Moj vrt

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

29. okt 2019 21:25

Točno pol leta je minilo od presaditve malih sadik paprik in čilijev na vrt do pobijanja pridelka. Ta je sicer količinsko slab in tudi škodljivci niso počivali, a vsaj nekaj je. Bolje, kot nič. Zemlja, na kateri sem zasadila kulture, pa ni bila pred tem vzdrževana-dognojevana in nahranjena, tako, da me sedaj čaka še to. Na del vrta sem posejala facelijo, drugi del vrta imam pa namen pognojiti.

Ampak letošnja jesen je bila topla in tako mi je vsaj dozorelo nekaj teh plodov, ki sicer ob koncu poletja niso bili niti približno daleč temu.

Zaradi koloradskega hrošča mi je zrastel tudi en sam plod jajčevca, ki pa niti še ni povsem dozorel.

Iz plodov bo nastala ozimnica v obliki vložene paprike, nekaj kar skupaj s čilijem, da pridobi malo pekočine. Par čilijev pa bom posušila in pozimi dodajala jedem.

NutellomAnka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

29. okt 2019 22:08

Anka! Čudovit pridelek! Jaz sem že zdavnaj posušila čilije.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

30. okt 2019 23:11

Trixi je napisal/a:

Anka! Čudovit pridelek! Jaz sem že zdavnaj posušila čilije.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

  vsaka čast

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

31. okt 2019 8:18

Hvala. Glede na letos res vložen napor v vrt je pogled na te barve pridelka res lep.

Maj je bil mrzel in ni raslo. Škodljivcev je bilo preveč. Na srečo je bila jesen topla, da je vsaj dozorelo. Na vrtu sta še dve majhni glavi zelja in blitva, potem je pa to to.

NutellomAnka

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

31. okt 2019 9:51

anka je napisal/a:

Točno pol leta je minilo od presaditve malih sadik paprik in čilijev na vrt do pobijanja pridelka.

 

NutellomAnka

Anka, oprosti, ampak do solz sem se nasmejala.

marjja

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

2. nov 2019 17:16

Anka, to bi bila tudi lepa slika za v kuhinjo takole lepo zloženi pridelki

Čestitke.

 

tedyka

ejdl  

član od: 11.10.2010

sporočila: 28

26. dec 2019 19:51

Jaz pa bi vprašala koliko sadik rabim za 2 osebi: paradižnika, paprike, jajčevca, bučk? če ima kdo izkušnje s tem? Koliko ranega krompirja sadite če sta v gospodinjstvu 2 člana?

ejdl

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

2. jan 2020 20:00

ejdl je napisal/a:

Jaz pa bi vprašala koliko sadik rabim za 2 osebi: paradižnika, paprike, jajčevca, bučk? če ima kdo izkušnje s tem? Koliko ranega krompirja sadite če sta v gospodinjstvu 2 člana?

ejdl

Odvisno, koliko prostora imaš in koliko potrošita te zelenjave? 
Paradižnike imata lahko 3-4 ali več, če vama dopušča prostor, jajčevec1-2, bučke 1-2, paprike 4. Pri krompirju je tako, da imata dovolj 3 kg gomoljev. Seveda odvisno od sorte. Za kifejčafja dovolj 2, če izbereta drugo okroglo sorto več. Je pa pri krompirju potrebno računat na prostor in razdaljo pri sajenju. 
Bučka se kar precej razraste, moja mami recimo ima samo eno, jih poje veliko. Pri vsaki zelenjavi je potrebno razmislit, koliko jo dejansko pojesta
Pri meni je paradižnika toliko, kot dovoljuje prostor. Imam veliko paprik, feferonov, bučk vsega. Edino krompirja ne sadim veliko, ker prostorsko jemlje vrt, saj sadim še vse ostalo.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 2. jan 2020 20:02

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti