Poročno pecivo

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

15. avg 2010 14:19

No, jaz sem par mesecev nazaj delala poročno pecivo-lubenice, hruške, jabolke, češnje, orehe, ruske kučme, orehove trikotnike, beljakove poljubčke, rumove kroglice, mačje oči... ker sem bila le ena od pekarc, sem napekla tega peciva okol 10,5 kg (zadolžena sem bila bolj za dekorativno pecivo). Računala sem 95 eur, torejTo mi daje potem tudi nov zagon in še več veselja. Priznam pa, da naslednjič ne bom šla več za tako nizko ceno, saj je res ogromno dela. Mislim, da bi bila 15 eur/kg primerna cena. cukrpekrca

selčica  

član od: 18.4.2013

sporočila: 37

1. jul 2013 18:08

Živjo! 

Tudi jaz septembra pečem za poroko in me zanima, če je že katera pekla, da mi lahko pove, koliko prej naj se lotim peke in katera peciva in piškote lahko pečem najprej, da lahko malo stojijo? Kakšna peciva bi tudi zamrznila. Zanimajo me tudi Vaše izkušnje glede dostave oz. ali ste same naložile na pladnje in če ne, kam ste vse naložile za prevoz do gostilne? V škatle, kartonaste škatle ...? Kje pa lahko dobim te nizke kartonaste škatle? Hvala za vsakršen odgovor! 

selčica

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

1. jul 2013 18:19

Pobrskaj po forumu, je se kar nekaj tem iz te vsebine

tarja2  

član od: 6.10.2008

sporočila: 113

26. jul 2013 0:48

Pozdravljene!

Za poroko bi morala spečti nekaj vrst peciva, katero bo potovalo iz MS v LJ... Imate kakšne predloge katera peciva bi bila ok, glede nato da je in še bo vročina? Pa sladkorni led bi bil ok za ene piškote, se ne bi raztopil?

 

Hvala za pomoč!

tarja2

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

27. jul 2013 9:21

To vse čisto gre. v hladilnih torbah z več ledenimi vložki lahko tudi zamrznjeno prepelješ. Klimo daj na nižjo stopnjo, podri zice, da pride še kaj klime v prtljažnik in je. lahko tudi škatle peciva položiš na hladilne vložke - bo pomagalo. 

tarja2  

član od: 6.10.2008

sporočila: 113

27. jul 2013 11:58

Bannanna hvala za nasvet! O tem sem razmišljla, vseeno pa sem se hotela prepričati če bo tako ok :)

tarja2

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

27. jul 2013 23:46

Jaz vseeno ne bi izbrala smetane, ampak kreme na bazi kuhanih krem, kot je za belo pito, potem marmeladaste: črno bele mignon rezine, gogino alpsko torto, čokoladno mascarponejeve kocke, mogoče kremice v kozarčkih.. pobrsaj po poročnih temah, idej je milijon

tarja2  

član od: 6.10.2008

sporočila: 113

28. jul 2013 11:55

Ja to sem hotela narediti, peciva z kuhano kremo, brez smetane. Hvala za predloge :) črno bele mignon rezine so mi všeč in seveda čokoladno mascarponejeve kocke, pa še bajadero naredim in še štiri vrste. Jutri pa spečem drobno pecivo.

tarja2

selčica  

član od: 18.4.2013

sporočila: 37

19. sep 2013 9:57

No, da poročam: v soboto je bila poroka, za katero sem pekla pecivo in piškote. Napekla sem 24 kg vsega skupaj, bilo je 23 različnih vrst peciva in piškotov. Še zdaj dobivam pohvale! Res sem bila zadovoljna sama s sabo, delala pa sem po večini po receptih iz baze. Napekla sem limonino pito, trikrat pečeno pecivo, marmorni cheesecake, neko jogurtovo pecivo ter noč in dan iz knjige Nade Ćuk, potem pa jurčke, breskvice in orehe po tetinih receptih, snickers piškotke, karamelčke, čokoladne huzarske krapke, linške piškote, čokoladne piškote z vanilijevo kremo, kokosove solze, pomarančne piškote, dunajske piškote s čokolado, nebeške poljubčke, piškotke, ruske kape, rumove kroglice, rafaelo kroglice, jaffa kroglice ter čajno pecivo mignon. Par stvari sem imela v skrinji (peciva), je zelo lepo obstalo, kekse sem napekla vnaprej in jih hranila v kleti v zaprtih posodah, zadnje tri dni pa sva jih s sestro polnili in krasili. Peciva in kroglice smo potem zložili v srajčke, ostalo pa so odpeljali kar v škatlah. Skratka, vsi so bili zadovoljni. 

selčica

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

19. sep 2013 13:26

čestitke selčica , to si pa imela dela

zvezdica55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti