Rezanje bazilike

zuzek  

član od: 1.12.2006

sporočila: 120

tema odprta - 18. maj 2008 22:30 | ogledi: 11.885 | odgovori: 4

ali katera ve, kako se reže bazilika, ki sem jo sadila v večji lonec...se bojim, da mi gre hitro v cvet...

lp

zuzek

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

18. maj 2008 23:02

Zuzek, ti samo s prsti odščipni vršičke. Bazilika bo začenjala poganjati stranjske poganjke in bo postala bolj košata! Če opažaš, da gre v cvet, takoj odščipni ta vršiček. Kadar je bazilike v izobilju, se meni dobro obnese zamrzovanje "za hude čase". Obrane listke operem, osušim, zavijem v folijo in dam v zamrzovalnik. Kadar jo pozimi rabim, nasekljam kar zamrznjeno in jo vmešam v jed. Barva se sicer izgubi, ampak to se itak zgodi vedno, ko je bazilika izpostavljena temperaturi kuhanja. Lahko pa jo tudi na drobno sesekljaš in zaliješ z olivnim oljem ter shraniš v dobro zaprtem kozarčku (lahko pa z dodatkom pinjol in trdega ovčjega sira narediš pesto - recepti so že v bazi). Uživaj! mamaF - Mojca

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

19. maj 2008 11:08

Če hočeš baziliko (in v glavnem tudi večino drugih dišavnic) sesekljano, nikoli ne uporabljaj kovinskega noža. Če nimaš porcelanastega, uporabi plastičnega (prodajajo jih na ducat na oddelkih z opremo za piknike) ali pa zelišča sesekljaj z robm tankega krožnika.

nola Zuzek, kdaj in kje si pa sejala baziliko,da ti že sili v cvet?  

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 19. maj 2008 11:11:59

zuzek  

član od: 1.12.2006

sporočila: 120

19. maj 2008 22:53

saj mi še ne sili v cvet...lani mi je šla...Je pa res, da se je se je letos že tako zgodaj lepo razbohotila v loncu.... hvala za pomoč! zuzek

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

13. jun 2012 16:49

V reviji Rože in vrt sem prebrala, da se bazilka priporoča pri hudih vročičnih stanjih npr.vnetju pljuč. V ta namen jo skuhamo v vinu, sladkamo z medom in pijemo večkrat na dan. Zanima me, če kdo pozna ta recept in če res deluje. Baje vse to piše v knjigi Ščepec rešitve. Zelo bom vesela vsake informacije.

buča

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti