Kenwodov aparat za sladoled in strojček za vakumiranje status

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

21. maj 2008 9:19

katka, hvala za info. Čeprav nimam kartic, bom poskusila nekako zadevo izpeljati..... katjushka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

21. maj 2008 16:29

V Leclercu jih imajo samo še eno par, tako da pohitite! Jaz sem se danes "osrečila" z enim. Upam, da ni proč vržen denar (sicer pa stane toliko kot ena navadna majica ...) Atina

jana1  

član od: 25.6.2005

sporočila: 124

26. maj 2008 23:11

katka, odlično! a bi nam lahko, prosim, zaupala svoj recept?

aja, kako si pa zadovoljna z aparatom? lp

jana1

Sporočilo je spremenil(a) jana1 dne 26. maj 2008 23:31:13

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

27. maj 2008 1:53

Nič, priloženi so recepti, ampak sem improvizirala. Za ta aparat, ki drži 520, ml sem dala 120 ml mleka 30g sladkorja 1 jajce, ločen rumenjak in beljak 1 vanilijev sladkor 50 ml sladke smetane ščep soli 4 žlice mletih lešnikov Najprej zmešaš mleko, smetano, sladkor, rumenjak (prej nad soparo), vanilij, lešnike in sol. Sladkor se mora stopiti in ne sme direktno v aparat. Na koncu dodaš še sneg beljaka. Zliješ v ohlajen aparat, ko začne pridobivati na volumnu (po 20 min), sem dodala še koščke čokolade (od schwartaua čokoladne koščke, lahko pa jih narediš sam...). Vsega skupaj se je delal cca dobre pol ure do 40 minut... Sladoled je kremast in okusen, sem zadovoljna, dobro, da sem vzela dve posodi, ker ga prehitro zmanjka . Je pa fino, ker sta dve manjši posodi in mi gresta lepo zadaj v zmrzovalnik - imam le majhen predal na vrhu hladilnika namreč in večja posoda ne bi šla nikamor. Sicer pa je za družine po moje aparat le premajhen, ena posoda je za pol litrske banjice. Vsem pa priporočam nakup aparata za sladoled, kakršnegakoli že, ker to je res lušt in veselje! Škoda, da ga nisem že prej. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 27. maj 2008 01:57:14 Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 27. maj 2008 08:13:34

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

27. maj 2008 4:31

Katka a je bil sladoled že takoj v takšni obliki, da si lahko delala kepce? Jaz sem glede tega že obupala... sladoled iz aparata vedno dajem še nekaj časa v zamrzovalnik, da se lepo strdi. In to mi ni všeč. Če imam aparat za sladoled, hočem po tistih 40ih minutah sladoled kot se gre, ne pa neko tekočo zadevo v stilu šejka (res imam raje bolj tekoči sladoled, ampak ne toliko, da nebi morala vsaj na približno narediti kepice). Okrog tega se jezim vedno znova

Lep dan in veliko se smejte

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

27. maj 2008 5:59

Simona, tudi mi smo imeli težave s tem že pred leti, ko je še mama delala sladoled. Zadevo se da izboljšati s tem, da daš kremo, preden jo daš v strojček še za nekaj časa v hladilnik. Pa tudi čisto polno ne nalij sladoleda v aparat. Verjetno hladilni del tvojega strojčka ne zmore vsega shladiti do te mere, da bi bil že v ledeni obliki. Drugače pa katka, res si mi naredila lušte. Verjetno se bom odpravila po strojček kar v Tuš, ker tisti v Leclercu mi je ušel katjushka

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

27. maj 2008 6:06

Hvala katjushka za nasvet... samo ko dobim potrebo po dozi sladoleda, se mi ne da čakati- in vem, da je to moj največji problem  Drugi pa je, da dodajam v sestavine alkohol (za katerega se ve, da vpliva na na samo "strukturo sladoleda", saj podaljšuje čas zamrzovanja).

Lep dan in veliko se smejte

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

27. maj 2008 8:12

Simona, v mojih navodilih piše, da alkohola ne smeš dajati v sladoled, ker se potem ne naredi. Jaz bi ga dala čisto na koncu, ko je že vse narejeno. Te moje količine so segale tudi približno do polovice sklede, potem pa je naraslo do vrha. Res je tudi, da sem delala po Verinem nasvetu maso en večer prej, pa potem drugi dan sladoled. Pozabila pa sem na jajce včeraj, grem dopisat gor. Rumenjak sem posebej stepala nad soparo, v maso pa posebej dodala sneg. Sladoled se mi ni takoj jedel, ker je bilo bolj zgodaj, ko je bil narejen, tako da sem dala posodo nazaj v zmrzovalnik in ni bilo problema s kepicami. Morda pa je res malo pretekoč takoj, kaj češ. Če čakam pol ure, da se naredi, bom pa še pol Drugič bom itak delala dva okusa zaporedoma, potem pa vlila v banjico pol/pol in nazaj v zmrzovalnik in tako par sladoledov na zalogo, tako da ne bom imela Simoninih problemov. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 27. maj 2008 08:14:16

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

27. maj 2008 9:00

katka lopatka je napisal/a:
Drugič bom itak delala dva okusa zaporedoma, potem pa vlila v banjico pol/pol in nazaj v zmrzovalnik in tako par sladoledov na zalogo, tako da ne bom imela Simoninih problemov. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 27. maj 2008 08:14:16

 

Se strinjam ja Ampak spet je tukaj problem, ker vedno dobesedno pož..m toliko sladoleda, kot ga imam na dosegu roke. Ne bi se delal sproti, meni verjemi (preizkušeno)

Lep dan in veliko se smejte

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti