Pomoč pri torti...

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

tema odprta - 5. maj 2008 16:23 | ogledi: 6.233 | odgovori: 37

Pozdravljeni!

 

Za Abrahama bo morala naredito torto...saj to ni niti takšen problem, saj sem naredila že kar nekaj tort..

Zanima me ali mi lahko predlagate, kako naj naredim torto, da bo vsaj malo podobna kot je ta na sliki?

torta

Spodni del sem mislila, dabi naredila Svečano od Jade...ne vem pa iz česa naj naredim številke "50"?

 

Hvala za vse informacije!

 

Lp BOjana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

5. maj 2008 17:18

Spečeš biskvite kot za rulado, morda malo debelejše, in izrežeš številke ter potem lepiš s kremo, po vrhu prevlečeš s kremo in ticino maso ali marcipanom, tudi s smetano, kakor se pač odločiš, pa se ne bo videlo, kako so številke sestavljene.

Če imaš dovolj velik pekač pa bo šlo iz enega samega izrezat številke v enem kosu.

 

Mamamia

mamamia

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

5. maj 2008 17:27

Za 50-tko, bi jaz spekla pač 2 običajni torti, ne preveč visoki, mogoče samo 1x prerezani. Če bo spodnja Svečana od Jade, se pravi sadna, bi potem delala recimo petico čokoladno, ničlo pa orehovo, oz. kar vam je pač všeč. Ko sem delala osemnajstico, ki jo lahko pogledaš pri čokoladni Noi, sem spekla tri torte. Dve okrogli in eno pravokotno (na željo slavljenca so bile vse čokoladne). Biskvit pač obrežeš v pravo obliko, namažeš s kremo, sestaviš. Vse skupaj postaviš na osnovno torto in okrasiš. Nena Sporočilo je spremenil(a) nb dne 05. maj 2008 17:28:32

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1697

5. maj 2008 17:46

mene pa zanima kam potem z okrašeno torto, če je prevelika za v hladilnik?

Hvala,Saša

Mir in dobro!

lidia  

član od: 2.4.2007

sporočila: 267

5. maj 2008 18:10

V mrzlo klet. Temperatura mora biti okrog 8 stopinj. lidia

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

5. maj 2008 18:25

Sem ravno razporejala police v hladilniku, tako da bo šla torta notri.

Joj sej ne vem kako se bom odločila...me zdaj že kar strah postaja...tako, da razmišlajm, da bi naredila kar odprto knjigo

Bomo vidli...

 

Hvala za predloge!

 

Bojana

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

5. maj 2008 19:09

Čao, bojanam, jaz bi v tem primeru naredila tako kot je svetovala Nena. Ti pa verjamem, da te je malo strah - jaz bom nslednji vikend za svoj rd naredila trinadstropno torto in je bila do danes cela panika, kaj naj naredim, da se pod težo tičine mase ne bo vse sesedlo in sem morila vsepovsod po kulinariki, kaj naj naredim....sem celo razmišlajala, da ne bi bila v štukih (kar pa je meni zelo zelo všeč). no, problem je rešen, ker mi je sodelavka nekje nafehtala stojalo za nadstropne torte, ki mi ga v nobeni slaščičarni niso hoteli posodit. Tako da, pogumno, saj bo šlo! Lep pozdravček, S.

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

5. maj 2008 19:14

bojanam, številke si prvo izreži iz papirja v velikosti kot jih želiš imeti. Lahko tudi spodnjo torto. Vse skupaj je mišljeno za pogledati od zgoraj dol. Nato speči torte. Ko imaš nadevane z kremo, pa postavi izrezane številke na torto in z ostrim nožem obreži. Nato obmaži še od zunaj, postavi v hladilnik, torej vsko posebej. Ko so vse ohlajene, jih postavi skupaj in dekoriraj. Kar korajžno, boš videla, da ni tako težko. Imela boš nekaj ostankov, kar pa lahko iz njih narediš nekaj minjonov in nekaj kroglic. Poročaj, kako bo izpadlo. Lep pozdrav! regina

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

5. maj 2008 19:23

Bojanam, naj te ne bo strah! Važno je, da kreme v vseh delih torte ne bodo preveč tekoče, da se spodnja torta ne posede, številke pa ne "razobličijo". Jaz bi naredila spodnjo torto dva dni pred praznikom, da se v hladilniku dobro utrdi, en dan pred praznikom pa še številke, ki bi jih montirala na spodnjo torto. Seveda ti bo ostalo kar nekaj odrezkov biskvita - iz tega narediš pa čokoladne kroglice ali kako podobno pecivo. Ni nujno, da so številke iz enega kosa - kamot jih lahko sestaviš iz več kosov - tako bo manj "odpada". Na vrhu jih boš itak pomazala s kremo ali smetano itd., tako da ne bo videti, da so sestavljene. Ali pa uporabiš recept za tortno maso od Katke lopatke, ti ga bom poskusila najti. mamaF - Mojca

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

5. maj 2008 19:35

Sem pa zdaj pred dilemo..ali mo bodo številke sploh lepo stale na tori...oz. dovolj stabilno?!

Torta mora preživeti pe prevažanje 40 km daleč.

 

Nekak se nagibam k odprti knjigi...

 

lp Bojana

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti