Ali dati klošarju evro-zanimiv prispevek dr.mira cerarja

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

19. jan 2013 19:35

Ok, mogoče tole ne spada ravno sem. Ampak ker je tema podobna, naj bo tu. Moram vam povedati, oziroma vas tudi povprašati, če ste danes tudi vi bili med tistimi, ki ste radodarno dali nekaj denarja za gluhoneme.

 

Slučajno sva se, danes ustavila v Šentjurju pri Lidlovi trgovini. Komaj sva izstopila iz avta, že je k nama skoraj priletela mladenka, nekje sredi 20. Luštna na pogled, malo temnejša.

Jaz se ponavadi ne ustavljam, zaradi že slabe izkušnje. Ampak moj dragi mož se je ustavil, prebral pomoljeno besedilo, ter zakliče za mano, če imam kaj drobiža. Nimam  avtomatsko odgovorim.

V trgovini, mi nato reče, veš jaz bi pa dal 5€, sem videl, da jih je večina dala toliko, videl pa sem tudi 10€.

 

Hvalabogu me tudi tokrat moja previdnost in sumničavost ni pustila na cedilu, še dobro. Na poti proti avtu se, ne vem zakaj obrnem in vidim, da se mladenki veselo pogovarjata in smejita, pa ne znakovno. Tako bi  nekako z delom bilo vsaj smiselno.Ok vem, da nekateri gluhi lahko tudi lepo govorijo, ampak zakaj je prej kazala samo s prstom

 V glavnem, čez kakšno minutko, se pripelje po njiju avto, sivi ford karavan. Ampak z bolgarskimi  tablicami. Res zanimivo česa vsega se spomnijo. Očitno smo Slovenci res še vedno zelo radodarni in humanitarni, ter tako dajemo denar skoraj vsakemu, ki nam pokaže en ceglc, ki ima vsaj nekaj uradnih žigov. Ko pogledaš na hitro itak ne veš, če je pravi, oni pa se tega dobro zavedajo.

Sama zase vem, da se bom od sedaj naprej še bolj izogibala, prosilcev na parkiriščih.

 

Žal mi je res samo za tiste, ki so res potrebni pomoči, ampak ti jo bodo od mene dobivali drugače.

 

 

kriznana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. jan 2013 20:53

kriznana, ne samo v Slo, novembra so me dva krat takile ustavili sredi Pariza ...

mamamia

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

20. jan 2013 11:27

Meni se je to zgodilo v City Centru v Celju. Na tak način društva ne nabirajo prispevkov. Temna polt je značilna za fehtarje turiste iz Romunije, Bolgarije.

Aja, dala sem 10 € in se skoraj požrla, ko sem pri vratih v CC ugotovila, da me je opetnakstil.

F r i n a

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

20. jan 2013 12:23

Pri teh stvareh se moraš enostavno zanesti na svoj občutek. Načeloma dam kak evro ali 2, ampak res samo tistim, za katere sem prepričana, da me ne bodo opeharili. Dam kraljem ulice pred garažno hišo (imajo kar abonma tam), pa čeprav vem, da bo šlo za liter vina. Z veseljem prispevam tudi po več evrov glasbenikom na Čopovi, še posebej tistemu bolgarskimu ali makedonskemu "bendu", ki špila vse po vrsti, od ciganskega melosa, do jazz komadov. Se mi zdi, da prav poživijo dogajanje v mestu. V velikem loku pa se izognem raznim "fehtarjem" s srce parajočo zgodbo, napisano na kartonu, ali raznim "aktivistom", ki želijo samo tvoj podpis, potem pa še kak prispevek ... Glede tega sem res zelo nezaupljiva. Je pa grozno, ko vidiš, da nahujskajo otroke. Ker veš, da ta denar ne bo šel njim v roke, pa še kar ne veš ali ni bolje, da vsaj nekaj prinesejo domov. Tu sem pa vedno v dvomih.



Gigi_84

Sporočilo je spremenil(a) Gigi_84 dne 20. 2013 12:24

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

21. jan 2013 16:58

Zadnje ćase pogosto hodiva z možem v Ljubljano ( v bolnico), avto morava najpogosteje pustiti v predragi garažni hiši poleg bolnice. Nato po 4 - 5 urah prideva vsa zdelana od zdravnika, plačava 10 EUR za parkiraje, nato pa še zraven avtomata stoji kakšen  nadevan ali zadet klatež , ki sprašuje., če mi je slučajno ostal kakšen EUR-ček. Dnevno so tam, imajo izmene in nato direkt v Mercator po pijačo. Na žalost, čeprav rada dam kolikor morem ljudem, ki rabijo denar za preživetje, vendar za pijačo in mamila nekako ne morem dajati, tu se moja solidarnost neha.  

vikica

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

21. jan 2013 17:06

Res so kar nadležni. Mi parkiramo v drugi hiši tam jih ni. OK tudi v tej parkat, ko smo šli na orl, od tefaj moje izkušnje.

 

katti

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. jan 2013 17:07

Jaz klošarjem vedno dam za pijačo, ker so odkriti in povedo, da potrebujejo za liter. Seveda dodam, naj spijejo deci za moje zdravje ...

Pa Kralje ulice vedno kupim.

mamamia

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. jan 2013 18:01

vikica je napisal/a:

........zraven avtomata stoji kakšen  nadevan ali zadet klatež , ki sprašuje., če mi je slučajno ostal kakšen EUR-ček.........


vikica

Kar velikokrat sem v Ljubljani in parkiram, kjer pač je. Nikoli še nisem imela vtisa (pa si domišljam, da te stvari kar prepoznam), da bi bil klošar nadevan ali zadet. Vedno lepo poprosijo in ko dobijo, se zahvalijo. In točno že vem, kje jih lahko pričakujem. In pač vzamem v zakup - dokler imam, lahko dam. Pride pa veliko ceneje, kot parkiranje.

lp

P.s. In to, da je parkirna hiša predraga, niso krivi klošarji....


cervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 21. 2013 18:03

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8695

21. jan 2013 18:41

Ko smo že pri klošarjih (brezdomcih), umrla je ljubljanska brezdomka FANI ERŠTE.

Naj ji bo lahka zemljica  

 

Pozdravček!

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

21. jan 2013 20:37

Tudi jaz sem slišala, da je Fani umrla.

O njej sem pisala na četrti strani te teme, za vedno mi bo ostala v spominu.

Naj počiva v miru

Vilma

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti