Večnadstropne torte

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. apr 2008 20:31

sej ql, sam te ta kompaktne ponavadi niso dobre... vsaj jaz je še nisem srečala takšne bannanna

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

15. apr 2008 21:05

Pri nas morajo biti torte na prvem mestu sočne in dobre, šele nato pa gledamo/gledajo na zunanjost. Zato je mogoče kdaj pa kdaj res težje narediti nekaj kar si zamisliš. Meni je sistem "slamice" všeč, če ne drugega, vsaj mirno spim in ne študiram ali bo torta zdržala ali ne Ena tri-nadstropna pa me čaka junija. Se že veselim. No, vmes pa upam da jih bo še kaj E.

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

16. apr 2008 9:49

Unicorn, jaz pečem torte samo za doma in gredo iz hladilnika na mizo. Kvečjemu kakšno manjšo razdaljo do sorodnikov. Biskvite začnem pečt ob petih popoldne in jo nato čez noč tudi dokončam. Drugi dan jo pa pojemo. Za vse, ki pa pečete za druge, je pa sigurno pametno podlaganje tort, posebno če so velike. Sicer pa so vse novosti dobrodošle. Lep pozdrav! regina

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

16. apr 2008 10:31

Morska medvedka ali lahko vprašam kakšen podstavek za toro pa to daš, da je tako tanek in se ga ne vidi in kje ga lahko kupim? Hvala in lep dan! Emma07

teya_84  

član od: 17.9.2006

sporočila: 87

16. apr 2008 12:58

Mene pa zanima, koliko dni pred "degustacijo " torte, torto spečete. Jo pustite stat en dan ali dva da se lepo prepoji? teya_84

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

16. apr 2008 15:30

Emma: jaz sem za mojo prvo nadstropno torto uporabila kar navaden, malo tanjšii karton, ki sem ga obrezala za velikost zgornje torte. Oblekal pa sem ga v samolepilno foljo (za zavijanje zvezkov). Sedaj pa imam doma zlate podstavke, ki so mi jih "zrihtale" kulinaričarke. Kupile so jih na Brnčičeve v Ljubljani. Ker so pakirani po 100, smo si jih malce razdelile. So pa super. Tanki, pa še malce lepši za oko. Lp E.

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

16. apr 2008 16:56

Iz firbca sem iskala, kako se dela Topsy turvey tortice.. in našla tale link: http://forums.egullet.org/index.php?showtopic=71115&pid Ker se mi zdi zadeva precej komplicirana (sicer imam rada izzive.. ampak no...), bi povprašala tiste, ki ste jo že delale, če obstaja kak bolj enostaven način, pri katerem vseeno ostanejo plasti na svojem mestu. Staša

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

16. apr 2008 17:15

Po linku, ki ga je prilepila stasafrank je torta res nora, ampak...za moje pojme totalno neužitna. Bo treba Pitončico (če se ne motim) vprašat, kako je ona naredila svojo topsy turvey. Baje je bila tudi dobra, ne samo noro lepa Jaz jo imam v planu za očijev rojstni dan. Konec aprila, pa ne vem kako naj se spkloh lotim Lp E.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti