Nougat

cheyenne  

član od: 12.10.2002

sporočila: 42

tema odprta - 13. mar 2003 16:13 | ogledi: 11.342 | odgovori: 16

Pozdrav!

V nekem receptu sem zasledila, da je treba uporabiti 100g nougata. No, pravzaprav me zanima kaj NOUGAT sploh je! Uporablja pa se za premaz med dvema ploskvama torte.

No, hvala za pomoč!

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

14. mar 2003 7:03

Ne bi znala točno povedati, kaj nougat je, videla pa sem, da ga prodajajo v Intersparu tam, kjer so pudingi in sicer v kartonasti škatli, je pa precej drag. Tudi jaz imam doma en recept z nougatom, ampak oklevam, ker je relativno drag, okrog 600 SIT. V neki knjigi sem prečitala (mislim, da gre za tisto veliko knjigo o peki, za katero je nekdo spodaj spraševal v zvezi z receptom za limonino torto), da ga lahko tudi sam narediš in je seveda ceneje, verjetno pa je tudi boljši.

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

14. mar 2003 12:13

Jaz sem nugat že uporabljala za rogljičke. Kupim nugat - zelo dragi - ga doma odprem in poizkusim, tako malo na žličko in mislim, da je imel skoraj enak okus kot kakšen čokoladni evrokrem - nutela, le da je bila razlika v ceni velika. Še danes ne vem, če sem narobe kupila ali je to to. Kako se pa naredi doma? Rebeka

Ina  

član od: 20.11.2001

sporočila: 58

14. mar 2003 14:11

Nugat je lešnikova krema (zato ima tudi približno tak okus kot nutela). Ponavadi je sestavina raznih krem (tisto, kar se kupi, se ponavadi omehča v vodni kopeli in doda osnovni kremi).

cheyenne  

član od: 12.10.2002

sporočila: 42

14. mar 2003 15:49

Vilina, kaj imate morda recept iz te knjige? Kaj ga lahko prosim prepišete?

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

14. mar 2003 21:15

Gre za knjigo Peciva in sladice za celo leto iz leta 2002, kjer se nougat uporablja v različnih sladicah in se pripravlja najbolj pogosto takole: Na šibkem olju segrejemo 15 g masla z 65 g sladkorja. Ko sladkor začne karamelizirati, primešamo 125g sesekljanih olupljenih mandljev, še naprej segrevamo in od časa do časa premešamo.Zmes takoj zlijemo na pomaščen pekač in jo razvaljamo. Ko se strdi, nougat najprej razlomimo na manjše kose, potem pa zdrobimo z valjarjem. Domnevam,da to zmes, če jo hočemo uporabiti kot nadev, spet segrejemo v vodni kopeli, kot pravi zgoraj Ina, lahko pa ga uporabimo neraztopljenega in z njim na primer posipamo in okrasimo torto. Kar se tiče količin, nimam pojma, v tem receptu ta količina zadošča, da se polovica da v masleno kremo (vanili puding in margarina), s polovico pa se okrasi obod torte. Upam, da vam bo kaj pomagalo, jaz še nisem poskusila, bi bilo v redu, če bi se oglasil še kakšen slaščičar v zvezi s to temo.

cheyenne  

član od: 12.10.2002

sporočila: 42

15. mar 2003 20:57

Kaj mislite, da lahko namesto mandeljev uporabimo lešnike? In še to! Kaj je potrebno cele mandelje ali na drobno narezane? Sicep pa hvala za recept! Sporočilo je spremenil(a) cheyenne dne 15. mar 2003 20:59:16

ladybird  

član od: 17.2.2002

sporočila: 54

16. mar 2003 8:16

Vilina, recept, ki si ga napisala ni za nugat, ampak je to krokant. Poglej v bazo pod Mandljev nougat. Mogoče bo recept v redu, lahko pa daš namesto mandljev lešnike. LP Damjana Sporočilo je spremenil(a) ladybird dne 16. mar 2003 08:27:42

cheyenne  

član od: 12.10.2002

sporočila: 42

16. mar 2003 16:47

Žal, nisem našla tega recepta! A mi lahko izpišete recept?

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

16. mar 2003 19:08

V neki italijanski kuharski reviji sem nasla ta recept za cokoladno - lesnikovo, nekaj podobnega kot je nutella. Sicer ga nisem preizkusila, po sestavinah pa bi lahko bil zelo dober: 180 g olupljenih lesnikov zmeljemo v multipraktiku s 300g sladkorja. 300g jedilne cokolade raztopimo, ko je cokolada tekoca, dodamo mlacnega 150 ml mleka, v katerem smo stopili 210g masla. Pocasi zmesamo in dodamo mlete lesnike s sladkorjem. Da se sladkor hitreje topi, mora biti masa stalno mljacna. Pripravljeno maso damo v steklene kozarce, pokrijemo. V hladilniku se ohrani v zaprti posodi priblizno 2 meseca. Tako zagotavljajo v kuharski reviji, osebno recepta nisem se preizkusila, pravijo pa, da lahko to kremo uporabljamo enako kot nutello. Ce bos recept preizkusila, mi, prosim, sporoci, kako je uspelo. ribica

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

17. mar 2003 7:09

Ladybird, tudi meni se je čudno zdelo oz. se mi je zdelo kot krokant (saj kar rada pečem in berem knjige o peki sladic), ampak prepisala sem tisto, kar piše v tej knjigi pri receptu za torto z nougatom!!! Knjiga je nova, tako da res ne vem, kaj so mislili...........

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti