Breskvice

begonija  

član od: 12.5.2006

sporočila: 44

tema odprta - 5. jun 2008 7:42 | ogledi: 22.756 | odgovori: 20

Zanima me kako vam uspe narediti pecivo breskvice, da so sočne.

begonija

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

5. jun 2008 7:44

Mi jih delamo po receptu sestre Nikoline...in so že drugi dan sočne in zelo dobre.

 

lp Bojana

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. jun 2008 8:31

pozdravček, za breskvice naredim tole testo 35 dag moke pol vrečke pecilnega praška 12 dag sladkorja v prahu 1 zavitek limoninega sladkorja 1,5 dl olja 2 rumenjaka žlico kisle smetane Testo zamesim, po potrebi dodajam še moko, če je pregosto malo mleka, če je presuho malo olja, pač po občutku. Bistvo breskvic je olje, ker potem ne razpokajo. Testo mora par ur počivati v hladilniku. Ko ga vzamem ven, ga pustim malo na sobni temperaturi, da ni tako trdo ali pa dam za par sekund v mikrovalovko. Potem si naoljim roke in iz njega oblikujem valj, ki ga narežem na enake kvadratke. Iz vsakega kvadratka z naoljenimi rokami oblikujem kroglico, ki jo med prsti vrtim kar nekaj časa, saj površina ne sme biti nagubana, ampak povsem gladka, ker drugače bodo razpokale. Delam bolj majhne breskvice, da se jih da lažje v usta...Pečem jih na 180 stopinj 7 minut, v bistvu so še bolj svetle in še malo mehke, ampak take morajo biti, če ne, so potem trde. Pustim na zraku cca 10 minut, da se začnejo trditi, da se lažje izdolbejo. Potem jih izdolbem in pustim, da se čisto ohladijo, Barvam nenadevane, ker mi je všeč, da so čisto pobarvane, ne pa "flekaste" (stvar okusa). Uporabim rdečo in rumeno barvo iz tubice. Malo barve izstisnem na krožniček za kavo, nato pa s čopičem barvam polovičke. Včasih naredim vsako polovico svoje barve, eno rdečo in eno rumeno, včasih pa vsako polovico pobarvam tako, da je pol rdeče, pol rumene (lahko si ogledate na sliki pri recepti košara za praznovanja od avtorice Trzinke), Pobarvam tudi spodnji, notranji del breskvice. Potem pripravim nadev po receptih iz baze, tu ni kakega problema, mora pa biti kar kompakten, torej marmelada, mleti orehi, nutella...V vsako polovičko dam žličko nadeva, potem stistem skupaj tako, da ob straneh malo ven pokuka in okrog obrišem s papirčkom, da se lepo poravna. Na koncu še povaljam breskvice v kristalnem sladkorju recept ni zahteven, želim veliko uspeha in sladkanja! katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

tibe  

član od: 20.2.2008

sporočila: 104

5. jun 2008 17:46

Tudi jaz uporabljam recept iz knjige sestre Nikoline in breskvice so vedno odlične, so ravno prav sočne in tudi dobro obstojne. Seveda, če jih ne zavohajo moje domače krščene miške - takrat se prav hitro pokvarijo. Tako pač je! lp tibe

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

5. jun 2008 18:23

Mislim da je bistvo v nadevu kako so sočne,jaz dam droptinice mlete lešnike ,sladkor malo ruma in mleka ,da je masa kompaktna .Umetne barve mi niso pri srcu ,zato jih pomakam v nerazredčen malinovec in sladkor.Na koncu ko se vse prepoji ,sočudovito mehke da se kar topijo v ustih. saj bi pripela slikico ,pa ne znam. lp goga

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

22. jul 2008 9:44

In kakšen je recept sestre Nikoline? Klea

neznan uporabnik

22. jul 2008 10:34

Dobro je da nadev malo postoji, da se drobtinice (od izdolbenih breskvic) dobro napojijo, saj se nam v začetku zdi, da je nadev kar sočen, pa se potem izkaže, da ko se napojijo drobtinice, je v resnici precej suh. Mislim, da je sočnost breskvice odvisna od nadeva - je pa to tudi malo stvar občutka - ne sme biti preveč suh, niti preveč vlažen, tedi

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

22. jul 2008 11:08

Jaz dam v nadev tudi žlico ali dve dobre maremelade. Balenka

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

1. apr 2010 13:21

Da ne odpiram na novo. Imam pripravljeno testo za breskvice,ki je čez noč že počivalo. Ker pa je danes prišlo nekaj vmes ,jih ne morem narediti do konca. Zanima me ,če jih lahko samo spečem in izdolbem.Jutri pa bi jih dokončala. Polovičke pa bi shranila v zaprti posodi.Ali se bodo preveč izsušile,če bi naredila tako? kriznana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti