Vzklil avokado - kaj zdaj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. mar 2009 11:07

Ja, ( laično mnenje ) kako je s svetlobo, da ti morda svetloba ne prihaja od zgoraj in se rastlina " izteguje " za svetlobo?

ežoj

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

1. mar 2009 11:12

Ne, zaradi mačk ga imam na eni visoki polici, tako da mislim, da to ni razlog. Verjetno sem ga prepozno odščipnila, pa je zato steblo bolj dolgo. Bom šla jutri vprašat v vrtnarijo, če mi lahko priporočajo kakšno gnojilo/hranilo. RadaJem

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

1. mar 2009 11:56

ežoj je napisal/a:

Ja, ( laično mnenje ) kako je s svetlobo, da ti morda svetloba ne prihaja od zgoraj in se rastlina " izteguje " za svetlobo?ežoj

Strokovno mnenje pritrjuje laičnemu. Malo svetlobe, pa raste hitro, ker ga hormoni "priganjajo" k rasti.

Na steblu spodaj ti listov ne bo pognal. Razen, če se bo razvejil, bodo na stranskih poiganjkih rasli, seveda. N evem, če ima tako razrast. načeloma pa se stranski poganjki na debeclu pijavojo, ko je del, kjer začno rasti, zadosti daleč od glavnega poganjka, da hormoni iz njega ne zavirajo več rasti stranskih. taisto se je zgodilo, ko si odrezala glavni poganjek.

Gnojilo pa tako, i je za zelene rastline, nič kaj ne kompliciraj in nikar ne gnoji preveč, ti bo preveč hitro rasel, taka rast pa za rastlino ni dobra. Tudi tu se počasi daleč pride.

rimljanka - zasebno mnenje

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

1. mar 2009 13:01

Hvala, rimljanka. Bom upoštevala tvoj nasvet. RadaJem

Ackopacko  

član od: 8.8.2012

sporočila: 8

15. sep 2013 13:00

Živijo!

Mene pa zanima, ali je komu drevešček dejansko rodil tudi sadež? Meni je uspelo vzgojiti samo enega in ta je sedaj star približno pol leta in visok dober meter. Po kolikem času pa začne roditi? 2-3 leta?

Ackopacko

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

15. sep 2013 14:16

Pri nas na avokadu ni nikoli nič zraslo - mogoče smo bili premalo vztrajni, ampak tam nekje pet let smo mirno gledali dolgo palico z dvema listoma na vrhu, potem je pa šel v reciklažo. Pa tudi ne poznam nikogar, ki bi mu uspelo avokado vzgojiti doma.

Sonja

Ackopacko  

član od: 8.8.2012

sporočila: 8

15. sep 2013 18:59

Ja saj se mi je zdelo, da je to bol Sizifovo delo :P Bom še malo vstrajala, dokler mi ne bo v napoto in upala, da se zgodi čudež alias plod.

Ackopacko

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

18. sep 2013 7:13

Moj brat ima zelene prste za eksote. 

Tale je star nekaj mesecev, ampak pravi, da začnejo rodit šele po desetih letih, tako, da mu bo verjetno prej iz dimnika pogledal ...

http://zaspancki.si/

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

4. okt 2013 13:52

Jaz sem jih imela že kar nekaj a pri nobenem nisem prišla dlje kot do olistane palice, oz. enega ali dva stranska vrha je zadeva še naredila. Je pa večina drevesc po določenem času odvrgla liste in je ostala samo še palica z nekaj listi na vrhu... takrat so potem dočakali žalostni konec. V bistvu niso kot okrasne rastline nič posebnega. Da bi komu rodili pa tudi še nisem slišala. V bistvu je (tudi za otroke) najzanimivejši in poučen del takrat, ko koščica poči in se spodaj pokaže korenina, zgoraj pa steblo.

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti