Moj vrt

Tanjika82  

član od: 30.3.2009

sporočila: 90

4. apr 2009 21:21

Pozdravljeni! Mene pa zanima, katero solato naj posejem, da bo vsaj približno taka, kot ledenka in kristalka, ki jo kupiš v trgovini? A bučke in brokoli posejete kar na gredice? Kdaj? Hvala za odgovore! Tanjika82

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. apr 2009 22:07

Posej ledenko in kristalko, pa bosta taki kot iz trgovine. Če hočeš krhkost listov pa jo zalivaj v največji vročini, se pravi opoldan. Meni se to obnese. Brokoli, bučke, cvetačo........ sejem v šotne lončke, potem pa z lončkom vred na njivo. Jutri bom prve sadike že posadila ven, čez poveznila plastenko in še pokrila s kopreno. Lani se mi je to zelo obneslo. Zelo zgodaj smo imeli svoj pridelek. lp Vesna

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

4. apr 2009 22:54

Tanjika, ledenko in kristalko dobiš (če drugače ne) kot sadiko v vrtnih centrih. Ravno včeraj mi jo je mož kupil v Bauhausu. Na nekaterih sadikah pa celo piše v oklepaju - 'kot ledenka', ali 'kot kristalka'... Podobna ti dvema je tudi sorta Lisboa.

Reca, hvala za namig o zalivanju, vedno sem želela bolj krhke liste...

tulka

Tanjika82  

član od: 30.3.2009

sporočila: 90

5. apr 2009 10:24

Reca in tulka najlepša hvala za odgovore! Sama bom letos prvič obdelovala svoj vrt. Ko sem še živela pri starših sem vedno pomagala na vrtu, ampak to ni isto. Tam sem malo oplela gredice in pomagala, kar je pač mama rekla. Upam, da mi bodo rastlinice uspevale. Če že drugo ne, pa imam veliko veselja in volje do dela na vrtu. Lepo nedeljo vsem skupaj! Tanjika82

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

8. apr 2009 8:09

Mene pa zanima, če berivko posejem med čebulo (pašeta skupaj) in je to posajeno, oziroma posejano na prostem (brez ograje), ali bodo tudi tu prišle zraven srne, al bodo pustile pri miru ker jim čebula smrdi? Najlepša hvala Teka

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

8. apr 2009 9:37

Teka, izkušenj pri kombinaciji čebula-solata sicer nimam, ampak se mi zdi, da srnam čebula ne smrdi toliko, da bi jih odvrnila od dobre solate. Boljše bo, da okrog vrta navesiš smrdljive nogavice :) Jaz bom letos vsekakor poskusila s to metodo. Sicer se pa najbojše obnese kombinacija čebula-korenje, ker čebula odganja korenjevo muho, korenje pa odganja čebulno muho -> seveda, če je korenček že pokuka iz zemlje, ko leta okrog čebulna muha. Baje da čebulno muho dobro odganja tudi čaj iz korenjevih listov. To naredite v primeru, če nimate kombinacije korenje-čebula oz. da korenček še ni vzklil. Skuhate čaj iz listov in ga poškropite po čebulnih gredicah. Nisem poskusila, baje pa deluje. Sy Sporočilo je spremenil(a) Sy dne 08. apr 2009 09:41:15

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

8. apr 2009 10:42

Teka, kupi si tanko mrežo (je čisto mehka), ki jo napneš preko par količkov in s tem zaščitiš pridelek. fresh

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

9. apr 2009 11:42

ežoj je napisal/a:

Kitajci pravijo:.... če hočeš biti srečen celo življenje, začni vrtnarit.

ežoj

Ežoj, ta pregovor je super. Potrjeno preverjeno drži. Zgoraj napisani nasveti in mnenja pa dobri in izčpni, tako da skoraj ni kaj dopisati. Le da srečno in s srcem vrtnari, delaj takrat, ko imaš čas in voljo, takrat ti bo uspelo vse. Lp Nasha

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

9. apr 2009 12:14

Vprašanje za Primorke in Rimljanke :))) Ali ima kdo kakšne izkusnje z gojenjem in pripravo zelenjave, ki ji sosedje pravijo Cima di rapa (Brassica campestris ali morda Brassica rapa var. sylvestris) - v tem casu je na prodaj v trgovinah z zelenjavo cez mejo, po videzu in tudi po okusu je za moje pojme nekaj med cikorijo in brokolijem (odkrila sem jo sele letos). Imam vrecko semena, glede na natisnjena navodila se seje od zgodnjega poletja do zgodnje jeseni, pobira se zelene poganjke, dokler ne zacvetijo. lp, proxima

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

9. apr 2009 12:45

Postopaj enako kot z vzgojo čikorije, nezahtevna rastlina za vzgojo. Mene po okusu spominja malo na ohrovt. Pri pripravi pa kombiniraj tehnike uporabe blitve, ohrovta, čikorije,... Skratka, dobra je dušena, sede v juhe in mineštre, zabeljena in ohlajena kot solata, v pitah, zavitkih,... Pa inčuni in malo čilija tudi lepo sedejo na to zelenjavo. fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti