Kaftan

karlinka  

član od: 1.2.2008

sporočila: 181

tema odprta - 9. sep 2008 16:15 | ogledi: 2.762 | odgovori: 2

Ker vsi ljudje vse vemo, na Kulinariki pa nas ni malo, lepo prosim za informacijo, kje bi dobila kroj za kaftan (zelo enostavno urezana in sešita tunika). Lep pozdrav in hvala!

karlinka

Ali mi res nihče ne more pomagat? Lepo prosim!

Temo je spremenil(a) karlinka dne 10. sep 2008 17:54:49

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

10. sep 2008 19:29

Imam dve stvari: kaftan, ki sem ga izdelala sama, vendar gre za obleko, ki je od rokavnega izreza navzdol ozka, ozek rob je navznoter. Rokavi so kakor metulji in segajo do komolca. Obleka se obleče čez glavo in ima zadaj kaplico z gumbom. Imenitna, če se je treba zelo hitro obleči. No, pa sleči tudi.

Druga varianta je Kaftan, vrhnje oblačilo, dolgimi širokimi rokavi, ki se zapenja spredaj in ni nič posebnega- Kerstin Lokrantz :Šivanje, domiselni modeli - enostavni kroji, CZNG 1980. V tej knjigi je tudi metuljasta obleka, ki sem jo opisala v prevm odstavku.

Mogoče bi opis tega, kar želiš imeti, pomagal.

 

F r i n a

karlinka  

član od: 1.2.2008

sporočila: 181

11. sep 2008 19:58

Hvala Frina, bom pogledala v knjigo, ki jo navajaš. Res nimam v mislih tunike, ampak obleko, kakršno si si sešila ti. karlinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti