Orbitrek, eliptik; prosim za nasvet pred nakupom

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. jan 2009 13:44

Kordelina, med eliptikom v fitnesu in domačim je ogromna (seveda cenovna in kvalitetna) razlika, skoraj ni primerjave, meni ta domača varianta sploh ni bila všeč, pa to ne pomeni, da je končala med praholovci, kje pa, sem jo fentala do konca, dobila naslednjega in tudi tega fentala... Zdaj imam sobno kolo, ki pa nadomešča obešalnik, sem ga že hotela dati na kosovni, pa mi ga je kolegičin mož popravil. Je pa res, da mi pride prav zjutraj pred mojimi tekaškimi podvigi, da se na njem ogrejem in grem potem v akcijo.

Drugače pa eliptik raje testiram v fitnesu, ampak ob moji odkritvi spinninga sploh ne pride več na vrsto.

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

9. jan 2009 14:22

Kettler Alpha 507, basic. Odličen je! Če bi imela (pre)več denarja, bi se odločila za kakšnega iz višjega cenovnega razreda, bi pa ostala pri Kettlerju. Ampak kot sem rekla, zaenkrat sem s tem super zadovoljna. sara

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

10. jan 2009 11:44

Jaz imam Reebok RC..nekak tako. Uporabljam ga "še kar". Sem se pa tudi pred nakupom (1 leto nazaj) dobro pozanimala in so mi rekli, da pod 500 EUR nimam kaj gledat, če hočem kvaliteto. Fajn je, če ima magnetne zavore in ne tračne, meni je všeč, da ima moj različne programe, da lahko spreminjam obremenjenost. je bil pa že 2x vmes na servisu, to je pa tudi žal res...Neka moja znanka ima Kettlerja in je zelo zadovoljna. Je pa eliptik veliko boljši kot sobno kolo.

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

10. jan 2009 11:52

sara.vidmar je napisal/a:
Kettler Alpha 507, basic. Odličen je! Če bi imela (pre)več denarja, bi se odločila za kakšnega iz višjega cenovnega razreda, bi pa ostala pri Kettlerju. Ampak kot sem rekla, zaenkrat sem s tem super zadovoljna. sara
Imam isti model. V uporabi je 4-5 krat na teden že drugo sezono. Zadovoljna!!! Razmerje cena - kvaliteta več kot ok. Bi pa tudi jaz naslednjič izbrala še kakšen boljši model. To je do zdaj edina taka naprava, ki se je res "prijela" in ne služi za obešalnik. Z ostalimi je bilo pa res tako, ja. En mesec maksimalno navdušenje, potem pa ropotija za brisanje prahu in slabo vest. Avena

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

10. jan 2009 12:48

Imam model Body sculpture BE6600,magnetne zavore.Nič ne škriplje,v uporabi je tretje leto,do sedaj defekta še ni bilo.Stoji v dnevni sobi,tako vse gledane nadaljevanke premigam. lp goga

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

10. jan 2009 13:56

Sobno kolo se mi zdi brezveze, ker spomladi, poleti in jeseni kolesarim raje v naravi, družno z družino, sorodniki, prijatelji ali kar sama. S kolesi v lepem, toplem vremenu nadomestimo avto. Orbitrek mi je pa všeč, ker z njim razgibaš celo telo. Nimam pa ga doma, saj sem se raje odločila za osebno trenerko. Pod njenim vodstvom treniram že dober teden in to 2 do 3 krat dnevno, zunaj, tudi če je -15°c ali manj! Moja trenerka je naša nova psičke Sicer pa se mi zdi, da bi potrebovala še dodatni trening. Torej, če ima katera eliptik na katerem se nabira le prah, ga kupim. Iwana

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

10. jan 2009 14:06

imamo Kettlerja (magnetni), pred tremi leti je bil v akciji in smo ga kupili, tipa več ne vem. Je odličen, uporabljamo ga trije in ga še nismo uničili, niti še ni bil na servisu. Naj vam trgovci priporočijo glede na vaše zahteve. V športnih trgovinah se spoznajo na takšne zadeve, posebej, če poiščete med trgovci kakšnega mladega mišičastega. Mi ponavadi najprej opravimo intervju: a vi hodite v fitness, a bildate, a bi vi kupili to za sebe, za smučarijo, za prosti čas (ko kupujemo za otroke kaj sportnega), a bi bili tako prijazni in pomerili, ker ste ravno takšne postave kot naš sin,... Vem, da je nam bilo rečeno, da to ni profesionalni in da ni za nekoga, ki redno bilda in hodi v fitness. Mene pa zanima - nadovezujem temo - ali je že katera kupila tisto zadevo za trening mišic na notranjem delu stegen. Sem pozabila ime naprave. A se obnese ali bi to bil samo obešalnik za obleke? hvala in lp, župca

nina88  

član od: 6.3.2007

sporočila: 66

10. jan 2009 14:07

Kje pa se da kupiti te kettlerjeve orbitreke? Ali res nič ne škripajo? Ker trenutno imam doma orbitrek ki sem ga kupila 4 leta nazaj pri neckermanu, takrat je stal nekje 150 €, uporabljala sem ga 3 tedne potem pa konec. Nabiral se je prah na njem nekje skor 3 leta, sedaj zadnje leto pa sem resno začela na njem delat nekje 4-5 x na teden, in je začel po nekaj stokilometrih tako škripati, da katastrofa, oče mi je potem zamenjal ležaje, ki so bili zrabljeni, ga premazal z mastjo in spet je ponovno začel škripati, in še enkrat isto smo naredili, sedaj pa spet škriplje in ne vem kaj naj z njim?? Zato bom verjetno kupila novega kettler kjer so res kvalitetni, čeprav je cena dokaj visoka? lp Nina

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

10. jan 2009 14:13

Sicer me ne zanimata orbitrek, eliptik ampak nekaj druga. A je morda katera preiskusila leg magic? Doma imamo steper, ampak ga jaz ne uporabljam, ker ni preveč fajn za moje koleno, mi je pa tale leg magic zelo zanimiv, pa me zanima, če ma katera kakšne ( + in -) izkušnje. Hvala in uživajte v tem sončem vikendu. LP Petya

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti