Obletnica poroke

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

tema odprta - 24. nov 2008 12:35 | ogledi: 4.164 | odgovori: 9

Ali se obdarjate ob obletnicah poroke?

rolada

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. nov 2008 12:58

V katero smer pa gre točno tole vprašanje? Ker, če si frišno poročena in zdaj razmišljaš, da bi uvedla eno tradicijo in potrebuješ potrditve, da to tudi drugod počnejo - je moje mnenje, da potrdtive, da to drugi tudi počnejo, ne rabiš. Pa tudi, če tega nihče drug ne bi počel - so what?. Če bi rada partnerju kaj podarila, so čisto vsi razlogi dobri. Pa naj bo to obletnica poroke ali pa to, da pada sneg.... Vsak par pač poskuša najti en modus operandi, kakšne intimne rituale bo vzpostavil in kako jih bo prakticiral. In pri teh ritualih daje glavni ton ženska, moški se pa odziva, kolikor se pač odziva. Bodi lepo pozorna na to, kolikanj se tvoj parnter na kaj odziva in potem to prakticirajta. Te pa opozarjam, da datumi in te stvari, to gre moškim strahovito slabo. Se zmedejo. Skratka, če želiš v prihodnosti imeti veliko frustracij, ko boš čakala, kdaj se bo tvoj partner spomnil, da je obletnica, nesrečniku pa sploh ne bo kapnilo in ne bo naredil nič, nakar boš ti smrkala o tem prvim petim frendicam.....potem le vztrajaj na obdarovanju ob obletnicah. Če pa se želiš frustracijam izogniti, naredi več manjših obdarvoanj na datume in dneve kar tako. Če ima partner kaj soli v glavi, ti bo v tej igri že sledil. In datumu ne bodo tako važni (čeprav, če mu kake tri tedne pred datumom po outlooku pošlješ assignement, ne bo nič narobe.....sem ugotovila, da ta metoda deluje). Vendelina jr.

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

24. nov 2008 13:14

Moram priznat, da imam pri tem kar srečo, ker moj dragi nikoli ne pozabi na najino obletnico (zveze, ne poroke), meni pa kar večkrat uide iz spomina. Obdarujeva se pa skromno, meni več pomeni majhen šopek pa kako lepo sporočilo zraven, kot pa drage in neosebne stvari. Vsak mora pri sebi razčistit. Je pa lepo, da se spomniš obletnic, vendar brez pretiravanj. Če rabiš idejo: kak skupen izlet v dvoje ali večerja, ki jo sama pripravita, z dobro glasbo v ozadju.... uf, me je že zaneslo! V glavnem, obletnice so čist luštna stvar, ki popestrijo vsakdan, samo znati jih moraš cenit. Gigi_84

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

24. nov 2008 13:20

Midva se ne obdarujeva, se pa potrudiva, da gremo okrog tega dneva kam na izlet in nato še na kosilo.

marelica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. nov 2008 14:10

Pri nas kakor kdaj.  Večinoma dobim šopek, letos sva sicer oba pozabila, pa naju je mama spomnila in sem šopek dobila kasneje.

Za 13. obletnico sem dobila sadiko oreha in ta zdaj že lepo rodi, potem je sledilo nekaj grmovnic in je zdaj okolica hiše lepo zasajena, za 15. sem dobila 15 temno rdečih, žametnih vrtnic in so ravno te dni romale v smeti, ker so bile že vse preperele in prašne (sem šopek posušila, in je po osmih letih res bil že malce ubog).

Se na dan obletnice malo pohecamo, da smo že dolgo skupaj in bi bilo treba že malo menjat, pa z otrokoma in ostalo družino kakšno penino spijemo, skratka, pri nas je vsakršna obletnica dobrodošel razlog za še kakšno veseljačenje.

 

Mamamia

mamamia

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

24. nov 2008 15:50

Moj mož nikoli ne pozabi na obletnico poroke niti rojstni dan.Vedno se obdarujema s kakšno malenkostjo.Večinoma jaz dobim šopek, možek pa tortico.Pa naj vam še nekaj povem, da imama ravno danes 18 obletnico poroke in letos je mož dobil od mene 90 min. masažo celotnega telesa. Lep snežni pozdrav mamazeljka

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

24. nov 2008 16:39

mamazeljka čestitke. Rolada, seveda. Pred par dnevi sva praznovala 11. obletnico. Dobila sem stojalo za slikanje in vrtnico, moj piškot pa knjigo. Podarjava si knjige, cdeje, rožiče, balončke, nakit, kakšen izlet (Benetke...), večerje, srečke, skratka takšne pocukrane stvari, kot se za ljubezen spodobijo. Čim več ljubezni. lp, pinka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

24. nov 2008 17:24

Imam zlatega moža. Ne da se spomni obletnice poroke, spomni se še marsikaj drugega. Z rožami me preseneti tudi kar na en tak "brezvezen" dan, če se temu lahko tako reče. Nasplošno je zelo pozoren in če praznika ni, si ga narediva sama. lp Vesna

lili_stef  

član od: 18.1.2007

sporočila: 183

24. nov 2008 19:50

Bravo Reca. Nama bo drugi mesec 23. Imava pa v navadi da greva na večerjo. Ker imava obletnico na 28.12 je vedno gužva, premalo časa, tudi bolezen je že preprečila, drugače pa kar drživa to tradicijo- večerjo, seveda sama. lili_stef

sikamaco  

član od: 22.11.2006

sporočila: 47

24. nov 2008 21:56

mamazeljka iskrene čestitke. Tudi midva sva ravno pred enim tednom praznovala 18. obletnico in smo se odločili za družinsko bowlanje skupaj z otrokoma. Mož mi je podaril bon za welnes, jaz pa ga bom peljala na koncert Oliverja Dragojeviča, pa še dopust sem imela, tako da sva si lahko vzela tudi čas samo za naju. sikamaco

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti