Večnadstropne torte

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

20. jun 2008 20:49

 

Jaz sem delala torto za 50 ljudi.

 

 

Spekla sem kvadratne biskvite v razteglivem modelu. Pekla sem po receptu: biskvit za torto, ki nikoli ne pade dol.

Vsi biskviti skupaj so bili iz 20 jajc.

Torte je bilo dovolj in še malce preveč

 

MM

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. jun 2008 10:59

Fino torto si si izbrala:) 1. Katere kreme so primerne za tovrstne torte? Je to samo maslena krema, ali se da še s kakšno drugo? Lahko so tudi druge kreme, ampak za spodnjo plast ti jaz ne bi priporočala preveč rahlih smetanovih krem, da se ti ne bo vse posedlo in začela krema lesti ven. Skratka naj bodo dovolj kompaktne. 2. Ali tičina masa pripomore k večji stabilnosti torte? Ali je lahko stabilna torta tudi brez te preveč cukraste obloge? Seveda je lahko stabilna tudi brez tičine, tvoja na sliki je lahko tudi samo oblita s čokolado. Če jo boš lepo sestavila in pazila, da je spodnje testo najkompaktnejše in potem vedno rahlejše, ko greš proti vrhu, bo torta tako lepa kot dobra brez tičine. Lahko pa si narediš čokoladni "plastelin". Užiten, dober in super za oblikovanje. 3. Ali je pomembno kako velike so višje plasti torte in koliko so oddaljene od spodnjega roba? POmembno je iz estetskega vidika, sicer pa niti ne. Naj bo nekak sorazmerno vse skupaj, to je pa vse. Edino, če boš torto ojačala, moraš računat, kako velika je naslednja plast, da ne bojo palčke zunaj naslednje plasti ali preveč na sredini Ojačanje toplo priporočam - da daš not (v sp. plast) palčke na katerih potem stoji pladenj, na katerem je naslednje nadstropje - ne samo zaradi sestavljanja, prevažanja (če je v igri), ampak tudi rezat je tako precej lažje, ker lahko plasti enostavno razstaviš in tudi v hladilnik jih potem lažje spraviš). Veri

Jerča  

član od: 24.11.2006

sporočila: 146

21. jun 2008 13:36

Veri, najlepša hvala za izčrpne odgovore

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

21. jun 2008 14:54

Čao, tudi tele je bilo dovolj za 45 kosov, če ne še kakšen več: http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/?os= Spodnja "črni gozdiček", srednja kokosova u jagodno jogurtovo kremo, zgornja lešnikova s čokoladno kremo. Ker me je bilo strah, da ne bi pod težo padle druga v drugo, sem prijateljičnine prijateljice z mukami našla prijazno gospo, ki mi je posodila pladenj za 4-nadstropno torto in problem je bil rešen. Lep pozdravček, S.

Jerča  

član od: 24.11.2006

sporočila: 146

27. jun 2008 22:50

Torej... odločila sem se za masleno kremo. Ali lahko vanjo zamešam sadje, mogoče dodam puding ali kaj drugega? Nimam izkušenj, zato prosim za sugestije. Jagoda

dete  

član od: 5.6.2008

sporočila: 59

19. mar 2010 8:34

Se morda dajo kje kupiti kakšni plastični podstavki za torte??? In morda kakšni majnni tulci namenjeni nadstropnim tortam??? dete

lucys  

član od: 29.10.2009

sporočila: 111

19. mar 2010 9:11

Dete v Kreku v Lescah imajo marsikaj za torte... Poglej na netu! lucys

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

19. mar 2010 10:22

dete, jaz sem pa v naši trgovinici našla take krožnike kot so za piknike, plastične, ampak zeloo velike, kot ta velika okrogla torta in sem tam zrezala ter nardila podstavke za obe večnadstropni torti. ( poglej v album) Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 19. 2010 10:22

dete  

član od: 5.6.2008

sporočila: 59

19. mar 2010 10:55

Tvoje torte so odlične Katarina K, te redno spremljam...Koliko so pa bili ti podstavki kompaktni, trdni???...za v torte zapičila tudi kakšne slamice ali kaj podobnega??? v kreku nimajo nič takšnega po normalni ceni... dete

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti