Peka biskvita

Melita  

član od: 28.9.2001

sporočila: 21

6. feb 2003 7:53

Jaz pa to naredim z močnejšim sukancem.... Uspeh je 100%. A se bo treba modernizirati?

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

6. feb 2003 21:44

Ja, res je, s sukancem fajn uspe. Okrog in okrog malo narezes z nozem, da se ne spodmakne, potem pa prekrizas na svoji strani in potegnes. Sycia

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

7. feb 2003 20:43

Točno tako kot Sycia naredim tudi jaz malo zarežem z nožem okrog biskvita, ovijem okrog sukanec, na svoji strani ga prekrižam in potegnem! In to je to! Pekač za torto vedno namažem po dnu in ob straneh, ter vedno tudi pomokam, pa kar uspeva, če pa se naredi klobuk, vedno obrnem biskvit okrog, in spodnji del porabim kot vrhnjo plast. Lep pozdrav!

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

6. mar 2003 21:38

Nekje sem brala, da moraš testo, ki si ga vliva v model za torto, prepikati z zobotrebcem, da gre zrak ven. Če je to res, še nisem poskusila. Je pa res, da sneg in moko vmešat v biskvit na roko in ne z mikserjem. Sporočilo je spremenil(a) mbarbe dne 07. mar 2003 20:51:26

Ula  

član od: 15.3.2002

sporočila: 7

10. mar 2003 14:39

Predvsem je vazno da so sestavine dobro premesane. Najbolje da najprej premesas moko in pecilni prasek - in jedilni skrob ce je v receptu - potem pa vse skupaj presejes. Sama vedno najprej stepam rumanjake in sladkor, na to nalozim pol snega iz beljakov in moko, narahlo premesam z rocno metlico in dodam se drugo polovico stepenih beljakov. Masa ima zracne mehurce in je cisto rahkla. V pekac dam peki papir samo na dno, ter pecem pri cca 150 - 170 stopinjah na sredniji resetki v ventilacijski pecici. ko zlijem maso v pekac jo tudi lepo poravnam, predvsem pazim, da jo je na robovih dovolj ze v zacetku. In naceloma nikoli ni dvignjena sredina, ali pa vsaj zlo malo, kar se potem enostavno poravna, ko jo obrnem okoli. Ula

tat  

član od: 8.10.2002

sporočila: 10

10. mar 2003 23:12

Tudi jaz sem imela take težave, pa sem dobila dober nasvet. Biskvit za torto pečem samo še po receptu za rolado. Vsak oblat spečem posebej v nizkem modelu, potem pa torto sestavim. Ker je to testo zelo rahlo, je torta zelo sočna, pa še močit je ni treba, tko da ne razpade. LP Tatjana

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

11. mar 2003 8:52

Gospod Goljat, ki ima kulinarično šolo v Škofji Loki je rekel, da je treba testo razmazati do zgornjega roba oboda modela. To je seveda možno, če imamo ustrezno velik model. To pomeni, da z listom oziroma lopatko vlečemo testo od sredine do roga oboda. Tako da ga je ob robu več kot na sredini. Lp Mimika

amadeja  

član od: 4.4.2003

sporočila: 59

7. apr 2003 12:02

Tukaj sem prebrala, če hočete biskvit in vsako pecivo speči brez klobuka in brez padanja skupaj, potem pekač namažite samo na dnu. 100% drži Jaz miksam samo sladkor in jajca, da se naredi krema, vse ostalo pa vmešam z žlico in rahlo. LP! amadeja

Riko  

član od: 30.8.2001

sporočila: 275

7. apr 2003 12:47

Kadar pripravljamo biskvitno testo s pecilnim praškom namastimo dno in obod modla, kadar pa ga pripravimo brez praška vselej namastimo le dno modla, ki ga potresemo še z moko ali drobtinicami. Tisti razrez z žico pa mora biti zelo OK, sam sem to delal z nitko, sedaj pa mi ga sin razreže z nožem za pršut in to tudi če bi želel, na manj kot centimeterske ploščke. Pa bom tisto žico vseeno kupil. Lp! Riko

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

7. apr 2003 22:09

No, prejšnji vikend sem pekla biskvit za torto (s pecilnim praškom). Namazala sem samo dno modela, maso pa sem vlivala od zunanjega dela proti notranjem (nekdo mi je rekel, da je mogoče v tem problem). Rezultat: "klobuk" je bil, le malo manjši je bil. Tista fora z nitko oz. sukancem je pa super! Asja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti