barvanje volnene odeje - kulinarika.net

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila:1336

tema odprta - 25. apr 2008 12:56 | ogledi: 7.360 | odgovori: 4

Ali ima kdo izkušnje z barvanjem volnene odeje, ali po domače, "deke"? Imam eno grdo rjavo odejo z leopardjim vzorcem, ki bi jo rada pobarvala v temno rdečo. Vzorec bo verjetno ostal, ampak bo vseeno manj grda, če bo rdeča. S čim bi lahko to pobarvala in kako lahko preprečim, da se barva spere?

Hvala, LP

RadaJem

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2908

27. apr 2008 10:20

V Merkurju, Mavrici, Prometeju in podobnih trgovinah imajo barve za barvanje volne.

stana

llilika  

član od: 26.9.2007

sporočila: 87

9. sep 2013 11:50

Da ne odpiram nove teme.Kaj je katera doma prala volneno odejo?In na koliko stopinj in na kaj je potrebno paziti.Hvala.

llilika

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5141

9. sep 2013 12:20

Odeje polnjene z volno še nisem prala, ker se bojim, da bi postala grudasta.

Redno pa perem volnene koce - v mrzli vodi, po najbolj nežnem programu, ki ga stroj premore, z malo najbolj blagega detergenta. Obesiš in sušiš na zraku na hladnem. Tako sem delala leta in leta in nikoli ni bilo nič narobe (ne z obliko, ne z barvo, ne z velikostjo). Letos v ta hudi vročini sem si pa rekla - jupi, zdaj je čas, da se operejo odeje, bunde, blazine in kar je še teh debelih stvari, ker se vse tako super suši - in je bil rezultat takšen: koci, ki so preživeli brez posledic tudi že 10 pranj, so se po sušenju na balkonu, ko je bilo zunaj 40oC (četudi v senci), zmanjšali takole za 20 cm v vsaki smeri.

Nauk je torej jasen: tko žuri, gubi na dostojanstvu (ali mu pa vsaj noge gledajo izpod odeje).

Sonja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

9. sep 2013 13:47

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?NENA58
MOJ vrtrdkapica
malo za hecmadoka
Kaj danes za zajtrkPetrca_5
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti