Kje kupiti meso za "prave rumpsteak-e"???

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

24. sep 2008 18:55

Nisem čisto prepričana, da je rumpsteak goveji kotlet, saj je rumpsteak brez kosti.

tole je rumpsteak.

Tole je t-bone.

 

*** Cenzura zaradi kršenja avtorskih pravic ***

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. sep 2008 19:28

No hedonist, zdaj poznam še en naslov, kamor se lahko obrnem za nasvete v povezavi z mesom . A drugače - si naredil tisto večerjico? katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

24. sep 2008 19:49

Meso mora odležati v velikem, klavnem kosu, le tako bo res mehko.

Seveda je zelo koristno tudi mariniranje narezanega mesa v olju - z dodatki ali brez -, vendar, če meso ni bilo pravilno uležano po zakolu, ne bo pomagala nobena metoda. Lahko bo sprejemljivo, vrhunsko pa nikoli.

Knjigo profesorja Bučarja mesojedcem tudi jaz toplo priporočam, v njej je večina tega, kar morate obvezno vedeti o mesu.

 

nola

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

24. sep 2008 20:22

No, zdaj sem pa zmedena ! Pa ravno sem si lepo popredalčkala, kje bi naj bil kak kos! Se pravi, mamamia, da rampsteak ne leži ob T-kosti? Na eni strani pljučna, na drugi rampsteak?

 

Jaz sem si nekako tako predstavljala: na spodnji sliki, kjer je t-bone, bi naj bil "rampsteak" in pljučna, če pljučno izrežeš (kar mesarji po navadi naredijo), ostane samo rampsteak (s kostjo ali brez).

 

Kaj je prav? In če to ni rampsteak, kje leži to meso?

 

Uh, te ...

 

jasna

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

24. sep 2008 21:06

Ramstek (rump steak) leži gledano od glave takoj za šimbasom (roastbeef) s pljučno in pred bočnikom.

Med pljuči in ritjo, takorekoč. 

nola

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

25. sep 2008 8:01

Hvala za razlago, ni mi najbolj jasno, pa nič zato.

Nisem si (še) čisto na jasnem, kakšen odnos naj imam do mesa. Ko možu in tamalima pečem steak, je to pač kos mesa. Ko pa vidim "razparcelirano" žival (npr. donCORLEONova skica), me pa mine... Tako da prav poglabljala se ne bom .

 

Lep dan!

jasna

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

25. sep 2008 9:38

DonCorleone ,seveda je tvoja teorija prava. Kljub temu da nismo mesarji pa ja poznamo od katerega konca se odreže kakšen del ! Križ je tudi sicer najbolj mehak del krave (poleg pljučne seveda !) pa naj bo uležan ali ne. Mimogrede je izvrsten tudi od živali ki je bila pravkar zaklana, smo to včasih probali, ko so kmetje lahko klali še na domačih dvoriščih. Res pa je, da se včasih natiho smejim, ko vidim, kako ljudje nimajo pojma kako zgleda posamezen del mesa pa jim mesarji mečejo najrazličnejšo žvarovino pod zelo kvalitetno meso. Nekateri celo ne ločijo svinjine od govedine, pa še mnogo je takih hecov. KatkaLopatka ja ,seveda lahko me vprašaš kar koli želiš, meso je pa res moje področje. Večerjo sem naredil in moram ti povedati da res deluje ! Samo zdaj imam problem- žena stalno postavlja vprašnje ,kdaj bom to ponovil.Tako, da se ti še enkrat zahvaljujem za odličen recept ! LP hedonist

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

25. sep 2008 10:41

jasna,

zanimivo bi bilo, kolk bi bilo  mesojedcev, če bi vsak mogel svojo žival sam ubit ( z, recimo nožem ). Meni se zdi, da bi jaz hitro presedlal med vegetariance.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti