Moj vrt

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

6. okt 2016 9:41

O, to tudi jaz nisem vedela. Sem pa letos posadila precej kapucink in so bile vse sorte barv, le temno rdeče ne. Sem imela pa dve sorti nizko in visoko.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

6. okt 2016 11:56

Kapucinkam ne smemo nameniti z dušikom preveč bogate prsti, ker naredijo preveč listja, med katerim se cvetovi kar preveč skrijejo, v revnješi prsti naredijo mnogo več cvetov.

rimljanka

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

6. okt 2016 15:17

Ali veste kako se lahko uporabi še cvet od kapucink? Zmehčaš maslo in nežno vmešaš notri cvetove od kapucink-ne preveč in narediš s pomočjo folije klobaso in postrežeš k narezku namaz. Je zelo lep in dober.

branka

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2396

6. okt 2016 21:13

Kapucinkini semenski vloženi so pa nadomestilo za kapre!

 

Anemiilat

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

17. okt 2016 16:58

Drage izkušene vrtnarke! Jaz imam na vrtu še nekaj glav zelja, zeleno ( pokrito s kopreno), ki ji prav lepo dene, blitvo( tudi pokrito s kopreno), nekaj poletnega pora. Pod loki z zimsko kopreno pa radič in solato. Lani sem ob prvi zmrzali vse pridno pospravila in ugotovila, da bi lahko imela radič še dolgo časa. Kako dolgo imam lahko glave zelja, zelene in blitvo? 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2396

18. okt 2016 6:05

Blitva prezimi, zelena tudi naslednjo pomlad odžene nove liste pa gre potem v cvet, zelje pa tudi Kr dolgo zdrži na prostem!

Tako jaz!

Anemiilat

Moro  

član od: 2.6.2016

sporočila: 67

18. okt 2016 11:20

Kar je meni zanimivo je tole, nekaj časa nazaj sem napisala glede barve pri kapucinkah...na oranžni kapucinki, ki je cvetela do zdaj na levi strani korita in je imela same oranžne cvetove junija-avgusta se je sedaj oktobra odprl en sam samcat cvet in mislim, da jih letos ne bo več imela vsaj tako kaže...ampak cvet je rumen z rdečimi progami?!? kako je to možno? prilagam sliko. Imela sem samo dve rastlini, na levi in desni strani korita sem posadila po eno rastlino obe oranžni...res me fascinirajo te kapucinke zadnje čase

takšna je bila cela:

sedaj pa in to ena in ista! rastlina

Moro

Sporočilo je spremenil(a) Moro dne 18.okt 2016 11:21

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

18. okt 2016 11:50

Moro tudi jaz sem imela različne barve cvetov tudi takšnega kot ti. Sem pa imela rumene, oranžne, skoraj rdeče in se je zgleda vse med sabo s pomočjo čebelic zmešal.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

19. okt 2016 18:36

Jaz pa sem končno moža prepričala, da je skopal jamo za drugo češnjo, stara je bila velika kot hiša, že kar nevarna, stara 60 let (še od prejšnjega lastnika). Je bilo življenja v njej, če ne čebelice pa ptiči, ker nismo uspeli vsega obrati. Imate kaj izkušenj s sadjarjenjem? Zanima me, koliko časa od izkopane jame in sajenja mora preteči, da se posajeno drevo lepo prime.

mamka

malmstreen  

član od: 18.10.2016

sporočila: 21

19. okt 2016 19:11

Če je pravilno posajeno, se vsako drevo lepo prime in ni treba čakat, ampak lepo raste :)

malmstreen

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti