Listnatno testo za kremne rezine

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

tema odprta - 25. sep 2008 17:13 | ogledi: 22.364 | odgovori: 29

Kako naj ga opečem za kremšnite??!! V neki reviji sem prebrala, da se bo testo najlepše speklo, če ga položimo na okoli obrnjen pekač in ga pokrijem z drugim pekačem. Malce sem sicer začudena, pa vendar. Ker več glav več ve, se obračam na brihtne glavce kulinarike. Sigurno katera doma dela čudovite kremne rezine in mi lahko pomaga.

Pa še nekaj - listnatno testo sem kupila kar v Lidlu iz hladilnika in ni zmrzjeno. Je to v redu ?!

Hvala vsem za pomoč.

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

25. sep 2008 17:23

Če po pravici povem, nezamrznjenega listnatega testa v trgovinah še nisem zasledila.

Jaz testo za kremšnite vedno pečem v plehu (tistem iz pečice), na peki papirju. Razvaljam ga na kak centimeter ali dva večje, kot je pekač v katerem krem rezine delam.

Pečem kar po 2 "plošči" hkrati v ventilatorski pečici.

Še vedno mi je uspelo (razen enkrat, ker je bilo slabo testo).

MM

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

25. sep 2008 17:48

Včeraj bil na Bledu in pojedel eno kremšnito v " tisti " kavarni. Priznati moram, da so njihove kremšnite boljše od mojih izpred nekaj dni. Pozoren sem bil prav na testo: spodnje je bilo  normalno, zgornje, kot da ne bi sploh bilo lisnato, ampak ima drugačno strukturo ( "teksturo" ), rekel bi kot biskvit, sam da so luknjice čisto majhne, bilo je fejst pečeno, tako, da se to videlo po barvi ( svetlo rjavo ), bilo je čist krhko, kot, da bi prišlo pravkar iz peči in ni imelo časa, da se navzame vlage. Štorklja, tole ti ne pomaga, povedal  pač. Drugač, lisnato testo iz Hoferja tudi ni zmrznjeno, navito na rolo in se manj napihne, ko se speče ( v primerjavi s tistim " ledo" iz merkatorja.

ežoj

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

25. sep 2008 17:51

Štorklja, če ga ne prepičim z iglo sem ter tja, se mi grdo napihne. Mogoče ga zato kdo peče tako, da ga pokrije s še enim pekačem - tako bo enakomerne debeline? Samo ugibam. tulka

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

25. sep 2008 17:57

Mene so zadnjič učile ,tukaj na kulinariki,kot praviš ti štorklja,pekač na pekač,da se ne napihne.Probala še nisem,kar nekaj članic ga tako peče. lp goga

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

25. sep 2008 20:19

Jaz sem probala pekač na pekač, všeč mi je bilo to, da se ni tako zelo napihnilo, ni mi pa bilo všeč, ker na vrhu potem ne izgleda tako lepo, kot pri kupljenih kremšnitah. Seveda ni druge možnosti, ker z napihnjenim kremšnit ne morem narediti, zgornjo plast pa itak potem izdatno posipam s sladkorjem, da zgledajo lepe. Tudi jaz sem že delala z lidlovim testom iz hladilnika in je prav tako dobro. matilda

žigolino  

član od: 14.8.2008

sporočila: 112

25. sep 2008 20:44

Zvečer ga vzami iz skrinje zjutraj razvaljaj večkrat prebodi z iglo ali noževo konico in peči.Zgornje testo obrni potem kontra na smetano,da bo lepo gladko na vrhu in še lepše se reže. Aha,če ga že imaš kupljenega iz hladinika ga vseeno imej ene dve uri pred peko na sobni temp. žigolino Sporočilo je spremenil(a) žigolino dne 25. sep 2008 20:46:05

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

25. sep 2008 20:48

Pravo listnato testo za kremšnite je tako, kot opisuje Ežoj, vendar se ga doma težko naredi. Sama ga vedno kupujem na Hrvaškem, ker tam se dobi povsod, rok trajanja pa je pol leta. Jutri grem spet in si obnovim zalogo. Sem pa pisala v firmo na Hrvaško, kjer ga proizvajajo (Djakovština) in ga k nam ne mislijo izvažat, lahko pa pošljejo po pošti en paket, to je 20 kosov, cena pa je 40 evrov. Še fotografija katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

25. sep 2008 20:59

A samo prepikate ga ??!! Koliko časa pa naj pečem ? Pa sej v bistvu niti ni važno, če izgledajo fuuul lepo, sej bom gor posula sladkor , da ne bodo videli.

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

25. sep 2008 21:39

Jaz pa zgornji del kremšnit naredim nekoliko drugače. Zmeraj sem imela probleme z izgledom in rezanjem zgornega dela, ki nam je na koncu bil celo odveč. Na kremo dam sladko smetano, to pa posujem z zmletimi keksi Leibnitz. Zgleda zelo lepo in tudi dobro je. Jih je pa potrebno potresti malo pred serviranjem, da so še rahlo hrustlajvi, ker potem se zmehčajo.

tajči-ja  

član od: 25.10.2006

sporočila: 43

26. sep 2008 8:11

Dobro jutro. Ko sem delala kremšnite, sem šla po testo kar v slaščičarno in so mi ga prodali brez problema. Morda je to ena varianta, lažja. Lep dan tajči-ja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti