"drevo življenja"

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

2. feb 2011 10:22

Sanjabanja, ravno sem gledala v svoje drevo življenja, nekam čudno se obnaša. Naj bi bila to trpežna rastlina, ne vem kaj delam narobe, tudi meni listi rumenijo, nekateri pa kar gnijejo. Ker je res velika rastlina in sem jo dobila za darilo mi je prav zoprno. Upam, da bo katera kaj vedela... Lp, Mateja

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

2. feb 2011 10:52

Mislim, da bi to lahko bilo zaradi preveč zalivanja. Sicer nisem strokovnjakinja na tem področju, vendar imamo 3 drevesa življenja doma, vsa "pridelana" iz enega, ki je star že več kot 20 let. Pa še nekaj smo jih podarili vmes. Ta rastlina potrebuje res zelo malo vode-zdaj pozimi mogoče 1x na 14 dni, pa še to samo par deci za zelo velik lonec z rastlino, ki je visoka kakšen meter ali več. Pa je bolje kdaj pozabiti, kot prevečkrat zaliti. Mogoče jim je pa tudi malo vroče, čeprav nekako dvomim v to, ker vem, da ta rastlina raste v Sredozemlju zunaj, torej bi morala prenašati tudi zelo visoke temperature. Kakorkoli, pri nas je temperatura (zame na žalost, rastlinam pa očitno čist paše) čez dan od 18 do 22 stopinj, ponoči pa manj. JanisJoplin

sanjabanja  

član od: 10.3.2010

sporočila: 2

20. feb 2011 19:38

ojla evo se javljam!!! jaz sem moje drevo kar presadila in cisto malo zalila, kot ze v prejsnem postu sem napisala da listi rumenijo!!!!Ja zaradi prevec zalivanja sem videla da spodnje korenine pocasi gnijejo in sem takoj urgerala!!!! kupila sem tudi substral za zelene rastline in po 3 tednih po presajanju ga bom se malo pognojila ce seveda uspe in se privadi nanovo zemljico!!!! Matejac priporocam ti da pogledas spodnje korenine in vidis kako izgledajo!!!! sanjabanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti