Seme artičok

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

21. maj 2008 11:45

Arašidi, niso ravno za pridelek, ampak bolj za pestrost in posebnost na vrtu. Lani sem kupila en lonček, v katerem sta bili dve sadiki, ki sem jih previdno ločila in vsako posebej posadila v rahlo zemljo. Vsega skupaj je bilo v jeseni na koreninah šest strokov, ki jih potem niti pojedli nismo. Ampak bil pa je arašid glavna atrakcija vrta, vsakemu obiskovalci sem ga hotela pokazat. Ima pač zelo zanimivo rast - rastlina je bolj pritlehna, cveti nad zemljo, strok pa potem prodre v zemljo, kjer dozori. tigris

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

21. maj 2008 17:04

Samo za informacijo...... Artičoke so sredozemske rastline in rastejo tam kjer je podnebje bolj milo...... če ste iz okolice ljubljane, maribora, celja , dolenjske, goriškega vam artičoke odsvetujem, ker bodo zmrznili so pa to zelooooooo velike rastline in v hiši oziroma topli gredi ne bi uspevale najbolje...... je pa plod zelo okusen, lep pa je tudi cvet lp ledenka

ELMA  

član od: 19.4.2008

sporočila: 93

21. maj 2008 19:27

katti , arašide je enkrat imela moja mami ....Zanimivo res , ampak ona ni imela sadike , ona je pač imela nekaj recimo da je blo podobno in arašid in krompirju .Usejala je kot krompir , isti postopek,in pol ko ga je skopala ven , si ga mogel spucat in spečit ...Samo to je bilo kaki 18 let nazaj tko da veš da nimamo semena ... Bom ji še te sadike kupila Hvala za informacijo ... ELMA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti