Za vse mlade mamice

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

26. maj 2008 8:59

Res zelo zanimivo, a za nas dobro leto prepozno: Zdaj je že pretežek. Pa pri naslednjem mogoče!

Ko bo, če bo!

lp Saša

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

26. maj 2008 10:29

Za nas pa že kmalu pride v poštev. Joj, komaj čakam. :)))) alexis

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

26. maj 2008 11:33

alexis, kdaj imaš rok? Sva kje blizu? Jaz ga imam 11. julija, pa ti? jessy6

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

26. maj 2008 11:53

Meni pa tole "visenje" na rokah zgleda kar precej agresivno. Ok, Julija trenira že leto in pol in da na novorojenčku ne delamo tako agresivnih vaj. Pa vseeno velja premislit, glede na to, da fizioterapevti odsvetujejo že npr. dvigovanje dojenčkove ritke med previjanjem tako, da ga dvignemo za stopala!?! Pretiravati vseeno ne gre oziroma sama bi se pred vadbo posvetovala s pediatrom in fizioterapevtom. Vsem, ki želite telovadit z otročki, svetujem ogled dvd-ja Telovadba za dojenčke in mamice, ki ga je izdaja Vzajemna. veverica

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

26. maj 2008 11:58

tudi meni je malce sumljivo tole..pri nas je imela nečakinja pri 3, 4 par izpahov, pa je bila samo malenkost za dvig...

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

26. maj 2008 12:35

Dvigovanje za nogice pri previjanju odsvetujejo menda zaradi hrbtenice.

Mogoče je bistvo res v tem, da začneš od rojstva počasi, da se mišice in sklepi okrepijo, pa je to za otroka potem zabava. Iz Rusije prihajajo najboljši telovadci na svetu, nekaj že mora biti razlog za njihovo uspešnost.

Jaz se teh vaj nebi upala delati niti z več kot leto starim otokom, kaj šele z novorojenčkom.

matilda

tatam  

član od: 30.10.2005

sporočila: 179

26. maj 2008 13:38

[citat=--matilda--]

Dvigovanje za nogice pri previjanju odsvetujejo menda zaradi hrbtenice.

Saj ne odsvetujejo ravno dvigovanja,ampak priporočajo malo drugačno dvigovanje,ne za stopala.Temu se reče handling.Pa je boljše za razvoj,pa tudi lažje je tako previt. Tak da vse,ki še mislite rodit kar zaprosite v porodnišnici,da vam pokažejo handling-je za več stvari.Če pa gre kasneje v razvoju kaj narobe,pa je to obvezno vedet!! tatam

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

26. maj 2008 14:28

jessy6 je napisal/a:
alexis, kdaj imaš rok? Sva kje blizu? Jaz ga imam 11. julija, pa ti? jessy6
11. julija bo pa moj sinko dopolnil 2 leti , doma pa že imamo sestrico, staro 3 mesece Srečno vsem bodočim mamicam! Meni na kraj pameti ne pride izvajanje take telovadbe z nobenim od mojih otrok. Jaz mislim, da ima naravni razvoj svoj potek in da nima smisla ga prehitevat. Zame je tako vešenje normalno takrat, ko otrok to začne počenjat sam, ne vem zakaj mora bit mama sredstvo za pospeševanje tega. To je moje mnenje, morda se motim. Bi morali vprašat kakšo rusko telovadko, oni itak imajo prvakinje gimnastičarke, ki so osvojile medalje in pokale še predno so dobile prvo menstruacijo. Bi morali vprašat kakšno, ki je že "odcvetela" kako se kaj počuti fizično in kako kaj njeni sklepi. TanjaG.

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

26. maj 2008 16:29

jessy6 je napisal/a:
alexis, kdaj imaš rok? Sva kje blizu? Jaz ga imam 11. julija, pa ti? jessy6
Jaz ga imam pa 25.julija, tako da zdaj že uživam doma na dopustu potem pa še porodniška. Drugače se pa trendi pri vzgoji otrok vztrajno spreminjajo, kar je včasih veljalo za "prav" je zdaj sigurno "narobe" in bog ne daj da bi kaj počele tako kot so naše mame z nami. Se mi zdi vse pretirano. Pa ja dudika, pa ne dudika. Mislim, dobro da smo preživeli, ne? alexis

*sandy*  

član od: 23.3.2008

sporočila: 65

26. maj 2008 17:12

Saj to ni prehitevanje naravnega razvoja. Je zgolj spodbujanje. Meni se to ne zdi nič napačnega. V končni fazi mnogi (tudi od vas) forsirajo otroka za tuji jezik in kaj še vse druge dejavnosti že pri zelo zgodnjih letih. To potem tudi ni naravni razvoj ane? Sicer pa Juliji čisto nič ne manjka in se ob vadbi zabava, kar ste verjetno tudi opazile. *sandy*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti