V tem primeru bi moral študent sam oddati dohodnino in ga vi ne bi smeli imeti kot vzdrževanega člana. Na to lahko date ugovor.
Sonja
Pečena prosena kaša s suhim sadjem in skuto
V tem primeru bi moral študent sam oddati dohodnino in ga vi ne bi smeli imeti kot vzdrževanega člana. Na to lahko date ugovor.
SonjaRolada, se ne strinjam s tabo glede borega zaslužka študentov. Študent ni obdavčen do višine 2.800 € v kolikor ga starši vzdržujejo, če ga starši ne vzdržujejo ni obdavčen do višine 5.600 €. Za informacijo minimalna bruto plača za delavca znaša 538,53 € na mesec - letno 6.462,36 €. Iz te plače delavcu tržejo prispevke 22,10% in dohodnino okvirno 16%, tako da marsikateri delavec, ki ima minimalno plačo dobi v enem letu 4.676,66 € neto plače od katere mora plačat stroške in vzdrževat družino. Iz omenjenih podatkov lahko vidiš, da v kolikor starši ne uveljavljajo študenta kot olajšavo je študent daleč na boljšem kot marsikateri delavec, ki plačuje vse dajatve. Torej če študent zasluži več kot 5.600 € je prav da plača davek.
ANTEJAKulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
| Kaj jutri za kosilo? | johana |
| malo za hec | johana |
| MOJ vrt | rimljanka |
| Kaj danes za zajtrk | johana |
| Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |

Pečena prosena kaša s suhim sadjem in skuto

Borovničevi cmoki z orehi in pehtranom