Lulanje

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

tema odprta - 16. apr 2008 22:56 | ogledi: 26.625 | odgovori: 45

No ko v eni izmed tem že govorimo kako spraviti otroke spat, bi pa jaz imela drugo vprašanje. Pri nas pa lulamo ponoči. Naš 4,5 letnik še vedno lula. Podnevi je suh od 22 meseca, ponoči smo pa še vedno mokri. Mogoče mu uspe 1x tedensko ostat suh, kljub temu da ga dam lulat preden gre spat, potem ga dam spet lulat okroh 23-24, ko greva midva z možem spat, pa je še ob 7:00 polulan.Omejujem pitje v večernem času, pa ne pomaga.Vsi me mirijo, da so pač fantje malo bolj dovzetni za to in da ima čas do 6 leta, ampak ne vem no.

Ima še kdo podoben primer?

ANJA

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

16. apr 2008 23:20

Anja, naša tamala je lulala do 7,5 leta, pa je čisto normalna punčka (mislim, nobenih travm in tako). Baje je to dedno in moj mož je lulal do 3. razreda...

 

Zdaj že nekaj časa ne lula in ti povem, da je kar olajšanje. Sploh potem, ko so otroci že večji, je za njih kar mučno. Zaenkrat pa se ne sekiraj, res ima še čas! Samo ne delajte cirkusa okrog tega, ker bo še slabše!

jasna

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

17. apr 2008 5:03

kupi mu podlogo moči! Sigurno bo prenehal lulati v posteljo že po 2-3 nočeh. Če te še kaj zanima v zvezi podloge, pa mi piši, da ne bom tu gor reklame delala.

Kyara

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

17. apr 2008 7:25

moj brat je imel te probleme, sedaj je v 2. razredu in se mu še zgodi da mu uide. mami je tudi tako delala kot ti, šla zdravniku dobila tabletke, samo zgleda da je pri fantkih malo kasneje. tanjaj

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

17. apr 2008 8:58

Tudi moja hči je lulala do drugega razreda OŠ. Končno sem šla z njo k otroškemu psihologu, ki mi je dejal, da punčka slabo spi in se ponoči večkrat prebuja (in se vedno malo polula), Predpisal mi je rahla uspavala, ki so pomagala takoj. Niti cele škatle ni bilo treba porabiti. Verjamem pa, da so pri različnih otrocih različni vzroki. Barbra

selvi  

član od: 16.4.2008

sporočila: 69

17. apr 2008 9:11

Moja hčerka je močila do 12 leta,dali vse preglede skozi zdrava normalna vse ok.Iz lastnih iskušenj več opozarjaš in pritiskaš hujše je.Ko je bila večja ni spala ponoči samo da se nebi polulala.Minilo ja samo od sebe.Samo ne pritiskat na silo ne gre nič....LP.... selvi

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

17. apr 2008 9:25

Anja, mu še vedno daješ plenice? Spomnim se, da je naša deklica kar dolgo hodila spat s plenico, katera je bila zjutraj mokro, mokra. Potem pa sem ji nekega večera rekla, da gre danes spat brez plenice in, da ne sme lulat. Zjutraj je bila suha in nikoli (sedaj je stara 11 let) se ponoči ni polula. K

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

17. apr 2008 9:39

Imam brata, ki je močil posteljo do puberte. Enak problem sta imeli dve prijateljci z otrokoma. Preiskave sečil so bile bp.

 

Pred časom sem prebrala, da je za to krivo pomanjkane določenega hormona. Če ga dodajajo, in menda to sploh ni problem, močenje postelje preneha.

F r i n a

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

17. apr 2008 10:02

Naš je lulal v posteljo do četrtega razreda osnovne šole. Smo pač vsako jutro vse preoblačili. Saj smo bili pri psihologu in zdravniku, pa niso našli nobenega posebnega vzroka. Se o tem sploh nismo pogovarjali, obnašali smo se, kot da to ni nič posebnega, da ne bi otroku nakopali kakšnega občutka krivde. Potem pa je, kot sem omenila, nekje v četrtem razredu prenehal. Je bilo res olajšanje, ko nismo vsako jutro potrebovali sveže posteljnine...Mamamia

mamamia

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

17. apr 2008 10:13

Jaz sem lulala dokler se nismo odselili od starih staršev (pri 17. letih), popolnoma pa sem nehala lulat šele, ko sem se osamosvojila (moj mož prav tako). Mene so vlačili okoli dohtarjev, ampak ni imelo nobenega učinka, razen še večjih travm (kot da se nisem že sama dovolj sekirala, ko je bila postelja zjutraj mokra, naredit pa nisem mogla prav nič). Tri dni sem bila v bolnici, kar je za vedno pustilo slabe spomine, saj se ni nihče ukvarjal z mano, dali so me spat v premajhno posteljo, itd. Učinka nobenega, razen še večjega strahu. Ne poznam rešitve za ta problem, žal. Samo ne delat velike stvari iz tega, ker je potem otroka še bolj strah vsega skupaj. Pa izogibajte se zdravilom in drugim posegom, če je le mogoče. Jaz imam še vedno občutek, da sem bila le poskusni zajček.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti