Poročno pecivo

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

9. jul 2008 14:43

Hojla! Če je pa res, moja Irena je super punca ! Katka lopatka kje pa lahko dobim rec. za labode? Lep sončen dan. mijamarija

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

9. jul 2008 15:18

Evo kako izgledajo: http://www.moj-album.com/album/9729734/?os=1 čeprav je mojstrica tukaj delala malo drugače. Jaz sem jih delala takole: že pečeno "običajno" princesko prerežeš na pol - spodnji del je trup, potem pa zgornji del še počez na pol, da dobiš dve krilci Z brizgo našpricaš številko 2, ki ti služi za labodji vrat, in spečeš To je to. Staša

neznan uporabnik

9. jul 2008 16:33

bil sem že na veliko ohceti in povsod se po mizah valjajo piškotki in podobno.Skoraj nihče tega ne je, ker je vsega drugega zadosti in preveč.Enkrat sem prav razmišljal, zakaj je sploh treba s tem mize "dekorirat" saj uživa tega itak ne nobeden.Kaj se pravzaprav s tem pecivom dogaja in zgodi? Na mizi (avgusta ko je vroče) je veliko ur,po možnosti še kakšna muha pride gor, potem ko zjutraj ljudje odhajajo, pa mati z roko (katere ni umila) naklada v vrečke in baše ljudem pri odhodu-vzemite,vzemite,vzemite.Potem se to pecivo še doma paca v tej vrečki dokler ga kdo ne najde. Mislim...nepraktično,nehigiensko,nepotrebno. No nisem ti dal recepta, dal pa sem ti zadevo v razmislek. joze2

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

9. jul 2008 20:16

joze2,

odločno nasprotujem. Sem strašna ljubiteljica drobnega peciva, vsaj kar se peke tiče. Z veseljem grem na kako poroko, kjer najprej pogledam k pecivu, če bom videla kaj novega lepega. In seveda, da kaj poskusim.

Seveda pa se vse, kar si povedal, lahko zgodi, če je na mizah kako nizkocenovno nekvalitetno pecivo "na metre". Sem že bila na velikih praznovanjih, kjer ni bilo "užitno" res nobeno pecivo, ki je bilo na mizi. Morda zato, ker sama ogromno pečem in mi je ljubše doma narejeno pecivo, ki je dobro že zato, ker se vanj vloži neprimerno več energije in dobre volje. Potem pa smo tisto pecivo dobili za domov - zlahka bi ga bili šli kupit tudi v trgovino, a ne? Ravno tega pa avtorica tega foruma ne bi želela, zato je spraševala po nasvetu.

Anja

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

9. jul 2008 20:27

Se podpišem pod anjo27. Nena

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

9. jul 2008 20:29

Se strinjam z Anjo v tem delu, da ko pridem na razne recimo proslave (poroka, krst, abrahami) najprej pogledam in posežem po pecivu in bila sem že na več takih proslavah, kjer je bilo pecivo, ki se je lomilo in bilo brez okusa in oblike... Začetnica

muffin  

član od: 17.10.2002

sporočila: 125

9. jul 2008 20:52

Joze2 tudi jaz se ne strinjam s tabo. Na moji poroki se je ogromno peciva pojedlo, saj je bilo vse doma narejeno in prve klase. Na pladnje so morali še dodajati pecivo. Res pa da potica ni šla toliko v promet, ampak bolj ostalo pecivo. Kar se tiče peciva za domov, smo ga mi en dan prej zapakirali v lepe 500 g škatlice in smo jih dajali svatpm ob odhodu, do takrat pa je pecivo čakalo v hladilnici. In vsi so ga bili zelo veseli (so rekli da niso mogli poiskusiti vse n-vrst peciva in bodo imeli doma priložnost vse degustirati). Tisto nekaj peciva, kar ga je ostalo na pladnjih, smo pa domov vzeli - ampak ga je bolj malo ostalo. Edino kar se ni skoraj nič pojedlo so bili sadni minjoni, ki so nama jih naredili v gostišču. Pa še moj mož ima zelo rad svatovsko pecivo, zato smo se še toliko bolj potrudile, da je bilo na najini poroki to res prvovrstno. Tako da vsem bodočim nevesticam priporočam, da če boste imele pecivo, naj bo to domače izdelave. muffin

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

9. jul 2008 21:47

mijamarija,

morda še samo tole. Ves trud, ki ga boš ti in morda še kdo vložil v peko peciva, bo šel v nič, če gostinec, kjer boš imela slavje, ne bo imel posluha za pecivo, in ga bo brez občutka nametal na krožnike. To pa mu moraš že vnaprej povedati, kako naj bo pecivo servirano, da bo že izgledalo dobro, katero mora stati ob strani, katero na sredini, da bo pecivo barvno usklajeno, da ne bo polomljeno, nametano eno preko drugega... Da bo pecivo, v katerega si vložila ure in ure, doseglo svoj namen. Jaz najraje za to poskrbim kar sama.

Še preden se boš lotila peke, premisli, kaj hočeš pravzaprav imeti na krožniku: katere barve, katere materiale, ali so jedci večinoma ljubitelji oreščkov, marmelade, mehkega peciva, potičk (te morajo obvezno biti majhne za 1-2 krat v usta), pralin, ... ali bi rada imela vsega po malem? Potem pa brskanje po Kul, po vseh možnih revijah, knjigah, .... načrt in na delo!

Anja

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

9. jul 2008 23:04

Saj se lahko v gostilni zmeni in ji dajo krožnike za domov in sama naloži, kot si je zamislila. Tako se izogneš kasnejšim šokom. Sem že videla svoje pecivo na glavo poveznjeno v škatlicah, pa samo po par sort na tem krožniku, na drugem pa spet par drugih, vse razpacano,... Ti pokvari ves večer in ves trud gre v nič. gaja 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti