Marcipan

petika  

član od: 11.11.2005

sporočila: 88

24. apr 2008 9:57

Men ga noče odpret. Je kriv Mcafee . petika

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

24. apr 2008 9:58

Tudi jaz ga delam na podoben način.

Dobro posušene olupljene mandlje zmeljem v kavnem mlinčku, jih vsujem multipraktik, dodam enako ali po teži malo manjšo količino mletega sladkorja, žličko nestepenega jajčnega beljaka in žlico amaretta. Malo zavrtim, s plastično lopatko poberem iz posode, oblikujem kot klobaso in zavito v folijo hranim v hladilniku.

Dober je tudi iz neolupljenih mandljev, če zelite pripraviti nekaj podobnega iz orehov, pa mora biti procent  sladkorja večji. 

nola

petika  

član od: 11.11.2005

sporočila: 88

24. apr 2008 10:03

koliko časa pa je uporaben marcipan narejen s surovim beljakom? Jaz sem ga delala po receptu, ki vsebuje mandlje in sladkorni sirup. pa bi zdej probala še kak drug recept. petika

petika  

član od: 11.11.2005

sporočila: 88

24. apr 2008 10:04

se mi mandlji že namakajo. petika

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

24. apr 2008 10:07

petika je napisal/a:
koliko časa pa je uporaben marcipan narejen s surovim beljakom? Jaz sem ga delala po receptu, ki vsebuje mandlje in sladkorni sirup. pa bi zdej probala še kak drug recept. petika

A veš, da ne vem, jaz znam imeti kakšen ostanek v hladilniku tudi kakšne deset dni, pa ni nikoli nič narobe.

Na zalogo se mi ga pa ne zdi  smiselno delati, saj je gotov v nekaj minutah.

nola

petika  

član od: 11.11.2005

sporočila: 88

24. apr 2008 10:18

sej do nedelje ga mislim porabit, ker bom oblekla eno torto, tako da verjetno res ne bo problema. petika

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

24. apr 2008 12:00

Hvala Katka-lopatka. Tale Broccoli iz Coolinarike je pravi mojster za recepte z marcipanom. Treba mu je verjeti in mleti na stroj za mletje orehov (dvakrat) nikakor pa mandlje mleti s kakšnim multipraktikom, ker bodo spustili olje. To je zelo pomemben podatek. Sweetie

petika  

član od: 11.11.2005

sporočila: 88

24. apr 2008 12:08

Marcipan je narejen in jst kr skačem od veselja. Bi ga najraje kar takoj pojedla. Naredila sem ga pa tako kot je napisala nola in mandlje zmlela z mlinčkom za kavo, ki ga sicer uporabljam za mletje sladkorja. Uporabila sem 90 g olupljenih mandljev, 90 g sladkorja v prahu, jž beljaka in čž mandljeve arome. vse skupaj zgnetla kar na roke (nimam multipraktika) in zavila v folijo. Ko sem nazadnje delala marcipan sem mandlje mlela na strojček za mletje orehov in masa ni prišla tako gladka kot sedaj. Marcipan pa je svetlejši kot tisti iz trgovine. Ga po moje ne kupim več. Kako se bo obnesel pri valjanju in nanašanju na torto pa sporočim ko bo torta narejena. petika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti