Količina hrane za 1 člana

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

27. avg 2008 20:35

Jaz se tudi orientiram po merah iz knjige sestre Nikoline. Pa so že velikokrat padale pripombe, češ, da bo premalo. Vendar je bilo na koncu še vedno za vse dovolj :) Jejža

BiBaBuBa  

član od: 11.5.2008

sporočila: 62

27. avg 2008 21:41

Meni se pa dogaja ravno obratno. Skuham ravno prav, tako da ne sme nihče nenapovedan pridet na kosilo Stran metat hrano se mi zdi škoda, da bi pa naslednji dan jedli isto pa nihče noče. Tako imam določene sestavine že kar premerjene in točno vem koliko česa potrebujem. Za juho imam izmerjene 3 zajemalke na osebo, za moške eno več. V juho vkuham za vsakega pest rezancev ali ribane kaše. Če kuham riž na vsakega pridejo tri pesti, krompirji ravno tako trije, za špagete mi pa še ni uspelo ugotoviti količine . Sem pa sama potrebovala kar nekaj časa, da sem ugotovila pravilne količine, ker enkrat je nekdo malo bolj lačen, drugič malo manj. Sedaj morajo biti vsi enako, drugače pa se potala hrana med bolj lačne . Vseeno nihče ne gre od naše hiše lačen ali praznih ust. Seveda pa tudi jaz pretiravam, če se napovejo kakšni obiski. Vedno me je strah, da bo česa zmanjkalo. Takšne pač smo, me kuharice Kuharski pozrdav! BiBaBuBa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. avg 2008 21:55

patka, seveda ni napak, saj si navedla vir. Tako je treba!

rimljanka - zasebno mnenje

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

27. avg 2008 22:05

Čao, ja, lahko bi pripravili en tečaj glede ustreznih količin - prva bi morala biti na vrsti moja mami. Katastrofa, kakšne količine ona pripravlja..... smo vsi ful jedci pri hiši, pa še vseeno ne zmoremo njenih količin.... Pol si pa predstavljajte, kako izgleda, čće greve midve kupovat za piknik. Se skregave sred štacune, jst pa izpadem kot največja škrtulja.... Lep pozdravček, S.

tarčica  

član od: 9.9.2007

sporočila: 168

27. avg 2008 22:11

Patka najlepša hvala, bom pa kar nehala pisat, da ne bo več slovničnih napak,ker nekatere to očitno zelo moti. Še enkrat hvala lepa! tarčica

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

27. avg 2008 22:12

Pri nas pa vedno skuhamo glih za glih.Pa ni važno če kuham jaz ali dragi.Res nimam kaj ponudit nenapovedanemu gostu-se je že zgodilo.Pa ne kuhava tako zanalašč,prav rada bi kdaj dala kaj v skrinjo,a že ob nakupu kupima vedno manjše količine pol pač ne zgrata veliko ATNES

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

27. avg 2008 23:56

tarčica je napisal/a:
Patka najlepša hvala, bom pa kar nehala pisat, da ne bo več slovničnih napak,ker nekatere to očitno zelo moti. Še enkrat hvala lepa! tarčica
ja pol pa nehi lepo sem napisala, da ne zameri. Slovnične napake načeloma ne motijo, dokler se da tekst lepo prebrat. Eno je slovnična napaka kot npr napačna raba z/s. Drugo pa je situacija, ko je tekst že kar težko berljiv. Sicer pa ni važno. Glavno je, da gremo kuhat za tolk oseb ko je treba. Škoda hrane da bi šla v smeti oz. na kompost. ;) Tudi sama težko skuham zase npr kakšno rižoto, ker res nikoli ne zadanem količine. Jo pač jem po dva dni. to mi ni problem. bannanna

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

28. avg 2008 7:32

Anomis je napisal/a:
Se skregave sred štacune, jst pa izpadem kot največja škrtulja.... Lep pozdravček, S.
To se meni dogaja konstantno. Zadnjič smo imeli ful mesa in je še vztrajala, da bo dve postrvi vzela iz skrinje. In jih tudi je. Samo sem jih jaz nazaj pospravila. Ko sem še jaz živela v Ljubljani in sem bila strašno boga pri denarju, sem se naučila kuhat količinsko. Je pa različno od vsakega koliko poje, pa kako je kateri dan lačen. Vem, da sem si tako kot spagon testenin lahko skuhala absolutno za enega ogromnega moškega, ker jih mam rada in jih pojem. Zrezek je bil en in ne 4 , sem pač več solate pojedla ipd. Doma vem, da ne pojejo moji niti 2 krompirja na enega, če jema sama z dragim, vem, da je najbolj važno, da imam ogromno skledo zelene solate in dosti juhe ostalega pa malo itn. Sicer pa mama z mojim navado, da si še popoldan delama kake prigrizke al pa kaki bananin shake, tak da se ne napokama preveč. Sploh ko grema na kolo... Moraš jih opazovati nekaj časa koliko kdo poje, pa se boš naučila. Začetnica

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

28. avg 2008 8:20

Jaz imam količine za kosilo za 2 kar naštudirane - tudi jaz ne maram, da hrana ostaja (zvečer jeva samo kake jogurte ipd. in ni nobenemu še špagete ali mesa za jest), rajši naredim celo malo manj, pa potem z veseljem še kak košček čokolade pri kavici prigriznem! Količine za 2 bom napisala, vendar se bodo mogoče res komu zdele male (gre tudi za bolj popoldanska kosila, ko že cel dan nekaj malcava in paše bolj lahka hrana), zato jih vzemite malo z rezervo: za 2: riž za prilogo 120 g riž za rižoto 140 g testenine 180 g krompir 350 - 400 g meso za rižoto ipd 250 g meso kot glavna jed 350 g ribe 400-500 g (odvisno od rib) Pri vsem tem je zraven še veliko zelenjave, ki je ni potrebno ravno natančno odmerit. Mogoče je še kaj, ta hip se spomnim samo teh živil, upam, da je komu v pomoč! Lp, piščanec

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. avg 2008 8:32

1. Zelo enostavno - takrat, ko se ti vprašaš, ali je to zadosti ali pa bo premalo - takrat je ZADOSTI. Skratka premalo=ZADOSTI. 2. Če se pleme frguli in pravi, da je preveč in da si TI kriva, da ste preveč okrogli, lepo prepusti plemenu kuhalnico, pa naj onadva kuhata. Naj lepo v praksi pokažeta, kako sta mislila glede količin in vsega ostalega. Grem stavit, da bosta po enem tednu lepo tiho. 3. Neodvisno od točke 2, če imaš pri kosilu tiste napade v stilu "pa dej še mal uzem", "pa dej še tole pojej, da ne bomo stran metal""...."pa daj tole pojej, sem to zaradi tebe skuhala, ti imaš to rad/a".....se začni pri tovrstnih napadih brzdati, dokler ne boš popolnoma odnehala. 4. Odkar imamo zamrzovalnike, odveč hrana ni problem. 5. Sadje in zelenjava v surovi obliki - če kdaj, se to je v naših krajih v avgustu in septembru. Ni treba vsak dan kuhati. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti