Ločevanje živil 90 dni

tema je zaklenjena

FRANJA  

član od: 28.1.2003

sporočila: 9

tema odprta - 28. jan 2003 16:40 | ogledi: 104.730 | odgovori: 2.769

Lep pozdrav!

Začela sem z dieto ločevanje živil 3 mesece.

po 3 tednih sem zgubila 6kg.

Imam pa vprašanja:

- naveličala sem se jesti čez dan samo meso in me zanima če lahko ta dan za večerjo pojem eno jabolko recimo da je za zajterk nisem pojedla Rečejo 2 jabolki jaz pojem eno zjutraj in eno zvečer

- ne marem čiste črne kave kaj jo lahko mešam z mlekom na proteinski dan

-poznate kakšne racepte ki bi mi malo popestrilo krožnik kakšne kombinacije, ker povsod piše samo našteto nikjer pa kako kaj med sabo kombinirati

NEKAJ DA POPESTRI KROŽNIK

-pa še to če ješ za kosilo meso ali ga moraš tudi za večerjo meni dosti bolj paše sadje

-pozna kako podobno dieto z ločevanjem

prosim napišite

Anja

Anja

Franja Kokalj

ZdenkaG  

član od: 27.1.2003

sporočila: 33

29. jan 2003 8:46

Živio, tudi jaz sem se lotila te diete, le da ne s takim uspehom. Zraven sem si sposodila še par knjig. Kar nekaj koristnih nasvetov glede jedilnikov in kombinairanja je v knjigi Zdravo kombiniranje hrane. Sadje naj bi vedno jedel v parih zaradi boljšega izkoristka. Kava in pravi čaj spadata pod škrobne napitke in jih tako naj ne bi mešal z mlekom. Če ješ za kosilo meso, lahko zvečer jajca (<=3) ali do 10dkg sira. Važno je, da izločiš čim več predelane hrane. Po zgornji knjigi tudi ne bi strog ločeval dnevov, ampak bi moral imeti vsak dan beljakovinski, škrobni in alkalotvorni obrok, seveda s primernim časovnim razmakom. Kolikšen je ta razmak, mi ni jasno. Po nekaterih virih je dve uri, po drugih pa 4 do 5. Spada pa skoraj vse sadje pod beljakovinski obrok. lp, Zdenka ZdenkaG

micam  

član od: 21.5.2002

sporočila: 51

29. jan 2003 9:33

V kateri knjigi pa je ta dieta opisana??? LP Mica

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

29. jan 2003 10:51

Podobna teorija je opisana v knjigi Vitkost za celo življenje (hujšati z zvezdami iz Beverly Hillsa) avtorice Judy Mazel. Tudi tu gre za ločevanje ogljikovih hidratov, proteinov, sadja itd. ampak tako da lahko vsak dan jeste skoraj vse, le v "pravilnem" vrstnem redu. Janja Zorko

Dunia  

član od: 20.12.2002

sporočila: 12

29. jan 2003 12:36

Draga Franja! Kakršnokoli dieto boš ubrala, ti jaz držim pesti močno, močno, močno! Te diete, ki si se je sedaj lotila ti, sem se je tudi jaz( lansko jesen) pa mi ni všeč. Malce je tudi nenavadna. Torte, čokolada in ponekod ni pravilna kombinacija živil. Torej sem jo opustila. Mi je pa že pred leti prišla v roke knjiga zakoncev Daimond z originalnim naslovom " Fit for life" in nato še slov.prevod z naslovom "Pravilno kombiniranje hrane", ki jo pozna tudi ZdenkaG. To je super zadeva, samo res jo moraš celo dobro prebrati, osvojiti in spremeniti način prehranjevanja. Sem poskusila in rezultat je bil odličen. Samo nisem bila vztrajna in sem se vrnila na prejšnji način. Mi je žal. Sedaj bom spet poizkusila in zgoraj navedeno knjigo res toplo priporočam vsem, ki bi želeli postati ostati "fit for life". Čau bau, vilčke in žličke! P.s.: Mislim, da je slov.prevod "Pravilno komb.hrane". Hm, moram preverit. Imam dve knjigi. Ta prava je od zakoncev Daimond. Dunja NEDELKO

FRANJA  

član od: 28.1.2003

sporočila: 9

29. jan 2003 15:24

JAz sem se že premislila, ker tudi meni ni dieta logična. Jaz bi ločevala OH in Baljakovine ne pa še škroba. TAko sem na na kulinariki zasledila dieto ZELENI SLAP in jo bom probala. Poleti se namreč poročim in bi rada prišla na 75-70 kg imela sem jih 108 sepravi da se moram potruditi še za 10 kg. seveda zraven telovadim LINEA SNELLA, meni pomaga Franja Kokalj

Dunia  

član od: 20.12.2002

sporočila: 12

29. jan 2003 16:02

BRAVO, FRANJA !!!!! 100 procentno te podpiram! Lep pozdrav! Dunja NEDELKO

Zvezdana  

član od: 20.1.2003

sporočila: 118

29. jan 2003 17:55

Za Franjo! želim te povzbudit.Moj mož je z 90 dnevno dijeto pred dvema letoma shujšal 30 kg.Res je,da jo je podaljšal na 6 mesecev in da se je zelo striktno držal predpisanega jedilnika.Vsem,ki se jim ne zdijo tortice in jedilna čokolada naj povem,da vse ima svoj smisel.Tudi telo potrebuje sladkor,seveda v omejenih količinah.Mojega moža so ti dnevi držali psihično pokonci.Jaz sama sem pričela z dijeto pred 10-imi dnevi.Do sedaj sem shujšala 3 kg,ampak moram priznati,da si spreminjam jedilnik.Konkretno,ko so na jedilniku testenine z paradižnikovo omako,si jih jaz naredim s špinačo.Meso mi tudi ne diši preveč,če ga jem prepogosto.Tako si pripravim mešano solato,v katero narežem trdo kuhana jajca in na trkove narezano šunko. Pa še odgovor na tvoje vprašanje,včrno kavo lahko na proteinski dan daš mleko,celo samo mleko lahko piješ.Namesto mesa pojej sir ,jajca ali ribo.In seveda ogromno solate. Veliko trde volje in lep pozdrav

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

30. jan 2003 7:14

Za Franjo! Čestitam k uspehu pri hujšanju in napovedani poroki. zanima pa me, s kakšni dieto s pa prišla iz prejšnjih kilogramov na sedanjo težo (pred 90 denvno shujšebvalno kuro). 90 dnevna dieta je uspešna (vidim po sosedah), sladkarije pa imajo smisel, kot je že povedala Zvezdana. Za dieto ZELENI SLAP pa sem slisala, da ni prevec zdrava. O dietah in telovadbi je veliko napisanega na forumu (nisem čisto sigurna, če je pravi anslov)http://www.med.over.net LP Špela Spela

FRANJA  

član od: 28.1.2003

sporočila: 9

30. jan 2003 10:21

LP! Pred tem sem hodila na LINOA SNELLA V NG in s telovadbo in dietami sem prišla na to težo. Pred pričetkom telovadbe pa sem še sama 5 kg spravila dol s temi raznimi dietami. Franja Kokalj

maruša  

član od: 8.10.2002

sporočila: 4

30. jan 2003 11:34

Prosim, če ste tako prijazni in mi pošljete dieto "Ločevanje živil 90 dni" Hvala in lep pozdrav!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti