Neprijeten vonj perila

irenapena  

član od: 4.11.2004

sporočila: 28

tema odprta - 28. jul 2008 12:01 | ogledi: 15.752 | odgovori: 101

Zdravo,

morda mi bo katera pomagala, ker ste bolj izkušene gospodinje. Namreč problem imam z neprijetnim vonjem čistega perila. Ko perilo operem in posušim na zraku, diši po sveže opranem. Ko npr. želim perilo uporabiti pa ima neprijeten vonj, po takem plesnivem.

Hišo vedno zračim in tudi vlage ni, zato ne vem kje bi bil problem.

Rada bi imela perilo, ki diši po svežem in še malo po prašku...

Ima katera kak idejo?

irenapena

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

28. jul 2008 12:20

Kupijo se različne dišave za v omare, ki prijetno dišijo, obenem odganjajo molje, vendar je to kar drago. Sama dam včasih v omaro, kar celo vrečko prijetno dišečega praška in v omari je bolj svež vonj. lp, anitram1

smoky  

član od: 24.6.2008

sporočila: 28

28. jul 2008 12:27

V kakšno vrečko pa daš prašek, da se ne sipa ven? smoky

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

28. jul 2008 12:28

Moja bivša sodelavka je imela način, da je vse perilo , ki ga je pobrala "s štrika", ko se je zunaj sušilo, dala najprej recimo čez stol ali likalno mizo. Ni ga takoj zlagala in dajala v omaro. Tudi zlikano perilo je pustila čez dan in ga šele potem dala v omaro. rekla je, da se malo vsede...

Mogoče je pa v tem štos. Je bila zelo redoljubna, nedelja je bila rezerviran dan za likanje in take stvari. Tudi za menjavo letno zimske garderobe je imela najmanj dva dni dopusta.

Pa pustimo to, v glavnem, verjetno je že vedela kako. Jaz sicer nimam časa tako komplicirat, prva faza je  pa vedno aktualna, ker dostikrat poberem perilo in res malo odleži, da si spet vzamem malo cajta in ga zvečer zložim ali zlikam.

Titta

Vandrovka  

član od: 11.6.2006

sporočila: 105

28. jul 2008 12:42

S to težavo se tudi jaz ubadam že lep čas. Še posebej se to pojavlja pri temnem preilu. Zdi se mi, da je malo bolje, odkar uporabljam alkoholni kis, ki ga dodajam v posodico za prašek in malo tudi med mehčalec. Ima pa perilo, ki ga perem na morju čisto drugačen vonj, ob enakem prašku in mehčalcu. Za to krivim našo zelo trdo vodo doma, na otoku je voda verjetno bistveno mehkejša zaradi klora. Vandrovka

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

28. jul 2008 12:43

Sveže opranega in posušenega perilo nikoli direktno ne zlagam v košaro za likanje, ampak ga razložim  kar na sedežno (zvečer), da se še malo presuši. Drugi dan pa likalnik v roke ali pa ga zložim v košaro, kjer čaka na likanje. Zlikano perilo pa potem razložim po kupčkih, da se popolnoma ohladi in posuši. Pri likanju s paro je perilo vedno malo vlažno in če takega pospravimo direktno v omaro, dobi neprijeten vonj. Jaz tako delam že od začetka "moje gospodinjske kariere" in s slabim vonjem nimam nikoli problemov.

 

Se mi pa včasih zgodi, da ima oprano, pobrano iz stroja, pisano perilo neprijeten vonj. Mogoče katera ve zakaj?

Julija

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

28. jul 2008 12:43

To s perilom, da se "vsede" res drži. Meni je samoumevno, da perilo nikdar direkt ne zlagam v omaro. Nekoč, ko se je perilo likalo s "fajtanjem" (malo se ga pošpricalo, da se lažje lika), danes so za to likalniki na paro. Perilo, ko se zlika je vroče, pa tudi malo vlažno od vse te pare. Perilo zlikam, zlažem po kupčkih, kaj je čigavo, brisače, kuh. cunje, posteljnina... pustim še na mizi ali na likalni deski 2-3 ure, potem zložim v omaro. Pozdravček!

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

28. jul 2008 12:46

To, da mora zlikano perilo malo odležati, prav gotovo drži.

rrr

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

28. jul 2008 12:49

Jaz pa sem opazila, da ima neprijeten vonj temno perilo, katerega perem z detergentom za temno perilo. Čuden vonj je kljub temu, da dam enak meščalec kot za ostalo perilo. K

irenapena  

član od: 4.11.2004

sporočila: 28

28. jul 2008 13:23

hvala, hvala za pomoč. zdej vem, da je mogoče to krivo, ker dam direktno zlikano perilo v omaro. In je še vlažno od pare. Res pa, da je bolj pogosto pri temnem perilu. LP iz Portoroža irenapena

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

28. jul 2008 13:27

Bogu bodi potoženo, ampak meni perilo, ki se suši zunaj, in bojda diši po svežem, smrdi.

Če perilo, zlikano s parnim likalnikom, zložiš v omaro, preden se posuši, je perilo vlažno in je možno, da smrdi po vlažnem. Kam pa mislite, da grejo tisti litri destilirane vode ? Vsa že ne gre v zrak !

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti