Suh zrak in težave

Aisha  

član od: 19.7.2006

sporočila: 77

tema odprta - 12. jan 2009 9:31 | ogledi: 13.500 | odgovori: 27

Pozdravljeni!

Na vas se obračam s prošnjo, saj več ne vem kaj naj naredim. Imam grozne težave zaradi suhega zraka v stanovanju. Na pomaga vlažilnik zraka, ne mokre krpe po radiatorjih, nič. Zaradi suhega zraka, me grozno draži v nosu, kiham in si brišem nos, da imam sluznico v nosu že čisto uničeno in mi večinoma teče samo kri. Najhuje je ponoči, saj se zbujam ob vseh mogočih urah in potem zaradi kihanja in brisanja nosu ne morem zaspati tudi po več kot eno uro. Povsem sem že obupana. Ne vem kaj naj naredim. Jaz več ne morem normalno živeti. Iz leta v leto je huje, od meseca oktobra, do meseca marca, ko se zaključi kurilna sezona jaz nimam normalnega življenja. Karad sem zunaj v naravi ne kiham, si ne brišem nosu, v stanovanju in pisarni pa se mi meša. Ima kdo podobne težave in ve kakršenkoli nasvet, kaj bi pri tem lahko pomagalo. Vsem bom zelo hvaležna. Samo prosim ne recite naj grem k zdravniku. To sem že naredila, vendar njemu to ne predstavlja problema.

Aisha

Temo je spremenil(a) Aisha dne 12. jan 2009 09:32:40

Majolčica  

član od: 2.2.2008

sporočila: 98

12. jan 2009 10:16

Zakaj pa ne poskusiš z vlažilci zraka, ki se jih lahko kupi po spletnih prodajalnah ali pa v tehničnih trgovinah?

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

12. jan 2009 10:37

Vlažilci zraka res ne pomagajo, včasih dam na radiator kakšno mokro brisačo, predvsem pa veliko, veliko prezračim, tudi, če je hud mraz, vsako uro odprem balkonska vrata in pustim odprto 5-10 minut.  

lp

Anamarija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. jan 2009 10:48

Nič nisi omenila tega, kakšen način življenja imaš, koliko se giblješ, kaj ješ in koliko spiješ. Ker meni tole diši po dehidriranosti, ki se pozimi bolj pokaže..... Ker vremena ne moreš spreminjati, načina ogrevanja tudi ne (oziroma skoraj ne), z vlažilcem si itak že probala.....ergo ostane edino, kar se pa da spremeniti, to si pa ti. Ti želim uspešno raziskovanje in spreminjanje same sebe. Vendelina jr.

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

12. jan 2009 10:55

Rekla bi, da te muči nakakšna alergija in ne suh zrak. Pršice? Plesni? V kolikor imaš po možnosti tudi oči razdražene, bi znala bit res alergija. Glede na navedene ukrepe verjetno nimaš težav zaradu suhega zraka.

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

12. jan 2009 11:14

Anamarija, le to: Z zračenjem v mrzlih dneh šele izgubljate vlago! V teh pasjih dneh lahko v 2 minutah, ko imate odprta vrata, vlaga pade tudi za 15 %! Vem, ker imam merilec vlage in temperature in moj dobi ošpice, ko želim zračiti v teh dneh. strelka

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

12. jan 2009 12:50

Kaj pa če si omisliš inhalator? Lani sem imela težave s prehladom in suhim grlom več mesecev skupaj in pomagala mi je enotedenska terapija inhaliranja (vsak dan po 20 minut).

Sonja

Aisha  

član od: 19.7.2006

sporočila: 77

12. jan 2009 12:52

Gibljem se tako...vsak dan ven za kakšni dve uri na sprehod, jem večinoma vegetarijansko hrano...z izjemo rib in morskih sadežev, pijem okoli tri litre tekočine na dan. Res pa je, tako kot piše Noa, da imam razdražene tudi oči in bi znala biti alergija. Toda zakaj ta ne poneha niti v pisarni in zakaj se pojavlja samo vi zimskih mesecih. Od pomladi do jeseni je vse OK. Pozimi pa norim. Hvala vsem za nasvete. Aisha

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

12. jan 2009 13:32

Midva imava tudi vlažilec zraka Vapolux, pa sva zelo zadovoljna, imava ga v spalnici in se lažje spi, kupila sva ga pa v prvi vrsti, ker je imel partner poškodovano oko in se mu je zaradi suhega zraka čez noč vsakič ponovno odprla rana zjutraj, ko je oči odprl, sedaj ko imava pa vlažilec se pa ni odprlo že nekaj časa. Lp Vesna

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

12. jan 2009 20:48

Jaz imam podobne težave kot ti, pa lahko rečem, da imamo kvečjemu preveč vlage v stanovanju, kot premalo. Če ne zračimo dovolj, se nam okna zarosijo. Torej k težavam. Jaz sem hud alergik na cvetni prah, niti slučajno pa ne na hišni prah, na pršice, na plesni, na hrano... , za katere sem mislila, da mi povzročajo težave sedaj, ko zunaj ne cveti. Sem bila na ponovnem testiranju pred 1 mesecem. Alergolog me je sedaj napotil k otologu, na pregled še čakam. V novoletnovoletnem času so se mi zopet začele težave podobne tvojim ( le krvavim nikoli ) in zato sedaj uporabljam novo pršilo za nos Avamys, ki menda hkrati deluje tudi na oči. Prejšnja leta sem uporabljala pršilo za nos Flixonase. Meni pomaga, verjetno se ga da kupiti tudi brez recepta, vsaj Flixonase se je . LENČA http://www.moj-album.com/uredi/lencaa/144316

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti