Pogrevanje na štedilniku

muca1  

član od: 22.8.2007

sporočila: 57

tema odprta - 22. sep 2008 11:11 | ogledi: 2.887 | odgovori: 8

Pozdravljeni, prosila bi vas kako i na štedilniku pogrela lazanjo. Hvala za ideje in lep pozrav.

muca1

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

22. sep 2008 11:17

Najlažje v vodni kopeli, odvisno pa tudi od tega, kako veliko lazanjo bi rada pogrela. Vzemi velik lonec, zavri vodo, potem pa v to kopel položi lazanjo, ki naj bo v neki malo višji posodi. Počasi segrevaj. Bi se moralo pogreti v kakšnih 20. minutah. fresh

pujsek  

član od: 10.9.2008

sporočila: 129

22. sep 2008 11:18

Večji kos težko, mogoče še najlažje nad soparo. Sicer je pa verjetno najenostavneje, da se lazanjo nareže na manjše kose in se jih pogreje v loncu. LP pujsek

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

22. sep 2008 11:24

pujsek je napisal/a:
Večji kos težko, mogoče še najlažje nad soparo. Sicer je pa verjetno najenostavneje, da se lazanjo nareže na manjše kose in se jih pogreje v loncu. LP pujsek
....in če boš pripravila zraven še dodatno omako, jo daj na dno, čez položi kose lazanje in na majhnem ognju počasi segrevaj v pokriti kozici (podobno kot polnjene paprike). Če pa omake nimaš, uporabi raje teflonsko posodo, da se ti lazanja ne začne prijemati na dno. mamaF - Mojca

muca1  

član od: 22.8.2007

sporočila: 57

22. sep 2008 11:28

Super punce ste, najlepša hvala! muca1

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

22. sep 2008 11:30

Ravno za take primere je dobro imeti mikrovalovko, tudi za suh kruh kot sendvič je idealna. V tem primeru nimam nič proti mikrovalovki, pekla ali cvrla pa ne bi v njej. Malčica

pujsek  

član od: 10.9.2008

sporočila: 129

22. sep 2008 12:32

mamaF je napisal/a:
pujsek je napisal/a:
Večji kos težko, mogoče še najlažje nad soparo. Sicer je pa verjetno najenostavneje, da se lazanjo nareže na manjše kose in se jih pogreje v loncu. LP pujsek
....in če boš pripravila zraven še dodatno omako, jo daj na dno, čez položi kose lazanje in na majhnem ognju počasi segrevaj v pokriti kozici (podobno kot polnjene paprike). Če pa omake nimaš, uporabi raje teflonsko posodo, da se ti lazanja ne začne prijemati na dno. mamaF - Mojca
Prijemanju se lahko ognemo tudi tako, da na dno posode položimo kos peki papirja. Je zelo praktično. Sama včasih tako ocvrem oziroma pečem npr. bučne polpete. Na peki papri dam čisto malo olja, gor pa polpete in so super pečene in zapečene. pujsek

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

22. sep 2008 12:41

o pujske, tpole s peki paprijem je pa mega ideja. pa se res nič ne zažge v ponvi? Bom pa kar kmalu poskusila. Za pogrevanje imam sicer mikrico, ampak....za kaj speči...bo pa prišlo v poštev.

rimljanka - zasebno mnenje

pujsek  

član od: 10.9.2008

sporočila: 129

22. sep 2008 12:48

Rimljanka jaz tko pečem bučne polpete že leta pa se mi ni še nič zažgalo. Res pa je, da ne zamrznjenih polpet, vedno sveže. Če bi kaj kuhala dolgo časa bi se mogoče prižgalo, tko za manj časa ali pa kaj za pogret je pa super. pujsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti