Kupolasta oblika

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

22. jan 2009 13:30

A tole?

torta

Jaz sem plastično posodo obložila s prozorno folijo.

Atina

lili_stef  

član od: 18.1.2007

sporočila: 183

22. jan 2009 16:18

Atina, s čim si pa rolado namazala? lili_stef

cinci  

član od: 19.4.2006

sporočila: 40

25. jan 2009 14:33

torta uspela, bom probala zvečer al pa zjutraj prilepit slikco cinci

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

27. sep 2012 13:16

Swass me je prosila za opis izdelave nosečniške tortice 

pa se mi tale tema zdi najprimernejša...

Torta je narejena po klasičnih postopkih za izdelavo kupolastih tort. Za nosečnico potrebujemo tri posode, katerih velikost ustreza želeni velikosti torte, poleg tega pa mora biti njihova velikost v primernem sorazmerju - večja predstavlja nosečniški trebuh, manjši pa prsi. Jaz sem uporabila Ikeino kovinsko skledo za sadje (drži okoli 3l) in dve skodeli za kosmiče. Sklede sem obložila s prozorno folijo za živila.

Za prsi sem spekla rolado, ki sem jo namazala s pasiranimi in sladkanimi gozdnimi jagodami. Rolado sem narezala na 1 cm debele koščke, s katerimi sem obložila stene manjših skodelic. Nato sem skodelici do 1 cm pod robom napolnila s kremo iz pasiranih gozdnih jagod, mascarponeja in stepene sladke smetane (za stabilnost sem dodala tudi nekaj želatine), po kremi pa sem razporedila koščke rolade. Skodelici sem pokrila s prozorno folijo in ohladila v hladilniku (da je krema postala kompaktna).

Za trebušček sem spekla biskvit po receptu za Popolno čokoladno troto Hershey's v pekaču premera 30 cm. Biskvit sem prerezala na pol. En del biskvita sem razrezala na 8 trikotnikov (kot pico) in z njimi obložila obod večje sklede (potrebovala sem jih 7). Za kremo sem uporabila belo pariško kremo, ki sem ji dodala malo želatine. Iz drugega dela biskvita sem z raztegljivim obodom za torte izrezala primerno velik krog za "dno" torte. Tudi ta del torte sem pokrila s prozorno folijo in ohladila v hladilniku.

Naslednje jutro sem torte razporedila na pladenj in jih namazala s sladko smetano (porabila sem je kar precej) tako, da je torta dobila želeno končno obliko. Sama sem se pri tej torti želela izogniti tičini, ki se večinoma uporablja pri "oblačenju" nosečniških tort.

 

roža

mangobanana  

član od: 21.7.2009

sporočila: 484

27. sep 2012 13:48

Zelo lepo, roža, čestitke!

mangobanana

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

27. sep 2012 14:14

Hvala!

roža

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti