Sanje

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

tema odprta - 9. jul 2008 14:37 | ogledi: 8.815 | odgovori: 21

danes sem imela čudne sanje, spomnim se le toliko, da sem imela krvav prst,(rana je bila v obliki majhnega križca) ker so mi vzeli kri iz prsta. Spomnim se še jezera in stare velike hiše, ki jo je že načel zob časa.

Ali katera pozna pomen teh sanj?

lep pozdravček,

anitram1

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

9. jul 2008 14:59

Iz čiste radovednosti sem pogledalo v knjigo sanj, ki jo imam doma. Hiša, takšna kot jo opisuješ, naj bi simbolizirala tvoje nizke dohodke, človeška kri pa je simbol uspeha. Jezero pa lahko pomeni v prihodnosti srečo in uspeh (če je bilo jezero v sanjah mirno in voda čista) ali pa predstavlja težko obdobje v tvojem življenju (če je bilo jezero v sanjah razburkano in umazano). Sedaj pa skombiniraj vse to! Črna mamba

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

9. jul 2008 15:38

mamabica najlepša hvala za te podatke. Lahko rečem nekaj resnice je v sanjah, in sicer glede hiše drži (o dohodkih), glede krvi in jezera bomo pa še videli (jezero je bilo mirno, bil je mrak). Lep pozdravček in pozitivne sanje, anitram1

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. jul 2008 15:43

Sanje so film, ki ga predvaja naše nezavedno. Tvoje nezavedno je kodiran zapis tvojih izkušenj in tvojih doživetij. Zato je treba najprej dešifrirati tvoje nezavedno za to, da se kolikor toliko razumejo tudi sanje. Za dešifriranje nezavednega se ljudje šolajo precej časa, preden postanejo usposobljeni terapevti. Ker morajo posameznikove izkušnje povezati s kolektivnimi simboli. Kri je lahko marsikaj - od dejansko krvi in ranjenosti do občutka da se nekdo maksimalno razdaja in še marsikaj drugega. Lahko si slišala kako se nekdo pogovarja o tem, kako se testira sladkorna bolezen, lahko si se spomnila kakšnega dejanskega odvzema krvi pred nekaj leti, lahko da si povezala kakšno osebo in kakšen verski dogodek (križ in kri....to se lahko preigrava na n-načinov, greš v cekrev, tam je obojega dosti in potem se na poti domov spomniš, da moraš jutri v službi opraviti nekaj zoprnega in potem tisto zoprnost povezuješ s krajem, kjer se na to opominjaš.....pa tega je malo morje, lahko bi takole kombinirali do jutri - a zdaj štekaš, zakaj se te stvari samo s terapijo dešifrirajo). Tudi vode so lahko zgolj in samo vode, lahko so simbol za ljudi, s katerimi smo obdani, lahko je pa dejanski spomin na neko pokrajino, ali pa se voda prikrade v sanje zaradi tega, ker smo pred dvema dnevoma gledali en film, kjer je bila koča in ob njej jezero in takrat, ko smo gledali ta film, je zvonil telefon in smo zvedeli to-in-to in nas je tisto, kar smo izvedeli vznemirilo, in smo potlačili... Hiša je lahko hiša, zavetje, varnost in tudi skrivnostnost. Lahko je kakšna stara hiša iz otroštva, lahko je hiša iz fotografije (danes smo obkroženi z vizualnimi informacijami, tevejem, računalnikom in te vizualne zadeve se potem javljajo tudi v sanjah, skratka nekakšne videospote sanjamo, tako da je terapevtska razlaga sanj še bolj zahtevna), lahko je hiša ob poti, ob kateri smo se enkrat peljali in smo videli tisto hišo... Skratka, mnogo variant je za razlago in ni enega univerzalnega slovarja za tolmačenje. Z drugimi besedami: sanjske bukve so vredne samo toliko, kot se dobi za odpadni papir Kar je pri tebi relevantno vprašanje je predvsem tole: zakaj te tele sanje tako vznemirjajo/zanimajo? Ker sanjamo itak vsako noč in REM deluje. Čisto vsake sanje tudi niso ravno za na analizo - tako zanimivega življenja nima nobenden. Zanimive so predvsem tiste sanje, ki se ponavaljajo. Ker to sugerira na to, da človek nekaj razrešuje in da ima pri tem blokado. Ko tisto reši, se sanje ne ponavljajo več. Drugače ti pa z zanesljivostjo lahko povem, s temi sanjami ali brez njih: imela boš zanimivo prihodnost, ki bo včasih tudi zelo razbruljiva in stresna, včasih bo pa okej. Enkrat boš bolj zdarva, enkrat manj. Enkrat boš imela več denarja, enkrat pa manj....Če se ti zdi tole banalno - sanjske bukve niso nič manj banalne. Ne tule odgovarjati, samo malo razmišljaj, kaj se ti je dogajalo zadnje pol leta, kaj te v resnici intrigira/vznemirja.....pa se bo tudi našel odgovor za tisto vprašanje o krvi, stari hiši in jezeru. Vendelina jr.

ma_rija  

član od: 23.3.2012

sporočila: 3

7. maj 2012 7:57

živjo!

u četrtek zjutri sem mela res lepe sanje. sanja sem da sem že bila na Kitajskem in da sem spet šla. ati mi je dal 200€ da bi neki ženski plačala za stanovanje. ati me je z avrom pripeljal do tja tm sem neki časa hodila ko je k meni prišel moj ful dobr frend ( nevem al weč kot frend) bil je najlepši moški kar sem jih kdajkoli videla v resničnosti in v sanjah. baje je folk čez nki časa zvedu da mam tok dnarja samo in mi je frend pomagu da bi čim hitrej prišla do stanovanja. nato je prišel k meni mlajši brat in mi je rekel da folk we da mam dnar in nato sem dala denar njemu. videla sem ga kako je šel v dvigalo ampak potem nevem kam. potem sva šla z frendom naprej. prtljago sem nosila s sabo(neki časa) potem sva prišla do trgovince in mi je on reku da jst s svojim denarjem ne smem notri nič kupt. potem mi je reku da mi bo on neki kupu in je vzel da bo kupu obesek za werižco (angelček) in navadno verižco z zrčkom in v sredini z rdečim biserom. no tam sem tud vidla eno sošolko ki je gledala navadne verižce (s špago) poi pa mislm da sm se zbudila ali te sanje kaj pomenjo?

ma_rija

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

7. maj 2012 9:37

Pomenijo, da imaš precej težav z veliko začetnico, pa tudi slovenski jezik ti nekako ni domač. In namigujejo na to, da si precej aktivna na FB.

Ognjič

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

7. maj 2012 10:27

Ognjič, umiram od smeha

saša

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

7. maj 2012 11:09

Joooooooooj Ognjič tole pa je izjava dneva! 

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. maj 2012 13:24

Ognjič, ti si pa res deklič od fare.

Drugače sem jaz danes ponoči hodila gor in dol na Primoža, govorim seveda o kuclu nad Kamnikom, da ne bo pomote. In to 24 ur skupaj. Zato sem pa imela tako težke noge, ko sem se zjutraj ob petih zbudila.

Loni Makaroni

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

7. maj 2012 14:12

O Loni, na tem kuclu sem tudi jaz večkrat. Je ravno prav visok, oz. dovolj velika razdalja, da se lepo razmigaš.

Sanjala ga pa še nisem  

leandros

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. maj 2012 15:10

leandros, vse je enkrat prvič, jaz ga do zdaj tudi še nisem. Ga bom s petka na soboto še večkrat

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti