Kaviar

neznan uporabnik
tema odprta - 28. dec 2000 20:04 | ogledi: 10.571 | odgovori: 3

V trgovini sem zasledila kaviar, pa me zanima ob kaksnih prilikah se je in kako se ga pripravi?

neznan uporabnik

4. jan 2001 9:39

Pri nas ga uživamo kot predjed na popečenem belem kruhu. Postrežemo posebej kruh, maslo in kaviar. Lahko pa je kaviar dodatek na morske kanapeje. V užitek Lakom

neznan uporabnik

24. jan 2001 8:17

Ker je kaviar zelo, zelo zdrav ga v naši družini zelo veliko krat jemo. Največkrat je to za zajtrk in sicer na popečene toaste namažemo margarinco in nato še kaviar (črni ponavadi). Zraven se dobro poda čaj z mlekom. Želim ti dober tek!

neznan uporabnik

24. jan 2001 10:02

Kavir je ena iz med kraljevskih jedi. Uziva se ob posebnih priloznostih, vsaj pri nas, da ne izgubi cara. Zelo je odvisna kvaliteta kaviarja od vrste rib, v nasih trgovinah je ponavadi dosegljiv crn-morski zajec in je dokaj nekvaliteten in neizrazitega okusa. svetujem uzivanje zelo ohlajenega, najbolje je, da imate kozarcek na ledu ves cas ali pa direktno iz hladilnika in ne zajemajte ga s kovinskimi predmeti, najboljsa je steklena, porcelanasta ali plastična žlička, ker koviba in kaviar ne gresta skup. Izredno dobro tekne z maslom! (nikakor ne margarina) in opecenem kruhu in tudi z rezino kuhanega jajca. Dostikrat je tudi pika na i ob kakšnih kanapejih kot dekoracija in zaokroži okus. No toliko o kaviarju kot ga poznam jaz. Odlocite se za nakup, ne bo vam žal in dober tek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti