Avtobus - kranj

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

26. jan 2009 16:45

Punce, najlepša hvala! Ja, Rimljanka, prav imaš, samo je tako, da doma se vsedeš v avto, v garmin odtipkaš ulico in potem samo slediš navodilom. Jutri pa žal nimam na voljo avta. Ah bom že kako. Bo pa mala dogodivščina, če kje zabluzim. Moycaa

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

26. jan 2009 23:13

Ja Rimljanka, še vedno je temu tako. Tudi jaz imam rada to bolj slikovito vožnjo, časovno pa ni kaj posebne razlike (no, kakih 10 minut, pa kaj je to proti večnosti). katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. jan 2009 7:13

Garmin za voziti se po Sloveniji??????????????? Vendelina jr.

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

27. jan 2009 7:54

Ja, Vendelina, ne moreš verjeti, kajne? Moycaa

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

27. jan 2009 8:50

Garmin je odlična rešitev za tiste ki nimajo orientacije .Čeprav je tudi ta novodobni elektronski vodnik včasih sila nezanesljiv tako da je potem zmešnjava še večja. Sej se meni to tudi zdi čudno VendelinaJr , ampak morda je pa za take bolje da ga uporabljamo. Čeprov kako lahko sploh zabluziš na relaciji Lj - Kr tudi meni ni čisto jasno. Tko da Moycaa bom držal pesti, da bo tole tvoje potovanje danes minilo ne da bi bilo treba klicati posebne slednike, ki bi te znova poiskali. Vsekakor se javi in opiši svoje potovanje. LP hedonist

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. jan 2009 9:33

Nekako se nagibam k temu, da je primerno, da človek trenira neke veščine, ki so mu v življenju potrebne, neodvisno od tega, koliko ima ali pa nima smisla za to. Človek se mora znati orientirati iz preprostega razloga, ker čisto vedno in povsod pa ne bo imel s sabo navigatorske igračke. Ali pa hudič ne bo delal. Zlasti se mora ženska učiti veščine orientacije (pa recimo tudi veščine bočnega parkiranja), ker ji bo to prihranilo marsikatero zadrego, marsikatero zbadanje partnerja o tem, "kako tega ni našla" in tudi ji bo prihranilo izbiro kakega napačnega partnerja (ker moški niso za to, da vodijo po poti, da bočno parkirajo in te stvari in punce, nehajte se zanašati, da "meni tega ni treba, to pri nas dela mož", nekega dne ga ne bo, ali pa boste ugotovile, da ste z njim samo zaradi tega, ker se manj izgublja, kot ve in kaj boste pa potem?). Dodatni razlogi. zakaj se mora ženska naučiti orientirati v smislu, da najde strani neba, da se orientira po karti...po sencah in mahu: ker obstaja velika verjetnost, da boste morale večino stvari same najti in priti do lokacij in če hočete, da vas kdorkoli resno jemlje, se prosim, na poti čim manj izgubljajte. Pa obstaja velika verjetnost, da bodo punce čez nekaj let mame in mama brez orientacije z majhnim otrokom kjerkoli, to je dvojna nevarnost: lažje izgubi otroka, če se pa to ne zgodi, bo otrok hitro ugotovil, da se njegova mati izgublja in bo s pospeškom začela izgubljati avtoriteto..... Plus vsakemu v življenju se vsaj enkrat zgodi, da se znajde v situaciji, ko gre za življenje in smrt (recimo, je treba nekoga odpeljati k zdravniku in to ni v domačem kraju) oziroma ko so stvari blazno dramatične in če v taki situaciji človek ni prepričan v to, da ima zadosti izkušenj, da se bo znašel......mu pač noben garmin, noben gps ne galileo ne morejo pomagati. Če ni v glavi fundusa izkušenj brez gadžetov, potem tudi gadžeti ne bodo kaj koristnega opravili. Tudi se mi zdi, da je gledanje na ekran, namesto, da bi šofer gledal na cesto, nevarna stvar. Ne, da se mi zdi, to JE nevarno. Manj nevarnosti človek naredi, če se izgubi, kot pa da gleda v zaslon in se ne koncentrira na varnostno razdaljo in ostala dogajanja na cesti. Hočem reči, garmin je dober za to, da se sovoznik zaposli, ne pa zato, da se šofer dekoncentrira. In nekako se mi zdi, da nekako spada v bazični spoznavajmo-naravo-in-družbo, da človek takoj najde na karti Mislinjo, Kobilje, Adlešiče, Valburgo, Krkavče, Pameče, Breginj....in da zna brez gledanja na karto povedati v katero smer pelje po cesti, da najdeš te kraje.... Prav tako toplo svetujem staršem deklic, da jih naučite orientacije (ker punce smo v tej veščini res malo slabše). Pri nas smo se šli igrico po kateri sem morala sama od petega leta dalje "voditi nazaj" - kar pomeni, da sem morala dajati navodila staršem ter babici in dedku, kam moram iti, da bomo od točke B prišli nazaj domov - preverjeno deluje. Vendelina jr.

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

27. jan 2009 11:16

Moycaa, še nekaj je, kar ljudje večkrat pomešajo. Gregoričeva ulica je v Čirčah, Gregorčičeva ulica pa v centru. Upam pa, da si že srečno prispela na pravi cilj. jankica

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

27. jan 2009 11:35

Garmin je fina stvarca ko si v velikem tujem mestu, kjer imajo kakih 6 pasov in čudna krožišča s semaforji in  ne vem kaj še... In potem ga poslušaš in gledaš in mu slediš kamor te vodi in zaradi tega premalo opazuješ promet okoli sebe in se zaletiš

No to se je zgodilo meni.....

Pa saj drugače je super zadeva, samo potem se malo razvadiš in ne gledaš stvari okoli sebe in ne treniraš orientacije v naravi in mestih

saša

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

27. jan 2009 12:21

Evo mene, sem že nazaj in prosim lepo, se lahko malo pohvalim? Šla sem z avtom, brez garmina, samo en blesav zemljevid sem imela s seboj in na cilju falila samo eno ulico!!!! Česa vsega sem še sposobna, pa tega ne vem! Čeprav, kar se orientacije tiče, nisem pri tistih v prvi vrsti. Vendelina - vzeto na znanje. Hedonist - nisem bluzila na relaciji Lj - Kr, ampak na relaciji Zagorje - Kranj, kar sicer ne spremeni dosti, ampak ljudje smo pikolovski. Hvala vsem, ki ste mi pomagali, tako ali drugače! Moycaa Sporočilo je spremenil(a) Moycaa dne 27. jan 2009 12:21:55

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

27. jan 2009 12:23

Aja, pa še tole, ko sem rekla, da nimam na voljo avta - zjutraj so me postavili pred dejstvo - tukaj imaš avto in gremo! Moycaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti