Zobozdravstvene storitve

andda  

član od: 3.10.2007

sporočila: 70

tema odprta - 28. maj 2008 13:23 | ogledi: 4.560 | odgovori: 7

Iskala sem po internetu, pa ne najdem. Zanimajo me cene zobozdravstvenih storitev, natančneje cena nadomestne zobne proteze. Mama namreč hodi k zobozdravnici, ki mi je malo sumljiva, gre se pa za to, da ji je hotela nadomestno zobno protezo zaračunati 300€, njena prijateljica, ki hodi v drug zdravstveni dom, pa je za isto zadevo plačala 55€.

Hvala za pomoč.

andda

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

28. maj 2008 13:30

Vprašaj na zdravniški zbornici, na odboru za zobozdravstvo. http://www.zzs-mcs.si/ozzs.asp?FolderId=329

Ali pa na Zavod za zdravstveno zavarovanje. Tam boš sicer izvedela le, koliko oni krijejo zavarovancu za tako zadevo.

 

Se pa zna zgoditi, da je razlika v ceni odvisna tudi od kakih materialov, tako kot pri zalivkah.

tjas

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. maj 2008 13:30

Storitve javnega zdravstva so lepo popisane in njihova cena tudi na spletni strani Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije ali po domače zzzs.si Surfaj. Vendelina jr.

andda  

član od: 3.10.2007

sporočila: 70

28. maj 2008 13:47

Vendelina jr., te cenike sem že našla in so namenjeni "strokovni javnosti", tako da iz tega ne izveš konkretnih cen. Me pa zanima, če res ni na spletu enega konkretnega cenika za te storitve... andda

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

28. maj 2008 14:24

Ne, česa takega ni. Bo treba kar telefon v roke.

tjas

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

28. maj 2008 15:08

Zasebni zobozdravniki (tudi tisti s koncesijo) imajo običajno cenike obšene v čakalnici. K

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

28. maj 2008 21:49

Začasna proteza je samoplačniška, cena je odvisna od izvajalca. Gre pa večinoma približno takole (jaz sem še pri tolarjih, pa si preračunaj): Do 3 elemente 15-20.000, vsaka nadaljna 2 elementa 7-10.000 sit...

Za 1 element šteje baza, zob v protezi, zapona... tako da 3 elementi pomenijo 1 manjkajoči zob. Verjetno od tu razlika v ceni...

čoko

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

29. maj 2008 7:45

Moja prijateljica je plačala za začasne nadomestne zobe 40€. Bili so krasni, vendar je morala paziti pri prehrani in z nimi ni smela nič trdega pojesti in grizti. Ko ji je zobozdravnik lahko dal stalno protezo ( morala je čakati 3 mesece, da so se dlesni po skubljenju umirile), pa je plačala samo 9€ za neke kao papirje in administracijo. Redna proteza pa ni stala nič.

V vsaki zobozdravstveno ordinaciji imajo cenik storitev, tudi v privatni. Malo bo treba pogledat in povprašat, pa bo.

No pa še zgodbica od mojih dveh sosed. Ena je šla po nove zobe in jih v mesecu dni dobila, zastonj seveda plus 9€, druga pa je šla k drugemu zobarju po zobe, čakala skoraj eno leto. Ko je dobila zobe, je morala plačati skoraj 600€, pa niso bili porcelanski. No njihova sorodnica pa je za porcelanske plačala skoraj 3000€.

Tako da se splača najprej dobro pozanimati za storitve, cene in čas čakanja, in šele nato naročiti nove zobe.

Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti