Ohceti na gorenjskem -jedi

bela-vijolica  

član od: 26.2.2008

sporočila: 2

tema odprta - 28. jan 2009 17:45 | ogledi: 1.704 | odgovori: 4

ali mi lahko pomagate in mi pošljete stare recepte za jedi ,ki so se pripravljale na kmečkih ohcetih na gorenjskem predvsem v okolici poljanske doline ali žirov

bela-vijolica

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

28. jan 2009 18:38

Ni na mojem mestu, da krcam in opozarjam na napake, pa vendar....Sicer ti ne znam pomagati, me je pa nekaj zbodlo in mislim, da marsikoga tudi. A si poizkusila malo "poguglat"? V knjižnjici imajo tudi knjige na to temo in če se ne motim, je ravno potica tista, ki ni smela manjkati na nobeni ohceti. Obstaja knjiga samo o poticah. In poišči kakšne članke dr. Bogataja - krasen strokovnjak. Besedica hvala in prosim, pa tudi ne bi bila odveč! Lep pozdrav! Moycaa Sporočilo je spremenil(a) Moycaa dne 28. jan 2009 18:39:09

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

28. jan 2009 19:00

Sicer ne vem v kakšen namen potrebuješ te recepte. Pa še nekaj sem se spomnila - pojdi na cobiss, mislim, da je spletni naslov www.cobiss.si in odtipkaj ključne besede, najbrž ti ne bo vrglo ven v prvem poiskusu, ampak malo kombiniraj. Študentje načeloma radi pišejo takšne diplomske naloge in preko medknjižnjične izposoje si izposodi takšno diplomsko delo. Mislim, da je cena 9€ za takšno izposojo. Traja pa 5 - 7 dni, da to dobiš. Moycaa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. jan 2009 19:31

bela-vijolica, brez muje se še čevelj ne obuje. In nekako se mi zdi, da nismo tu zato, da bi delale namesto tebe. Se povsem strinjam z Mojcoo.

Če bi nam vsaj povedala, za kak namen potrebuješ recepte, o onih dveh čudežnih besedicah te je pa že Mojcaa opomnila.

Še en nasvet: pojsi v knjižnico in si izposodi ducat romanov, povesti,...ki se gode tam okoli. Tudi tam boš našla opie gostij. Od tega do receptov pa ni več daleč.

rimljanka - zasebno mnenje

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

28. jan 2009 20:05

Mislim, da ima tudi Loški muzej kakšno dobro informacijo na to temo.

strippy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti