Samostojni podjetnik

mesni  

član od: 1.2.2008

sporočila: 196

tema odprta - 25. sep 2008 18:21 | ogledi: 5.892 | odgovori: 8

Pozdravljeni

Zapustila sem službo v državnem podjetju,sporazumno.Poleg službe sem imela še popoldnski SP.Zanima me,ali obstaja možnost,da obdržim pop.obrt,kljub temu,da sem brez redne zaposlitve.Vem,da je to načeloma nemogoče,morda pa obstaja kakšna finta, za katero ne vem.

Vesela bom vaših nasvetov,hvala

mesni

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

28. sep 2008 9:49

Ni finte, lahko ga samo "spremeniš" v redni, to je, da si sedaj sama plačuješ prispevke (ne pavšal!) za PIZ. Več ti povejo na vsaki e.vem točki.

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

19. feb 2011 21:54

Pozdravljeni Morda je kdo med vami, ki se na te zadeve bolj zastopi. Imam s.p. in franšizing pogodbo. Dajalec franšize je določil delovni čas, zdaj hoče da je odprto še ob nedeljah. A to lahko stori? A za s.p. ne velja vmes dan počitka? Oz. če veste na koga naj se obrnem za informacije. Zelo vam bom hvaležna za pomoč. P.s. Delam 6dni v tednu po 13ur in nimam dovolj prihodka da si vzamem pomoč. syu

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

20. feb 2011 21:19

A res nihče ne ve oz me vsaj usmeri? syu

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

20. feb 2011 21:29

Probaj na obrtni zbornici, sigurno je tam nekdo, ki se spozna na te zadeve. (ali vsaj upam, da naj bi se) . janko1

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

20. feb 2011 21:31

Informacijo dobiš pri pravnikih, ki ti bodo tolmačili pogodbo. Sicer pa bi jaz rekla, da tvojega dajalca franšize zelo malo briga, koliko si ti v službi, njega briga denar. In, če ti ne boš ustrezala, bo pač poiskal koga drugega, ko poteče pogodba oz. kakor imata pač v pogodbi določeno. Ti nisi pri njemu v delovnem razmerju. Žalostno je to vse skupaj, a ne? Ognjič

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

20. feb 2011 22:14

Ognjič najbolj žalostno je to, da iščem službo in ne vem kako bom šla na razgovor, če ne smem zapreti. V tej državi se dogaja svinjarija. Za pravnika nimam denarja. Tako sem utrujena, že leto dni delam takole.Pogodba je za nedoločen čas. Hvala Janko1 na obrtno nisem pomislila. Lep večer syu

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

21. feb 2011 15:38

Obžalujem, datvij sp ni prinesel rezultatov kot bi si želela.

Glede zahtev dahalca farnšizinga je potrebno pogledati v pogodbo, kar lahko storijo na Obrtniški zbornici, saj jih tudi zato plačuješ.

Poglej kake so tvoje obveznosti po pogodbi, če določajo delovni čas, potem poglej, kaj se zgodi, če tega ne spoštuješ.

Preden se naležeš neplačanih prispevkov, zapri obrt, pa si išči službo.

Dosmrtne pogodbe ni, če je za nedoločen čas, ima odpovedni rok. Je pa vprašanje, če boš brez franšizonga preživela.

Naredi kalkulacijo, kako se ti splača vnaprej. Želim ti odločitev, ki bo prinesla najboljše.

 

F r i n a

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

21. feb 2011 17:08

Tudi jaz ti predlagam da se pozanimaš na obrtni zbornici. V reviji Obrtnik poglej kdo je za to zadolžen pokliči in ti bodo svetovali. Jaz imam z njimi zelo dobre izkušnje.

Res je boljše da greš v službo kot da cel dan delaš in ne veš ali ti bi kaj ostalo. To raje naredi prej preden boš imela preveč dolgov.

Srečno.

 

irena66

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti