Holesterol

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

25. okt 2008 19:11

Zakaj bi bilo pa obsevanje hrane slabo?

 

Saj jo tudi pregrevamo, sušimo na soncu, sušimo v dimu, cvremo, sekljamo, režemo, meljemo itd. Pač še en (fizikalni) postopek več. 

Sicer pa, bakterijske infekcije hrane so eden glavnih vzrokov zbolevnosti,  glivični toksini so pa kancerogeni...

Nasja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

25. okt 2008 19:29

Če boste vse verjele Lončarjevi, bo pa res kriza. O kakršnikoli radioaktivnosti seveda ne more biti govora, saj vendar obstajajo predpisi.

In seveda, gre za obsevanje, ampak, to ne pomeni, da je zdaj hrana vir radioaktivnega sevanja.

rimljanka - zasebno mnenje

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

25. okt 2008 19:44

Hja, saj rečem, jaz sem namesto Lončarjevi verjela moji zlati mamici. Ona je govorila o radioaktivnem sevanju. Saj sem napisala, da stvari nisem osebno preverila. Naslednjič bom. tulka

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

25. okt 2008 22:07

Tole s holesterolom je kar odvisno od človeka do človeka in njegove presnove.Moja tašča moram reči,da se je in se še proti večini ljudi hrani zdravo.Dosti zelenjave,sadje nemaste jedi,redko kaj ocvrtega v glavnem kar zdravo in seveda se je dosti gibala skozi terenska-hoja.Pa že par let jemlje zdravila proti holesterolu,kar bi si jaz mislila,da zanjo to ni mogoče. Sama sem imela povišanega ,čez par mesecev na kontroli pa je bil nižji a nisem imela nobene diete. Vem,da eni pijejo jabolčni kis z vodo,eni z medom proti holesterolu.Res pa je tudi,da imamo povišan holesterol skoraj vsi.Tempo,način življenja,prehrana,naša presnova vsega po malem,pa pač imamo kako stvar preveč,kake pa premalo. dari

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

26. okt 2008 18:58

Marta, če že moreš imeti dieto jo začni postopoma, ne pa tako kot sem se je pred leti lotila jaz. Ko sem zvedela, da imam holesterol - hop najstrožja dieta čez noč! Potem je bila šele katastrofa, saj so mi je zaradi prehitre spremembe v prehrani pojavile rane na črevesju. To šele boli in sprašujem se kakšne bolečine je človek vse sposoben preživeti. Zato še enkrat, če je že potrebno imeti dieto se je loti postopoma. lp, anitram1

karnea  

član od: 2.11.2008

sporočila: 1

5. nov 2008 9:24

Lep pozdrav Marta, sem čisto nova v Kulinariki,moram pa priznati, da sem se kar zabavala ,ko sem prebirala odgovore o holesterolu ..Danes je namreč popolnoma znano,da je povišan holesterol predvsem posledica stresa.Nikakor pa se ne tolažite ,da malo povišan holesterol ni nič hudega.Zdravnik je prav gotovo mislil,da še ne rabite zdravil, ker ga še lahko sami znižate s spremembo načina življenja(zdrava prehrana,veliko gibanja in predvsem obvladovanje stresa-manj živciranja).Pri tem pa si lahko pomagate tudi z zdravilnimi zelišči,saj poznate izrek ...za vsako bolezen rožca raste. Glede česna pa je danes dokazano ,da preprečuje zlepljanje eritrocitov zato kri lepše teče po žilah,srce je manj obremenjeno in seveda manj se lepijo snovi na stene žil(preprečuje aterosklerozo).Zelo dobro znižuje trigliceride, na holesterol pa nima posebno velikega učinka.Problem česna je v tem ,da s skladiščenjem hitro izgublja zdravilne učinkovine in čez pol leta jih ni več. Lep pozdrav Frika karnea

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

30. nov 2008 8:35

No naj še jaz povem...sem bila na kontrolnep pregledu za službo po štirih letih ina mi je ugotovil kar nekaj sprememb od zadnjič ( na slabše seveda). Prenizek hemoglobin, holesterol, sicer še ne vem kako hudo je, ker moram k svojemu osebnemu zdravniku, krivo hrbtenico. Prebrala sem te tri strani tega posta in mislim da res lahko potrdim vaše nasvete GIBANJE, STRES. Vsa let sem si več ali manj vzela parkrat tedensko čas za gibanje. Kolo, tek, hoja. Letos pa smo bili pri gradni hiše, res da sem tudi veliko delala, a to ni tisto pravo gibanje, da o stresu ne govorim. Poleg vsega sem to leto delala še tri izmensko delo. Očitno mi je vse napisano preveč izčrpalo telo. Tako da bom obiskala zdravnika, upoštevala čimboljši izbor hrane in seveda gibanje. Včasih se je res težko pripravit, da grem teč, ali sedaj na hiter sprehod v mraz, a vem kako boljše počutje je potem. Ko si enkrat narediš en ritual, je vse lažje. Teka

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

30. nov 2008 12:44

Ste kdaj že gledali po TV oddaje, v katerih je govora o aparatu Vitafon - zdravljenje z zvokom?

Mi doma smo ga nabavili. Zaradi ene druge zadeve, ne holesterola. Vplivalo pa je tudi na to. Namreč, moja starša hodita na redne meritve holesterola vsak mesec. In po mesecu dni tovrstnih terapij z aparatom Vitafon se je raven znižala. Najprej sta bila prepričana, da je napaka  in sta se odpravila še vsak k svojemu zdravniku. Rezultat je bil isti - presenetljivo znižanje brez nekih diet.

Sedaj pripisujemo to temu saj je delovanje aparata učinkovito tudi v teh zadevah.

Titta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti