Moški v kuhinji

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

13. apr 2008 22:32

Moj kuha za silo tako ,da lačen nebi bil.Skuha pa zelo dober golaž in polento.Kuhata pa tudi oba sinova,sploh mlajši zmeraj nekaj eksperimitira. Milži

peters  

član od: 19.1.2007

sporočila: 7

13. apr 2008 22:34

amy, tisto na koncu, ko si napisala noja, drugače je pa vseeno zlat, mi zveni dokaj plehko in neprepričljivo, glede na to, kako si ga prej spljuvala. Dosti zgleda, da vas je takšnih, ki bi rade, da vam mož skuha, pomije posodo, posesa, pospravi, lika.....Bog ne daj, da bi vas kritiziral, če vam slučajno kakšna jed ne rata. Bi ga kar z valjarjem po butici. Kaj pa kaj sožitje obeh, dogovor, spoštovanje...., tega pa nikakor ne, kaj? peters

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

13. apr 2008 23:07

No, pri nas pa glavno žlico držim v rokah kar sama. Moj skuha mlečni riž, mlečni gres, pa jajčka na oko, hranavke, na piknikih roštiljčka, ... Zadnje čase pa je prisiljen v kuhanje juhic za hčerko (ko sem jaz v službi). Pa tudi kosilo naredi do konca: segreje golaž, skuha polento, prižge pečico da se speče lazanja ali nadevani lignji, ... Je pa pri drugih hišnih opravilih pravi angel. Opere vse perilo, ga posuši, sesa, briše prah, pomije posodo, .... Tako da, se nikakor ne pritožujem, če mu pač ni po godu kuhalnico po loncih vrtet E.

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

13. apr 2008 23:08

No, je že pripomnil, da sem nesramna, ker nisem omenila, da zna tudi domačo pico naredit. In to z domačim testom No, tako, pa bo mir v hiši E.

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

13. apr 2008 23:40

Mene pa moj že zlo zlo dolgo vabi na kosilo, in sicer mi bo skuhal kanelone, to že skoraj celo leto obljublja, bomo videl kdaj bo še uresničil obljubo Ampak kar pa je do sedaj pripravil, je bilo pa super narejeno (na žalost samo kakšne palačinke in podobno, pa enkrat je saherco spekel). In glede na to da se je njegov brat že najavil da bodo k nama hodili najprej na kašno dobro kosilo ki ga bo moj naredil in potem še na sladico, ki jo bom jaz, se mi zdi, da mu gre dobro od rok Za razliko od mojega očeta, ki se v kuhinji ne znajde velikokrat. No pohvalit gre pa njegov žar, smo danes jedli z žara in je bilo super. *Alisha*

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. apr 2008 23:50

Moj zelo dobro kuha, pa ne pod prisilo. To rad počne. Najbolj obvlada tuje kuhinje. Pa še nekaj bi rada povedala, zna tudi likat, prat, pospravljat in se ukvarjat s šolskimi problemi... Saj vem, da se je vprašanje nanašalo samo na kuho, ampak se mi zdi pomembno tudi vse ostalo čemur nekateri rečejo "babje delo" jaz pa mislim, da ni čito tako. lp Vesna

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

13. apr 2008 23:59

Midva imava kuhinjo razdeljeno na mesno in brezmesno. Jaz mesa ne jem, zato se -razen s preprostim piščancem v ponvi in perutninskimi zrezki za otroke- z njim ne ubadam. Tu pa nastopi moj mož: vsi hvalijo njegovo jagnjetino v pečici, take in drugačne mesne reči z žara - na peko zunaj je še posebej ponosen, ker zna narediti odlično žerjavico (pa tudi prvomajski kres) in je mnenja, da je odprt ogenj moška zadeva, kar mu jaz z veseljem pritrdim (kot klasična kuharica kurim samo v mojem "špargertu"). Njegov ponos je tudi morski ribolov, čemur spet sledi kurjenje ognja ali vsaj nadzor plinskega gorilca ter peka rib (ribje juhe, omake, školjke in mehkužci pa so že moje področje). To obvlada brezhibno (jaz pa tačas blažena čakam v senčki in žulim mrzlo pivo). Skratka, vse njegove vrline seveda zelo na glas hvalim, da ob sobotah ali nedeljah prav on,veliki mojster poskrbi za kosilo! No, je pa tudi sicer zelo priden. Kruh zna speči, solato nabira (čeprav je po njegovo nabiralništvo ženska zadeva :)), posodo pospravi za sabo, edino oba hkrati se v kuhinji ne znajdeva najbolje. Sva pač taka tipa, ki rabiva veliko prostora okrog sebe, zato redko delava kaj oba hkrati (če kuha on, grem jaz kopat na vrt ali za računalnik, če kuham jaz, ga pa itak ni blizu do kosila). mamaF - Mojca

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

14. apr 2008 8:40

Tudi jaz sem lahko kar zadovoljna z mojim glede gospodinjskih opravil. Očisti vso zelenjavo, solato, nalupi krompir, velikokrat nakupuje (z mojim seznamom), nabira regrat, skuha govejo juho, pa jasno kakšne hrenovke. Žar je njegova domena, ribe pečeva oba. Ni mu problema pomivat posodo; tudi če celo dopoldne ureja okolico hiše, jaz pa skuham komplet kosilo, mu je čisto samoumevno, da gre pomit posodo. Ja, pa z eno veliko rečjo sem tudi zadovoljna: zelenjavni vrt je njegova skrb, včasih mi pomagam pri pletju s prenašanjem plevela in pridelek pobiram. Pranje, likanje, pobiranje perila inpd, je pa komplet moje, ampak to rada počnem. Pa pospravljam tudi sama, da ne bo kdo rekel, kaj pa ti počneš juma

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

14. apr 2008 8:40

klavdijaB je napisal/a:
amy, .................. sem imela takega, ki mu je njegova mamca v glavo vcepila, da moškim se ne spodobi v kuhinji pomagat.... ji je bilo kar težko pri srcu, ko je moral 1x čokolino za otroka pripravit.... klavdija
...Zgodba mojega življenja! Ko sva pri mojih ali njegovih iz zgoraj omenjenega razloga niti ne pogleda v kuhinjo, ker je pač samo po sebi umevno, da bo čira čara priletelo na mizo. Ko sva pa sama, pa moram rečt, da se kar potrudi. Kar zna naredit je edino zrezki pa pomfri, ali pa pogret kake zmrznjene stvari, pa saj kak če človek znat, če mu ni nikoli noben pokazal... Če mu jaz pomagam ali mu povem kako pa kaj pa ma kar veselje. Enkrat sem šla po službi s kolegico na kavo on pa direkt domov, pa sem rekla, da mi mora skuhat široke rezance s piščančjim mesom, šampinjoni in bučkami in me je gledal kot čuk, češ on pa tega že ne bo znal. No najprej sem šla v trgovino in nakupila vse od a do ž kar rabi, nato sem mu na listek napisala od a do ž postopek tudi da mora meso malo solit in tisti nam čisto jasne stvari. Vmes me je ene dvakrat poklical in kaj vprašal-ko sem pa prišla domov.......................Bomba super rezance je naredil-kot da jih ne bi delal prvič. In potem sem ga še pred njegovimi kolegi na veliko hvalila, da je malo samozavest rastla. Potem pa je imel kar veselje, da bi še kaj kdaj skuhal. Samo natančna navodila so potrebna, sčasoma pa upam, da bo že znal sam. Začetnica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

14. apr 2008 10:02

 

Začetnica in Kalvdija, za vaju bi bil ta vic:

 

Se pogovarjata dve mami, pa ena vpraša drugo, kako sta njena otroka, sin, in hči, oba že poročena. Pa pravi prva: Ah, sin je revež, mora včasih otroka popazit, pa celo kaj v kuhinji pomagat, nedavno si je moral celo sam skuhat, ker žene ni bilo doma. Revež, res. AMpak hči, ona pa ima res srečo, idelanega moža si je našla:  pomaga ji pri vseh opravilih, otroka pazi, kuha in pospravlja namesto nje. Srečnica, res.

 

Mamamia

 

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti