Moj vrt

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

21. okt 2021 12:33

Vprašanje za poznavalke: okrasna batata (sladki krompir) ima gomolj, podobno kot jedilna batata, le da je manjši. Vprašanje pa se glasi, ali je užiten gomolj od okrasne batate?

Ali se lahko gomolj od batate uživa surov?

Hvala.

rdkapica

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

28. okt 2021 18:27

Pozdravljeni, danes sem prekopala gredico, kjer nameravam posaditi jesenski česen. Glede na setveni koledar bi bilo primerno šele v naslednjemu tednu. Kaj menite? V začetku tedna bo dež, nato ni videti padavin. Naj počakam ali kar posadim? 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 28. okt 2021 19:04

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. okt 2021 19:12

rdkapica je napisal/a:

Vprašanje za poznavalke: okrasna batata (sladki krompir) ima gomolj, podobno kot jedilna batata, le da je manjši. Vprašanje pa se glasi, ali je užiten gomolj od okrasne batate?

Ali se lahko gomolj od batate uživa surov?

Hvala.

rdkapica

Itak gre za iste vrste sladkega krompirja. Seveda je užiten, le ti pa veš, kako je bila podoa, kjer je zrasel, zalivana, mislim, s kakšnimi gnojili.

Mislim, da surov ni užiten.

rimljanka

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

29. okt 2021 11:10

rimljanka, hvala.

rdkapica

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

27. jul 2022 14:16

Pozdravljeni, imam eno vprašanje o rdeči pesi. Letos sem jo en del sejala en del flancala- v aprilu.  Debelejšo sem že vso populila in vložila. Ostala je bolj drobna, ki pa nič posebej ne napreduje. Mogoče vročina ? Pa tudi listi so se malo osušili. Zanima me ali naj tudi to peso poruvam in rajši poflancam novo za jesen? 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 408

2. avg 2022 8:45

Prosim za pomoč. Na spletu videnih receptih dostikrat zasledim uporabo mete, sploh v turški kuhinji. Ne znam razbrati katero meto uporabljajo? Poprova ni. Ve mogoče kdo? Bi jo posadila. 

eta

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2343

2. avg 2022 9:36

Eta, - fižol rabi vodo, da vzklije, pa tudi potem je na vlago občutljiv.  Če jo je preveč, ga napade plesen. Zato nizkega nekateri sadijo na vrh za to narejenih grebenov. Če je vlage premalo, pa fižol že nastavljene cvete odmeče.  Za meto pa so meni odsvetovali sajenje v gredo, ker se zelo razraste. Bolje v lončku ali koritu.

Katrin11

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. avg 2022 10:02

Eta, mogoče bi bila maroška primernejša, ker ima manj agresiven vonj.

Sicer pa, pojdi v vrtnarijo, kakšen center in jih povohaj. Ali, enostavno, kupi lonček tiste, ki jo prodajajo kot kuhinjska zelišča praktično vsi trgovci  najbolje BIO. Razsadi, poreži na kake 10 cm, morda res raje v lonec, vsaj za začetek. Boš hitro imela dovolj pridelka za kuho. 

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 2. avg 2022 11:10

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 408

2. avg 2022 11:16

Odlično! Obema hvala

eta

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 408

3. avg 2022 9:49

Spet jaz... Nekaj let zapored se trudim z gojenjem stebelne zelene. Res trudim. Kupim lepe sadike, dobro pognojim zemljo, dobro zalivam, začetki obetavni, nato pa ostanejo ta stebla v debelini tanjšega svinčnika in do jeseni se ne odebelijo. Saj ne pričakujem, da bodo trgovinsko/filmsko odebeljena, bi pa vseeno želela, da bi bi ob kuhanju shrankov lahko z užitkom zarezala v sočno steblo zelene... Lepo prosim za kakšen nasvet. 

eta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti