Barva sten v dnevni sobi

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

12. jun 2008 11:06

Uh, Vendy, jaz zadnjih nekaj mesecev kupujem tovrstne cajtenge (nama nekaj hodi po glavi selitev na Primorsko), in mi gre od sloga pretezno na kozlanje - kot bi bral Cosmopolitan, vse po istem kopitu, pompozno, z dvajsetimi frazami, ki jih permutirajo ad nauseam. Sem odkrila, da mi se najbolj zaleze http://architecture.about.com/ in http://www.about.com/homegarden/ za izhodisce, potem pa s tistim, kar mi je vsec, malo brskam po wikipediji. Je ze tko - tistega, kar deluje v Provansi ali v Kansasu, ne mores prestavljati v London ali Jurinčiče... lp, proxima

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

12. jun 2008 13:06

Joj, spet komplicirate.

Pa kaj niste prebrale, da ne mara belih sten in da hoče žive???

Če ima kdo kakšno konkretno idejo, je bil torej vabljen, da jo napiše. Saj ne rabi doktorske dizertacije, za boga, samo kakšno idejo...

jasna

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

12. jun 2008 13:12

Aja, pa še to. Mi še nismo prerasli mladinske faze barvanja sten. Dnevno sobo imamo oranžno, kuhinjo z jedilnico indigo modro, hodnike bledo rumene, otroški sobi rdeče-roza... Pa vam povem, da fantastično paše skupaj, pa nismo se naveličali, čeprav imamo barve že skoraj 10 let...

 

In letos se bomo lotili še spodnjega nadstropja, kjer bo definitivno spet pisano! Bog pomagaj, obožujem barve in bele stene me dolgočasijo!

 

Tako da Basti, ti kar pogumno...

jasna

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

12. jun 2008 13:17

jasna1 je napisal/a:

Joj, spet komplicirate.

Pa kaj niste prebrale, da ne mara belih sten in da hoče žive???

Če ima kdo kakšno konkretno idejo, je bil torej vabljen, da jo napiše. Saj ne rabi doktorske dizertacije, za boga, samo kakšno idejo...

jasna

 

Jasna hvala.

Res preveč komplicirate. Ljubim barve, tako zelo, da se med čisto belimi stenami pač ne počutim dobro.

To, da se z leti naveličaš barv pa tudi ni res, saj imajo tudi moji starši (v hiši, kjer sem preživela 26 let), tudi barvne stene, pa še kar nobenemu na misel ne pride, da bi to sedaj spremenili.

Tako da, draga moja Vendy, večinoma imaš res prav, se strinjam, ampak vedno pa ne.

lp Saša

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

12. jun 2008 15:28

Mi smo imeli v dnevni sobi močno zeleno barvo (dve steni nasproti okna), drugi dve sta bili beli. Ko smo belili, smo ti dve steni prebarvali temno rdeče (barva je zmešana, potegne pa na karmin). Vsi so bili zmeraj navdušeni nad našo sobo. Ko bomo preurejali sobo, se bomo spet odločali med tema dvema barvama, zeleno ali rdečo. Slikar, ki nam je zmešal barve, je rekel, da sta lahko samo dve steni tako močno obarvani, drugi dve pa morata biti beli. Smo pa enkrat pri prijateljih pomagali barvati kopalnico v zelo temno modro, pa brez oken je bila in je bilo tako grozno, da smo jo takoj prebarvali v svetlejšo barvo. Kot, da bi stopil v nič . Basti kar pogumno se odloči za žive barve . zvezdica55

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

12. jun 2008 15:35

Rdeč kavč si je izmislil Dali? Od kje pa spet ta nebuloza? fresh

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. jun 2008 15:44

Jaz pa bom svoje stanovanje letos prepleskala v turkizno zeleno, pa ne v enak odtenek v vseh sobah! (do sedaj sem imela stene bele). Letos si bom "drznila" narediti ornk spremembo. Je pa res, da imam pohištvo po celem stanovanju enako, na enak stil, podboji in vrata so  turkizno zeleni..

Potem grejo na stene (moje drage) slike, ko bojo le te gor, se bom pa igrala z nekakšnim potiskom na stene, po moje v svetlo rumeni barvi, motiv naj bi bile zelo stilizirane vrtnice...

Balkon bo pa strupeno žebje zelen, s policami za knjige v naravnem lesu, z udobnim počivalnikom za brat... zlati okvirji za slike... Mmmmm...

lidka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. jun 2008 15:46

Fresh, ni si ga ravno izmislil on, je pa tako znan po tem kavču, da... Tudi jaz prvo pomislim na Dalija, ko je govora o tem...

lidka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. jun 2008 15:59

edino ka rimam doma belega so tla v kopalnici.

Obožujem barve, bela mi je hladna in me mrazi. Ampak, kot smo ugotovili, to je stvar osebnega počutja in okusa, saj drugim je pa bela barva zakon. Tudui temno modar je meni hladna, imam pa stene v kopalnici od vrha do tal indigo modre in mi je to čisto ok.

Je pa res, da je potrebno z barvami ravnati previdno, hitro je česa preveč (too much information, kajne Vendy?).

 

Spalnico smo opremila pod budnim očesom moje svakinje, arhitekte, z izjemnim občutkom za prostor in vse, kar vanj sodi. Bordo rdeče stene, po dve nasprotni enobarvni, drugi dve nasprotni z diskretnim krem vozrcem ( zelo redko posejani stilizirani cvetovi tulipana, tako nekako jevideti vzorec). Ob temno rjavem okvirju postelje je pregrinjalo olivno zeleno, enako zavesa na stropu (ker je poleg okna v steni tudi strešno okno) in blago okoli lučk na nočnih omaricah. Konec. Priejtna, topla spalnica. V beli bi mene zeblo.

 

Barve dajejo toplino, vsaj meni. Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. jun 2008 15:59

Za fresh: Ja, rdeči kavči so bili seveda že prej. Ampak v oblikovanje 20. stoletja ga je pa vpeljal ravno Salvador Dali. Vtipkaj v strička gugla tole:"Mae West"s Lips Sofa, 1936-37" Prva Mae West je resda pokrita z roza satenom, kasneje pa je rdeča zamenjala roza, namesto satena pa so šli tudi na usnje. Ta Mae West sofa je pramati današnjih rdečih zof in kavčev in je seveda neštetokrat fotografirana, tako da se nahaja v kolektivnem vizualnem spominu. Glede tvojega kometnarja, fresh, bom pa izkoristila pravico, da ne zapišem čisto nič. Predpostavljam, da si boš sama zadosti stvari povedala. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti