všeč. Še vedno jih v omaki ne maram .

Bom pa ob priliki  žlico-dve praženih pustila do večera ali do naslednjega dne, za probo.

Cila

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

1. feb 2009 12:23

Jetrca so po mojih izkušnjah najboljše sveže pripravljena,sicer je pa to zelo hitro,če zamudniki malo počakajo pa nič hudega saj bo jed sveže pripravljena in še bolj okusna. mark5

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

1. feb 2009 13:11

Sara, koliko pa si pojedla alg in c vitamina? Pol že premalo, če ni nič pomagalo.

Jetrca pri nas jemo vsaj 1x na mesec svinjska, vmes pa puranja ali piščančja. Kri pa pečemo pozimi, ko so koline pri nas, pri sorodnikih in znancih. To je takrat zakon.

Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti