Kodrolistni ohrovt

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

28. jan 2015 18:50

Hvala za info, čeprav mi ne pomaga, ker nisem blizu Ljubljane. Bom letos posadila/posejala pa bo.

Vesnuska

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

28. jan 2015 19:55

Jaz sem imela letos kodrasti ohrovt, ki dela glave in jeseni ohrovt,ki se trga v listih. Soseda je imela rdečega, zelo lep. Oba sta bila zelo dobra. Brstični je še na vrtu, ga bom pustila do pomladi, če bo še kaj napredoval. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

majaos  

član od: 14.5.2012

sporočila: 510

28. jan 2015 20:10

Trixi je napisal/a:

Jaz sem imela letos kodrasti ohrovt, ki dela glave in jeseni ohrovt,ki se trga v listih. Soseda je imela rdečega, zelo lep. Oba sta bila zelo dobra. Brstični je še na vrtu, ga bom pustila do pomladi, če bo še kaj napredoval. 



Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Tudi pri nas je bil v glavah in druga vrsta, ki ne naredi glave. Okusna zalenjava, še zdaj ga imam na njivi, sneg ga ne uniči.

majaos

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

28. jan 2015 20:45

Jaz imam takega kot na sliki DBpeka še vedno na njivi - mogoče še 3-4 rastline, ki jih obtrgavamo in iz njega kuhamo mineštro. Odlična zamenjava za glavnati ohrovt, ki pozimi pomrzne in v mokri jeseni in zimi zgnije zunaj. Ta pa je pravi okras na njivi in vrtu, nič gnil in lepo zelen. Le počasi je postal zelo visok, saj liste od spodaj navzgor obtrgavamo in bo rabil kakšen količek za oporo, če bo šlo tako naprej.

Sadike sem pa poleti kupila na tržnici.



tedyka

Sporočilo je spremenil(a) tedyka dne 28. 2015 20:47

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti