Pozna kdo to pecivo?

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

tema odprta - 3. apr 2008 10:49 | ogledi: 3.641 | odgovori: 21

Pecivo je po obliki malo podobno breskvicam, je pa večje in ni barvano. Zgleda tako, kot da bi dve polovički biskvitnega testa (vsaj mislim, da je biskvit) sestavili skupaj, vmes pa je nabrizgana vanilijeva krema, ki je potrosena z biskvitnimi drobtinami, obe polovički pa sta obliti s čokolado. Pecivo je zelo dobro in bi res rada dobila recept ali pa vsaj ime peciva, da ga lahko poiščem.

ela

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

3. apr 2008 11:16

Ne, katra55, niso ruske kape, te poznam. Majamarko, tudi princeske ali profiteroli niso. Ne znam prav opisat, kako izgleda, sem pa to enkrat tudi v eni slaščičarni videla, pa ne vem, kateri... Krema je nekaj takega, kot pri princeskah, samo okoli je pa biskvit, pa polovički nista čisto skupaj stisnjeni, ampak se krema ven vidi. ela

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

3. apr 2008 11:25

a pa je bil ta recept objavljen na Kulinariki?

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

3. apr 2008 11:43

Ne vem, majamarko, možno, da je...jaz sem to pecivo že dvakrat jedla, obakrat prosila za recept, samo niso tiste ženske pekle in ga nisem nikoli dobila. Če pa ga kdaj dobim, ga pa sigurno jaz objavim, ker je stvar res dobra! ela

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

3. apr 2008 12:40

Če se ne motim se temu pecivu indijančki, ampak nisem sigurna, tudi za recept ne bi vedela Hobotka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. apr 2008 12:50

Ela, recepta ne poznam....Ampak po tem, kar si ti napisala - pa saj si že skoraj recept napisala! Jaz bi se na tvojem mestu lotila eksperimentiranja, enkrat bo že uspelo.... Imaš možnosti z biskvitnim testom (nalij ga v modele za mafine, morda bo kaj uspelo), lahko poskusiš s paljenim testom, varianta je tudi, da narediš malo manj kompaktno smetanovo testo za piškote, oblikuješ v kupčke in potem pečeno zadevo prerežeš... Če pa ne boš čisto zadela, boš pa dobila kakšen čisto simpatičen in okusen rezultat. Le pogumno. Ko sem sama pred leti začela kuhati sem znala narediti kake tri jedi, vse ostalo sem se pa naučila s poskusi - oziroma sem kje kaj dobrega pojedla, si zapomnila glavne sestavine in potem štartala od tam. Vendelina jr.

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 555

3. apr 2008 17:27

Morda pa misliš Smeškote,le da so pri teh ki jih poznam jaz namazane le zgornje polovičke.Imajo res biskvit pečeš pa jih v modelih za mufine,vsebujejo vanilijevo kremo z dodatkom smetane.Recept imaš v bazi,linka pa ti na žalost ne znam prilepit.Sama jih sicer nisem delala po receptu iz baze,ampak so popolnoma isti.Poglej recept pa boš videla,okrasiš pa jih itak po svoje. chappy

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

3. apr 2008 19:40

Ela, jaz vem kaj imaš v mislih. V naši slaščičarni temu pravijo Zamorčki.....recepta pa žal nimam... LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti