Dvojni potni stroški

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

16. jun 2008 13:20

Nedvomno je treba izplačevalca obvestiti, da je prišlo do napake in denar takoj vrniti. Bo zelo neprijetno, če bodo oni terjali in razmišljali o tvoji poštenosti.

Obresti zaradi napačnega nakazila pričnejo teči z dnem, ko je neupravičenec do nakazila opozorjen na napako.

Mene bi motilo, če bi moral mojo poštenost plačati nekdo, ki pošteno dela in se pri vnašanju podatkov zmoti.

Pregovor pravi: " Nepošten novec odnese tri poštene pridobljene."

 

F r i n a

šnorca  

član od: 10.11.2007

sporočila: 142

16. jun 2008 20:19

Čisto odvisno od delodajalca. Tako bi naredila jaz. Če je tak, da vas izkorišča, kjer se le da, se ne bi nič sekirala in bi bila tiho, če pa je v redu in si vsaj dokaj zadovoljna z njim, s pogoji na delovnem mestu itd., bi mi pa vest rekla: "Povej mu!" šnorca

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. jun 2008 16:16

Sama sem dobila eno pripravniško plačo viška. Sem delodajalca takoj obvestila in so mi potem po obrokih trgali, takrat mi je prišla pa zelo prav, sem lahko zavarovanje za avto plačala.

Loni Makaroni

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

17. jun 2008 16:34

Je bila ena epizoda v nanizanki "Prijatelji", ko so Phebe naredili napako na banki in ji nakazali, nekaj kar ni bilo njeno. In je seveda čisto podobno vprašala. "Kaj narediti?" In je razpredala v stilu: "če denar npr. obdržim in si grem kupit čevlje in grem potem s temi čevlji na sprehod, bi mi pri vsakem koraku venomer odzvanjalo v glavi: "not mine, not mine, not mine" in če bi vseeno začela veselo poskakovati bi slišala: "not-not mine, not-not mine"... Vest je hudičeva zadeva... Jaz osebno bi vrnila (pa tudi če 600.000 EUR).

Amanda Angelic  

član od: 11.3.2010

sporočila: 172

10. maj 2012 9:00

Pozdravljeni!
Bom kar tukaj vprašala, ker je debata podobna in da ne odpiram nove teme ... se pa zahvaljujem že vnaprej za odgovor

Prejšnji mesec sem se službeno udeležila seminarja v 100 km oddaljenem kraju, kamor sem se odpeljala s svojim avtomobilom in ker sem bila skoraj ves dan odsotna, mi seveda za ta dan pripada tudi dnevnica.

Zdaj pa me zanima, ali bom povračilo stroškov, ki so mi nastali na službeni poti prejela že ob naslednji plači oz. kdaj lahko pričakujem denar? Ali je to zakonsko določeno ali se glede tega dogovorim v podjetju?
Sem tudi malo po internetu brskala, vendar odogovora na to vprašanje nisem našla

 

Hvala in LP,

AA

Amanda Angelic

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. maj 2012 9:34

Pri nas ni vezano na izplačilo plače, dobiš, ko je opravljena vsa potrebna birokracija s tvoje in njihove strani.

Loni Makaroni

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

10. maj 2012 9:43

Pozdravljena!

Saj niti ne vem kako naj začnem z razlago :)

Najprej kratek odgovor na tvoje vprašanje: Izplačilo naj bi dobila ob naslednji plači. Če si potovala marca, dobiš nakazano z marčevsko plačo. Sicer je pa stvar dogovora, lahko ti nakažejo tudi prej.

 

Sedaj pa bistvo. Slovenske dnevnice so izredno nizke. V našem podjetju ne izplačujemo slovenskih dnevnic, ker se NE splača. Imamo drugačen postopek. Dejstvo je, da moraš biti odsotna vsaj 14 ur, da ti pripada celotna dnevnica, ki se vrti tam okrog 20 evrov. In tukaj se poraja vprašanje kaj se ti bolj splača, namreč lahko ti ne izplačajo dnevnice, ampak prevoz na delovno mesto in malico, kar v marsikaterem podjetju znaša več.

 

Torej možnost A:

kilometrina, ki je ( ne me dobesedno jemat, malce sem pozabila) 0,37 € na km

malica

prevoz do službe

 

Možnost B:

kilometrina, ki je ( ne me dobesedno jemat, malce sem pozabila) 0,37 € na km

dnevnica

 

Sedaj pa si preračunaj, koliko dobiš malice na dan in prevoza, ter primerjaj znesek dnevnice. S tem, da pozor - več kot 14 ur je šele cela dnevnica.

Torej, če vidiš, da v bistvu dobiš več z malico in prevozom na delo v enem dnevu, kot pa dobiš z izplačano dnevnico, se ti zagotovo bolj splača računovodstvu povedati to in dnevnice ne bodo izplačali, temveč bodo smatrali, da si bila v službi ( seveda bodo dodatno dali kilometrino).

 

Če se nismo razumeli, povej :)))

 

 

Maxi25

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

10. maj 2012 11:04

se ne strinjam z Maxi25, kajti pri nas vsakemu zaposlenemu izplačamo na dan službene poti tudi prevoz na delo, saj smatramo, da je zaposleni najprej prišel do firme, nato na pot; malica pa se seveda ne sme izplačati, a je znesek seveda mnogo manjši od dnevnice 21,39, tudi od delne dnevnice (najmanjša 7,45 €), prehrana pa je najvišja možna 6,12 €.

 

izplačamo pa vedno za mesec nazaj, enako kot plačo, torej ponavadi kar na plačilni listi, razen, če bi bili res veliki zneski ali za več dni, potem se da akontacija.

Lakica

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

10. maj 2012 11:08

No, možno je, vendar pri nas pač ne smatramo da delavec pride najprej v službo, če gre s svojim avtom na pot.

 

Res je odvisno od podjetja do podjetja.

Maxi25

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

10. maj 2012 22:11

Vidim, da je čisto drugače kot nekaj let nazaj. Takrat si vzel potni nalog in si naslednji dan obračunal dnevnico, če si šel s svojim avtom pa še kilometrino. Če si bil cel dan ( in vsi smo bili cel dan ), smo dobili celo dnevnico, sicer pa pol. Brez vsakih komplikacij. Nadomestila za malico pa za tisti dan ni bilo, ker si si jo moral kupiti iz dnevnice. Kot pravi Maxi, da malo kalkuliraj, kaj se ti bolj splača, pa ne gre. Če greš na službeno pot, ti pripada dnevnica, ker si službeno odsotna. Vsaj včasih je bil tak red. Ampak zdaj so drugi časi.

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti