| tulka je napisal/a: |
Če sem iskrena, mi je taka poroka veliko bolj iskrena kot tista, kjer ženin ali nevesta na silo opravi zakramente, zato da se lahko cerkveno poroči. Takoimenovani "mešani" zakonci si vsaj pustijo svobodo odločanja in se sprejmejo takšne, kakršni so. Jaz dam kapo dol pred njimi.
[hrosc-rdec] tulka |
Krst nezakonskega otroka
| Atina je napisal/a: |
| nb, baje to prinaša nesrečo, če si sam spečeš poročno torto (sem na teh straneh prebrala). Pa tudi časa pred poroko ravno ni na pretek. Atina |
Se strinjam: če nekdo želi živet dobro in plemenito in pozitivno in temu pač reče "po katoliških nazorih", res ne vem, zakaj rabi ravno še tisti uradni zakrament krsta. Če je možen, ok, je lep običaj, če ni možen, pa ne razumem, zakaj si delati take probleme...
NasjaPred dnevi sem na pokopališču v kraju, kjer je velika večina vernih, razlagala, da je na pogrebu moje babice, ki je bila v resnici globoko verna v pozitivnem smislu te besede, duhovnik dovolil, da smo iz vežice odnesli en sam samcat venec, ker se mu je mudilo na trgatev. Vse ostale vence, ki so bili zelo težki in cvetje ,pa sem morala sama znositi približno 20 m na grob. Tega duhovščini nisem nikoli odpustila.
Mlajša znanka, ki se je tudi spominm s sedmine, mi je povedala, da je dve leti prej isti duhovnik ob smrti njenega očeta prepovedal zvonenje v cerkvi, ker gospod ni umrl naravne smrti. Ubil se je namreč v prometni nesreči. Mežnar , neki Huba, je kljub temu zvonil, pred tem pa je duhovniku povedal, da bo zvonil, pa čeprav ga ta nažene.
Kmalu so ga na zahtevo vernikov premestili drugam.
F r i n a
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
