Marža - razlika v ceni

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

7. sep 2008 17:56

Titta[/citat] Sklepam, da moraš biti dobesedno hladen ko špricer in nesramen in celo ti mira biti vseeno za dobro opravljeno delo - no potem pa verjetno dobro voziš v življenju! Ja danes najbolše shajajo tisti, kateri znajo dobro vrtet jezik, pa če je še tako narobe. Drugače pa lahko rečem in mislim, da kar drži kot mi je rekel kolega: VSAK PES LAJA ZASE. anitram1

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

7. sep 2008 23:57

Jaz bi se jasno in glasno postavila zase in razčistila stvari. Ponosna sem na svojo lastnost, da vsakemu v obraz (taktno, a nedvoumno) povem, kar si mislim. Ko bi ti vedela, kako je to sproščujoče! Mož mi pravi, da jaz pa že ne bom dobila raka, ko vse tovrstne težave sproti "spucam"... Ne razumem, zakaj bi morala biti slabe volje zaradi enega človeka in se potem znašati nad drugimi (šibkejšimi seveda), če lahko povem njemu??

Razmisli titta, mogoče se bi pa splačalo komu povedati...

jasna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. sep 2008 8:50

Titta, tvoja definicija je čisto korektna. Glede enakopravnosti na delovnem mestu je pač tako, da mora biti ženska najboljša od vseh, moški pa ne sme biti največji butelj in potem imata enake možnosti za napredovanje. Jaz sem prostake, podobne modelu, ki ga ti opisuješ, ponavadi odpravila s stavkom, kolega, šibki ste pri bontonu, konverzaciji in v osnovni stroki in ne vem, kaj od tega je najslabše..... In je bil ponavadi dolgo časa mir. Ariella_3, če me spomin ne vara, si ti lani diplomirala (ker je cel forum spremljal tvoj dosežek)iz ekonomije. Zdaj pa za vraga, punca, vzemi se malo v roke! Daj malo začni uporabljati znanje, ki si ga pridobila in malo v knjigo poglej. Ne pa, da tule iščeš plonkceglc za izračun, ki bi ga, glede na to, kaj si po izobrazbi, morala znati izvesti sama. Vendelina jr.

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

8. sep 2008 11:29

In to je cvet slovenske ekonomije. Že vsak, ki ima 5 minut časa je dipl. ekonomist. Žal je ekonomija razvrednotena do amena. swarovski

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

8. sep 2008 12:19

Ja, res je ekonomija razvrednostena do amena, ko pa privatne šole rastejo kot gobe po dežju in tam lahko predava vsak, ki ima malo časa, cilj teme pa je, da se pobere šolnina, koliko pa ljudje znajo, pa itak ni važno, se bodo že v praksi naučili. Kje so dobri stari časi, ko so šole še nekaj veljale, danes je šolski sistem tako zgrešen, da dvomim, da ga bodo lehko še kdaj spravili na nivo. Kar poglejmo si, kdo še sploh gre v poklicne šole. Ker imam sina na ravni srednješolskega izobraževanja, sem bila priča vpisu iz osnovne šole - na poklicne šole so se vpisali samo takoimenovani delikventi in tisti, ki so osnovno šole dokončali po principu nasvetov ministrstva za šolstvo učiteljem, da osnovno šolo naj naredi vsak (to mi je povedala učiteljica, ko sem jo vprašala, zakaj razred izdelajo tudi tisti, ki imajo celo leto same negativne ocene). Nazadnje se pa čudimo, če delodajalci ne morejo in ne morejo zaposliti mizarja, kovinostrugarja,kuharja, ipd. kljub večkratnim ponovljenim razpisom, imamo pa cel kup brezposelnih gimnazijskih maturantov pa tudi nekaterih diplomantov. Le kaj počne ministrstvo za šolstvo, kot da živi na drugem planetu. Poplava gimnazij s pridihom večvrednosti nas ne bo daleč pripeljala. lp Alenka alenka5

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

8. sep 2008 12:23

Ah, če je bil kakšen sistem zgrešen, je bil to sistem usmerjenega izobraževanja! Kozmeja

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

8. sep 2008 12:58

danes pa očitno učijo le o pravicah, dolžnosti pa ...... anitram1

lena70  

član od: 8.3.2008

sporočila: 61

8. sep 2008 13:10

Služba s šefi je hudič - čimprej zamenjaj službo, da boš tudi ti mirno spala in zjutraj z veseljem šls v službo. To kar doživljaš sedaj je tipični mobing. Veliko sreče ti želim lena70

slax  

član od: 31.5.2005

sporočila: 1

13. okt 2013 16:55

Ja ja. Sistem izobraževanja je tak tak. Ekonomistov je dosti. Dobrih ekonomistov je malo. Drugače pa je marža razlika med prodajno in nabavno ceno. Odstotek marže pa je izračunan glede na neto prodajno ceno (brez DDV). Odstotek izračunan glede na nabavno ceno pa se imenuje pribitek. Drugače pa sem glede izračuna marž našel stran www.izracunmarze.si . Tam so tudi formule pa obrazci, kjer si lahko sam računaš.

slax

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

13. okt 2013 19:08

Ja upam, da je Titta v petih letih uspela rešiti problem, ki ga je imela. Mogoče je že šefica svojemu bivšemu šefu

patka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti